Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Films, TV & Radio (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Jongeren Jury (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=196346)

Sebastian31 25-08-2002 13:23

Jongeren Jury
 
Hoi, ik wil even weten wat jullie van het (nieuwe) AVRO programma Jongeren Jury vinden.

Ik heb er nu twee afleveringen van gezien en ik vond het een goed en leerzaam programma.

Groetjes van Sebas. :cool:

Moist 25-08-2002 13:49

Ik ken het programma niet. Wanneer komt dat op tv dan?? (en waar gaat dat over?)

tacidvs 25-08-2002 13:54

Spaar je de moeite, het is een soort combinatie van Lagerhuis, LPF en Oprah Winfrey.

LisanneOUD 25-08-2002 13:58

Films en TV?? Ontopic... ik heb t programma eignlijk nog nooit gezien :o

Conan the Librarian 25-08-2002 14:15

Citaat:

(van http://www.samenveilig.nl/jongerenjury/front.asp)
Jongeren oordelen over strafzaken
Negen jongeren, afkomstig uit alle delen van het land, allochtoon en autochtoon, met en zonder strafblad vormen De Jongerenjury. Deze jury buigt zich vijf weken lang over waargebeurde strafzaken. Variërend van een verkrachting tot een gewapende overval op een supermarkt, waar hun leeftijdsgenoten voor veroordeeld zijn. Met behulp van achtergrondinformatie over toedracht, dader en slachtoffer zal de Jongerenjury in een afgesloten ruimte moeten komen tot een unanieme strafmaat. Dat kan van alles zijn. Maar het gaat erom dat de jury een straf geeft waarvan zij denkt dat het werkt. Uiteindelijk wordt de uitspraak naast het echte vonnis in de desbetreffende zaak gelegd.

Denk dat dit beter op F&TV past. 't Is niet echt 'nieuws' of as such discussieerbaar o.i.d.
Actualiteit & Nieuws --> Films & TV

icegirl.com 25-08-2002 14:23

wanneer komt het dan op tv???

Balance 25-08-2002 16:38

beetje nutteloos. kheb het één keer gezien en uiteindelijk had de 'jury' de straf bepaald (welk ik overigens best goed vond) en dan gaat een rechter vertellen hoe het in werkelijkheid is gelopen.

wat heb je dan aan de mening van die jongeren?? d'r wordt niets mee gedaan of wat dan ook...
kbegrijp best dat je jongeren niet iemands straf kan bepalen, maar maak dan ook niet zo'n programma wat d'r alleen maar over gaat.


kzou het overigens wél een goed idee vinden als de 'jury' vóór de rechtzaak de straf zou bepalen en vervolgens de rechter hun 'oordeel' geeft.
Vervolgens kan hij enkele dingen overwegen en met ze in discussie gaan. Uiteindelijk kan hij ze aanpassen zodat het wel correct is met het strafrecht enzo (als ie het met hun mening eens is).
Wanneer hij het niet met ze eens is kan hij ook gewoon het hele idee van tafel gooien, hij behoudt altijd de uiteindelijk uitspraak.
(Overigens zou ik het alleen bij jongerenzaken willen zien dan hoor. Dezelfde soort zaken als die in dat programma voorkomen)

Maar voorlopig vink het dus nogal nutteloos ;)

Moist 25-08-2002 18:16

Citaat:

tacidvs schreef:
Spaar je de moeite, het is een soort combinatie van Lagerhuis, LPF en Oprah Winfrey.
ok dan hoeft het van mij niet meer :o

Redman 25-08-2002 18:23

Moeizaam programma zeg..


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.