Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Opslaan dataverkeergegevens (EU-voorstel) (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=192759)

Rerisen Phoenix 21-08-2002 20:10

Opslaan dataverkeergegevens (EU-voorstel)
 
Niet dat ik erg paranoïa ben (ok, misschien een klein beetje) maar dit wordt me langzaam toch een beetje te veel om te negeren.

Citaat:

van www.tweakers.net :
Een nog vertrouwelijk maar inmiddels uitgelekt EU-wetsvoorstel, beoogt het verplicht bewaren, één tot twee jaar lang, van alle dataverkeergegevens binnen Europa, meldt Emerce. Het betreft hier verkeer zoals mobiele en vaste telefoongesprekken, e-mails, faxen en internetverkeer, waarvan informatie over de zender, de ontvanger, het tijdstip, en persoonlijke details van de abonnee op het gebruikte toestel, moet worden vastgelegd. De onafhankelijke burgerrechtenorganisatie Statewatch ontving dit gelekte voorstel en maakte het inmiddels openbaar. De organisatie verwerpt deze plannen, spreekt van "potentieel universeel toezicht", en plaatst de nodige verdere kanttekeningen:
Na toestemming van de rechter kunnen Europese veiligheidsdiensten toegang krijgen tot de informatie. De onafhankelijke pan-Europese burgerrechtenorganisatie Statewatch, die het plan toegespeeld kreeg, merkt hierbij op dat de praktijk uitwijst dat die daar meestal weinig aan gelegen laten liggen. Statewatch verwacht dat op korte termijn ook politie en het openbaar ministerie dit voorrecht zullen krijgen. Als het plan volgende maand het groene licht krijgt van de EU-lidstaten, zullen die landen voortaan verplicht zijn gevolg te geven aan een verzoek tot inzage van de data wanneer een ander EU-lid daar om vraagt.

Het plan is een overwinning van het Verenigd Koninkrijk, dat met name door de VS hierover onder druk is gezet. Als reden voor het voorstel voert de EU "de strijd tegen het terrorisme en zware misdaad, waaronder pedofilie en racisme", aan, zo schrijft de Britse krant The Guardian. Het voorstel is een uitbreiding van het besluit dat de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken op 20 september vorig jaar namen om "in de strijd tegen het terrorisme" vergaande bevoegdheden toe te staan bij het aftappen van dataverkeer.

http://www.tweakers.net/nieuws/22993

Als dit is toegevoegd dan zijn alle vereisten voor een politiestaat aanwezig. Nu zeg ik niet dat dat op de agenda van Brussel staat maar vanaf dan is het mogelijk en is het iig in mijn ogen slechts een kwestie van tijd voordat het werkelijk gebeurt.

Het volgende is totnutoe alleen Amerika (bovenstaande is dat overigens ook al), maar zoals hierboven dus te zien is waaien die dingen graag over.
* Zie de bevoegdheden die organistaies als de RIAA allemaal krijgen; ze mogen computers hacken als ze vermoeden dat er illegale media op staat. Je bent eigenlijk niet meer eigenaar van muziek die je koopt. Ze mogen P2P netwerken hacken.
* Digitale televisie: de uitzender bepaalt wat je allemaal mag opnemen en de kwaliteit waarop. Ook mag je het in de meeste gevallen ook alleen afspelen op TV waar het is opgenomen. Het omzeilen of kraken van de beveiliging kan je tot 5 jaar cel opleveren.

Nu een aantal leuke wetten die na 11 september waren ingesteld - totnutoe ook uitsluitend in Amerika verkrijgbaar
* Je kunt zonder enige aanklachten 7 dagen worden vastgehouden - zonder iemand daarvan op de hoogte te stellen (media, familie)
* Je conversaties met je advocaat mogen worden afgeluisterd - wederom zonder iemand daarvan op de hoogte te stellen
* Er mag besloten worden dat je geen advocaat krijgt. Ook zonder medeweten media...
* Je kan in het geheim worden veroordeeld.
* Je kunt worden veroordeeld en geëxecuteerd zonder dat je de kans krijgt je te verdedigen.
De meeste amerikanen hebben deze regels onder luid gejuich geaccepteerd. Owja, en alleen de overheid mag dit... dus als Bush, en als je geluk hebt nog een paar politici, het willen dan mag je zo af worden gemaakt zonder dat iemand het weet of dat je je verdedigt.
Ben btw benieuwd of 'Echelon' wel toestaat dat ik dit post ;) - (Echelon is amerikaanse dinges dat Internet afluisterd).

Maar ik vind dit dus veel te ver gaan... vrijheid verdwijnt en het erge is dat de meeste mensen het toejuichen. Erg simpel, de politici zeggen dat het nodig is om terrorisme en criminaliteit te bestrijden en everyone's happy.
Of de mensen willen echt minder vrijheid... maar dat lijkt me niet.

edit: "thankyou Echelon for letting me post this :rolleyes:" ;) - note: ik geloofde niet echt dat Echelon dit zou blokkeren :) - ow, en ook niet dat Echelon deze URL naar Bush stuurt :)

Wouter Youth 21-08-2002 20:20

ik vind het inderdaad ook wat ver gaan, maar hoe zou je die miljoenen e-mails, telefoongesprekken etc. willen "filteren" op misdaad etc.
het zal dus totaal geen nut, maar wel een inbreuk op de privacy betekenen. trouwens, de reden dat "we" in de EU zitten is voornamelijk economie, maar hoe actiever we daarin worden, heo slechter het met onze economie gaat!
maar een beetje paranoia is niet fout ofzo...

Rerisen Phoenix 21-08-2002 20:30

ik heb echt idee dat als je dat hele setje wetten hebt het een kwestie van tijd is voor het politiestaat wordt.

En die amerikaanse set computers (echte supercomputers) die scannen echt al het internetverkeer op keywords, grammatica, oude bekenden enz. - serieus. ff kijken of er een CIA-agent gaat posten.

"Just nuke the fucking United States in name of Allah. We'll hire some terrorists and give them a thermo-nucleair device and lots of Ak-47 's!!!"

zo :) - ff kijken of er nieuwe mensen joinen :rolleyes:

edit: dat laatste was dus niet serieus bedoelt. Maar ik denk dat het er wel is uitgepikt door keyword scanner, misschien ook nog door grammatica maar daarna viel hij er uit door een ophoping keywords zonder dat er iets van was terug te vinden in de rest van de message.


En als ze in europa aan die multi-Exabyte computers ook een Echelon ding zetten... dan luisteren ze ons ook af.

REIE 21-08-2002 21:07

Zolang ik de overheid kan vertrouwen dat er geen misbruik van wordt gemaakt mag het van mij. Er zijn nu al hackers in dienst die de hele dag proberen kinderporno op te sporen. Begin dit jaar was er zo nog een netwerk opgerold, dat via internet werkte.

REIE

PS, verandert "1984" naar "2003" hier in Europa?
-Big Brother is watching you!

Rerisen Phoenix 21-08-2002 21:16

vind je het oprollen van die netwerken echt het risico op een politiestaat waard? - zodra die dingen werken kan de eerste idiote regering in brussel van heel europa een politiestaat maken.

Eerst vrijheid dan veiligheid...

tacidvs 21-08-2002 21:40

Pff, 'echelon'... Misschien nuttig om je af te vragen of 'Bush' het nu écht interesseert dat een 17-jarig jongenspersoontje de woorden "Just nuke the fucking United States in name of Allah. We'll hire some terrorists and give them a thermo-nucleair device and lots of Ak-47 's!!!" serieus zou bezigen. Je kunt veel van de VS zeggen, maar niet dat ze achterlijk zijn. Naja, misschien wat paranoïde dan.

Ik weet het niet.

Rerisen Phoenix 22-08-2002 06:24

Ik zeg ook niet dat Bush dat onder ogen zou krijgen. Ik beschreef alleen hoever dat door de checks van echelon zou komen. Maar het is verder niet relevant.

Maar is dat allemaal niet een beetje teveel vrijheidontname?

UnknoWn EntiTy 22-08-2002 07:04

Citaat:

Rerisen Phoenix schreef:

Maar is dat allemaal niet een beetje teveel vrijheidontname?

In de huidige gekte die over de VS heerst, vind men blijkbaar van niet. Dat wij daar 'medeslachtoffer' van worden, vind men daar slechts een bijkomstigheid: als het om de verdediging van de VS gaat, heeft de rest van de wereldbevolking in feite geen rechten.

Ja, het is vrijheidsontname... Maar ik denk niet dat er veel is dat we kunnen doen. De VS zal verder en verder gaan, totdat ze alles en iedereen wantrouwen en er vanzelf een fijn wereldoorlogje uitbreekt. Of, ze komen over een poosje nog tot het inzicht dat ze wel erg ver gaan, waarna ze een verstandige president kiezen waar we wat aan hebben.....

twiety 22-08-2002 09:03

Citaat:

REIE schreef:
.... Er zijn nu al hackers in dienst die de hele dag proberen kinderporno op te sporen.....

Waar kan je solliciteren? :D ;) :o

Rerisen Phoenix 22-08-2002 19:32

Citaat:

UnknoWn EntiTy schreef:
Maar ik denk niet dat er veel is dat we kunnen doen.
Ik denk dat er wel iets aan kan worden gedaan;
Maar alles op volgorde. Gezien Nederland en de EU ook nog in zekere mate democratisch zijn hebben wij uiteindelijk de macht. - En ik denk dat de meerderheid van de bevolking hier toch tegen zal zijn als ze even nadenken.

Dus eerst onze politiek duidelijk maken dat we dat niet willen. Als merendeel bevolking dit inderdaad neit wil dan is dat mogelijk.
En daarna proberen onze politici dat ook tegen Amerika te laten zeggen.

En wereldoorlog denk ik niet.
Op dit moment staat Europa er beter voor dan Amerika op economisch gebied. En de hele Amerikaanse economie stort extreem zwaar in als ze Europa zouden nuken dus zo bang hoeven we niet te zijn. Ze kunnen alleen een aanval doen waarbij ze de economie sparen en dat kunnen ze niet winnen van ons. - maar dat weten ze en daarom vallen ze ons niet aan. Serieus, zelfs Bush beseft dit.

Wouter Youth 22-08-2002 20:21

Citaat:

twiety schreef:
Waar kan je solliciteren? :D ;) :o
hoezo ziek in je hoofd? KINDERporno praten we hier over.

UnknoWn EntiTy 22-08-2002 21:51

Citaat:

wouszer schreef:
hoezo ziek in je hoofd? KINDERporno praten we hier over.
geintje jochie, geintje.....

relax.....


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.