![]() |
Je huid scrubben, ja of nee?
Volgens sommigen is scrubben (één of twee maal per week) echt onmisbaar in je huisverzorging, terwijl anderen het juist enorm afraden. Zo heeft een merk als Dr Hauschka, wat heel erg gelooft in de natuurlijke balans, ook geen scrub-producten in hun assortiment, puur omdat ze van mening zijn dat je huid dit niet nodig heeft.
Wat denken jullie? Is scrubben goed voor de huid, of absoluut niet nodig omdat je dagelijkse bezigheden al voldoende oude huidcellen verwijderen? |
Absolute nonsens natuurlijk.
|
Het ligt er maar net aan waar je waarde aan hecht, denk ik. Echt nodig is het natuurlijk niet en in plaats van te scrubben, kun je ook een zachte borstel op een droge huid gebruiken. Als je een (heel) gevoelige huid hebt, is scrubben sowieso niet fijn.
Sowieso is scrubben op zich best wel een aanslag op je beschermende huidflora, want je schuurt zo hop wel even alle goede dingen weg. Dat je die dode huidcellen weghaalt zal je huid een worst wezen, maar vaak wordt de laag daaronder ook beschadigd en dat wil je juist niet. Milde scrubs kunnen best helpen om de teint van je huid mooier te maken (dode huidcellen zorgen nu eenmaal voor 'hobbeltjes' op je huid en als je die eraf schuurt, heb je daar geen last meer van). Maar ik geloof dat er niet voor niets een laag dode huidcellen aan je huid blijft plakken, dus ik vind het wel best. Verder scrub ik alleen na de sauna, want dat vind ik gewoon lekker op dat moment :y |
Af en toe scrubben zal geen kwaad kunnen maar zeker geen 1á 2 keer per week. (net zoals trouwens elke keer dat je doucht je haar wassen of zeep gebruiken)
|
Sowieso is producten behalve water gebruiken niet echt noodzakelijk voor je huid. Ik scrub eigenlijk maar heel zelden. Ik merk dat ik vaker body lotion nodig heb als ik vaker scrub.
|
Ik scrub eigenlijk zelden. Alleen als ik scrubspul krijg van mijn verjaardag ofzo. Zelf koop ik het niet. Ik denk niet dat het goed is om het elke week te doen, laat staan meerdere keren per week maar eens in de zoveel tijd kan volgens mij geen kwaad. Heb wel gehoord dat je mooier, egaler bruin wordt als je het wel doet.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:33. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.