![]() |
Van Havo naar de universiteit
Hai,
Op dit moment zit ik in Havo 4 (NT) en mijn vraag was kan je met een HAVO diploma naar de universiteit? Wat ik wel weet is dat er twee mogelijkheden zijn; Je havo eerst afmaken en dan twee jaar vwo doen, maar ik had ook iets gelezen over een 'Sprint' dat je je diploma in een jaar haalt. Of met behulp van je Propedeuse, waar ik geen bal van snap, hopelijk kan iemand mij hier verder in toelichten. Tot zover weet ik niet wat ik wil worden maar hoogst waarschijnlijk iets met geneeskunde. Bij voorbaat dank |
Propedeuse is het eerste jaar van een HBO of WO-studie. Met een HBO propedeuse ben je toelaatbaarttot de universiteit maar ee kunnen wel aanvullende eisen gesteld worden zoals bepaalde vakken op vwo niveau.
VWO 5 en 6 in een jaar is denk ik alleen haalbaar als het om een paar vakken gaat op bijvoorbeeld de vavo of Luzac maar niet als je alles volledig moet doen. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Op een aantal middelbare scholen kun je inderdaad vwo in 2 jaar doen als je je havodiploma hebt gehaald. Wel is er dan vaak de eis dat je frans of duits in je pakket hebt en is het niet op elke middelbare school mogelijk.
Houd er met geneeskunde rekening mee dat de decentrale selectie om toegelaten te worden behoorlijk zwaar schijnt te zijn. |
Een kennis van mij heeft wel na zijn havo nog VWO gedaan. Keihard gewerkt en cum laude geslaagd. Nu studeert hij Geneeskunde.
|
| Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:52. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.