Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   2 studies tegelijkertijd (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1941359)

Sanne1201 26-02-2018 07:31

2 studies tegelijkertijd
 
Hallo,

Ik doe nu lerarenopleiding biologie. Ik heb ook veel interesse in lerarenopleiding geschiedenis.

Ik zit erover na te denken, als ik mijn P gehaald heb, leraar geschiedenis ook te volgen.
Het collegegeld blijft hetzelfde namelijk.

Ik vraag mij af of iemand hier ervaring heeft met 2 opleidingen tegelijk. Omdat het twee lerarenopleidingen zijn kan ik een aantal vakken laten vallen bij leraar geschiedenis.

Misschien is het verstanding leraar geschiedenis als deeltijd te volgens?

Elin3 26-02-2018 07:39

Kan je beide opleidingen volgen aan dezelfde onderwijsinstelling? Bespreek dan eens met de studieadviseur of zoiets mogelijk, en of het aan te raden is. Je moet er wel op rekenen dat je niet alles tegelijk kunt doen, en dus langer aan het studeren bent. Ook is een dubbele studie best zwaar, je zal minder tijd voor jezelf en vrienden overhouden. Bedenk je goed of je dat het waard vindt, en of je dit mentaal aan kunt (als je niet goed goed met stress en deadlines overweg kunt is een tweede studie misschien minder handig).

Pluis 26-02-2018 07:55

Ja dat kan, maar dat zou ik alleen doen als je dan later ook met beide vakken iets wil doen.

Positive mind 26-02-2018 08:03

Een vriendin van mij doet twee universitaire studies tegelijk. Je moet daarbij wel rekening houden met wat studievertraging. De studieadviseur zal hier waarschijnlijk meer over kunnen vertellen.

Colonel Sanders 26-02-2018 09:22

Nou ja, het ligt er natuurlijk nogal aan wat de combinatie is. Twee vakken binnen dezelfde lerarenopleiding lijkt me alleen al uit praktisch oogpunt (locaties, zelfde soort infrastructuur op intranet et cetera) gemakkelijker te combineren dan pakweg natuurkunde en Griekse en Latijnse taal en cultuur waarbij je sowieso aan verschillende faculteiten zit. Daarnaast zit er natuurlijk gedeeltelijk overlap in wat een aantal vakken scheelt. Studievertraging zou ik dus zeker niet als een gegeven beschouwen.

Ga eens met je studieadviseur praten inderdaad.

deadlock 27-02-2018 10:11

Geschiedenis heeft een effectieve studielast van elf uur weer per week en kan je er makkelijk naast doen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.