Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Drugs & Alcohol (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Xtc en bier ? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1904590)

eagles12345 19-10-2015 17:25

Xtc en bier ?
 
Ik ga bijna elk weekend op stap nu wil ik dit weekend eens een xtc pil nemen?
Voor ik op stap ga ga ik ook bierpongen dus ik denk eraan om de pil erna te nemen ? Na de beerpong gaan we naar een fuif.
En weet dat het al heel vaak gevraagd is maar ik krijg geen duidelijk antwoord op mijn vraag.
Ik heb gelezen dat wel bier mag drinken maar liefst niet omdat het je uitdroogd etc maar als ik bv 2 pintjes drink en dan ertussen eens een watertje drink kan dat kwaad? Op een avond drink ik meestal ongeveer 10-15 pintjes dan word ik ook een stuk sociaaler want ben normaal erg verlegen. Ik heb gewoon bang dat ik op de grond ga vallen met schuim in mijn bek ofz. Of is dat alleen als je teveel pillen pakt ? Omdat het de eerste keer is wil ik gewoon een halve nemen dat ik zeker ben.

Elin3 19-10-2015 19:15

Kijk eerst eens hoe je reageert op drugs, zonder dat je al alcohol in je lijf hebt zitten.

zoef de haas 20-10-2015 21:23

Alcohol zwakt het effect van xtc af en droogt je inderdaad sneller uit. Ik zou zeker de eerste keer zeker geen grote hoeveelheden bier drinken voordat je de pil inneemt, en tijdens je trip ook niet teveel drinken. 1 of 2 biertjes drinken kan best, (ik vind een ijskoud pilsje op pillen ook gewoon heel lekker) en meer kan ook best goed vallen. Maar ik raad aan om zeker de eerste keer eens te kijken hoe je reageert op de xtc en als het bevalt een eventuele vormde keer te kijken of je er ook bij kan drinken en hoe dat valt. Ik heb twee vrienden die het heel slecht trekken, maar ook genoeg vrienden bij wie het werk goed valt.

deadlock 21-10-2015 21:47

En ik kan juist geen bier ruiken als ik een pil heb gehad maar zoef heeft gelijk. Gewoon eerst voorzichtig kijken.

rensend 23-10-2015 16:01

Ik hoorde laast dat je ok niet teveel water moet drinken als xtc op heb hoogtens 1glas per uur

Fool_ 25-10-2015 02:27

Het lijkt mij raadzaam om bij een eerste keer XTC daar nuchter aan te beginnen. Enkele biertjes kunnen wel, maar overdrijf hier niet mee. Extra alcohol zal meer vocht uit je lichaam onttrekken met alle gevolgen van dien.

Houd daarnaast ook de richtlijn van 1-2 glazen water of fris per uur aan. Zo loop je de minste kans op problemen door een uitdroging of watervergiftiging. Tussendoor nog een hapje eten is ook alleen maar goed. :)

blaches 25-10-2015 18:57

Zoals Fool_ hierboven beschrijft :)

Ik zelf combineer helemaal geen alcohol met xtc of mdma. Paar biertjes kunnen geen kwaad maar als je het echt veilig wilt gebruiken raad ik je het af.

deadlock 27-10-2015 08:28

Watervergiftiging treedt echt alleen op bij achterlijke hoeveelheden water. Tenzij je nieren kapot zijn.

Fool_ 27-10-2015 16:22

Citaat:

deadlock schreef: (Bericht 33884395)
Watervergiftiging treedt echt alleen op bij achterlijke hoeveelheden water. Tenzij je nieren kapot zijn.

Met drugs gebeurd dit alleen met iets minder achterlijke hoeveelheden. MDMA(de actieve stof in XTC) zorgt ervoor dat een lichaam minder plast dan normaal en dansen in een hete omgeving(met stimulerende drugs) zorgt voor extra zoutverlies door middel van zweten.
De combinatie van deze twee factoren maakt iets erg ongebruikelijk een waarschijnlijker risico. :)

deadlock 27-10-2015 20:00

http://www.maps.org/research-archive/mdma/podraza.html

Onderkoeling zorgt voor vertraagde nierfuncties, het is dus niet aantoonbaar een direct effect. Alcohol heeft hier wel een versterkend effect op (je denkt dat het warmer is dan het daadwerkelijk is). Dus nee, het is geen waarschijnlijk risico, nog steeds loopt veruit het grootste gedeeltes van de MDMA-trips met goed gevolg af. Je kan hooguit zeggen dat de kans verhoogd is.

deadlock 27-10-2015 20:04

Oh en over het zoutverlies: Zout is in alle lichaamsvloeistoffen in ongeveer dezelfde hoeveelheid aanwezig, helemaal in urine en in zweet. Je verliest er niet direct meer van. Zie het als werken in de zon of in een warme ruimte. Zorg ervoor dat je genoeg vocht binnenkrijgt, als je een normale maaltijd hebt gegeten voordat je eraan begint dan komt het wel goed.

deadlock 27-10-2015 20:05

Ik vind het vrij jammer dat je het zelf over slordigheidsfoutjes hebt en dan zelf met urban legends komt.

blaches 27-10-2015 21:26

Zulke dingen worden toch erg onderschat. Je kan nog beter een dubbele dosis mdma nemen dan geen water drinken of 3 of meer glazen drinken per uur.

Bijna alle ziekenhuisopnamens / doden komen toch van uitdroging en watervergifting. Een overdosis zal niet snel gebeuren met mdma maar op je hydratering letten is belangerijker dan je denk. Tuurlijk het zal je niet de kop kosten maar beter voorkomen dan genezen.

deadlock 27-10-2015 21:56

Bron?

Fool_ 27-10-2015 22:50

Citaat:

deadlock schreef: (Bericht 33885052)
http://www.maps.org/research-archive/mdma/podraza.html

Onderkoeling zorgt voor vertraagde nierfuncties, het is dus niet aantoonbaar een direct effect. Alcohol heeft hier wel een versterkend effect op (je denkt dat het warmer is dan het daadwerkelijk is). Dus nee, het is geen waarschijnlijk risico, nog steeds loopt veruit het grootste gedeeltes van de MDMA-trips met goed gevolg af. Je kan hooguit zeggen dat de kans verhoogd is.

Je bron onderzoekt de toxiciteit van MDMA op de nieren en heeft vrij weinig te maken met de (tijdelijke) verhoging van de hoeveelheid ADH, die voor verminderde urine-aanmaak zorgt?

Maar je hebt gelijk, met "waarschijnlijker risico" bedoel ik zeker niet dat het waarschijnlijk is dat je er last van krijgt. Ik had het beter kunnen verwoorden als een verhoogd risico.

Citaat:

deadlock schreef: (Bericht 33885055)
Oh en over het zoutverlies: Zout is in alle lichaamsvloeistoffen in ongeveer dezelfde hoeveelheid aanwezig, helemaal in urine en in zweet. Je verliest er niet direct meer van. Zie het als werken in de zon of in een warme ruimte. Zorg ervoor dat je genoeg vocht binnenkrijgt, als je een normale maaltijd hebt gegeten voordat je eraan begint dan komt het wel goed.

Als je méér zweet zul je meer vocht plus zout uitscheiden. Je zweet zelf zal inderdaad niet zomaar zouter worden, maar als je meer zweet kan het totale verlies wel groter worden.

Daarnaast is urine juist een voorbeeld waarbij de zoutconcentratie wél kan wisselen, ADH
heeft juist als effect dat het door water uit de voorurine opnieuw op te nemen de concentratie zouten kan afwisselen. Zonder dit mechanisme zou het lichaam je osmotische waarde niet kunnen handhaven. Maar inderdaad, goed eten en níet belachelijk veel water drinken en dan zullen de risico's wel meevallen.

Citaat:

deadlock schreef: (Bericht 33885058)
Ik vind het vrij jammer dat je het zelf over slordigheidsfoutjes hebt en dan zelf met urban legends komt.

Welke urban legends?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.