Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Levensbeschouwing & Filosofie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Beleving van tijd is relatief. Is het verantwoord dit uit te buiten? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=203717)

Lethalis 01-09-2002 18:26

Beleving van tijd is relatief. Is het verantwoord dit uit te buiten?
 
Hey, cool dit forum :d

Ontopic: het geestesoog opereert op verschillende snelheden. Zo kun je bijvoorbeeld in een droom hele avonturen meemaken, terwijl je feitelijk maar een kwartiertje geslapen hebt. Ook kent iedereen wel de ervaring dat wanneer iets saai is, de tijd meestal langzamer lijkt te gaan dan wanneer iets leuk is.

Goed, stel dat het in de toekomst mogelijk is mensen in een soort van trance te verplaatsen waarin de tijd langzaam gaat en ze dan als het ware een film te kunnen tonen (die dus in realiteit heel snel afspeelt, maar voor de proefpersonen op normale snelheid lijkt te gaan). Denk je daar eens de gevolgen van in.

Iedereen zou als het ware binnen een uurtje in realiteit, een hele opleiding in trance kunnen volgen.

Zelf denk ik dat dit in de toekomst zonder meer mogelijk is, maar wat ik me dus afvraag: is het sociaal verantwoord dit te doen?

Stel het is mogelijk om op je 16e je doctoraal te behalen? Of - wanneer het nodig is - binnen enkele uurtjes je vliegbrevet te halen?

Is dat niet onwijs handig of denken jullie dat dit veel nadelen heeft?

hobbuz 01-09-2002 18:43

phew wat een topic :)
het lijkt me wel handig natuurlijk, ik bedoel, als het ook écht werkt.
dan moet je nl. wel even diegene die je dat *vliegbrevet oiidr* wil halen in een soort ~trance~ krijgen.. imean je gwone oog kan t niet volgen, het zijn je hersenen die die snelheid aankunnen, niet je zicht.
én wil ik ff het volgende onderstrepen:
je droomt idd maar een kwartier. maar de meeste mensen die ik ken (incl. ikzelf) weten ná een droom amper meer wat ze hebben gedroomd. moet je daar ook nog een redelijke oplossing voor hebben :)

Lethalis 01-09-2002 18:52

Citaat:

hobbuz schreef:
je gwone oog kan t niet volgen, het zijn je hersenen die die snelheid aankunnen, niet je zicht.
Incorrect.

Je hersenen en oog zijn in staat binnen 50 milliseconden een beeld geheel op te nemen. Denk maar eens aan snellezers die hele pagina's tot zich opnemen door er even overheen te kijken.

Ook zie je het zo leuk bij het autorijden. Wanneer je een lange tijd op de snelweg hebt gereden, lijkt het helemaal niet meer zo snel en wanneer je achteraf 50 rijdt, lijkt alles sloom. Je ogen alsmede je geest hebben zich dan aan de hogere snelheid aangepast.

Denk daar maar eens over na :p

Citaat:

én wil ik ff het volgende onderstrepen:
je droomt idd maar een kwartier. maar de meeste mensen die ik ken (incl. ikzelf) weten ná een droom amper meer wat ze hebben gedroomd. moet je daar ook nog een redelijke oplossing voor hebben :)

Dit komt omdat de meeste dromen in het onderbewuste plaatsvinden. Er zijn echter ook mensen die lucide dromen, dat wil zeggen bewust hun droom construeren om tot nieuwe inzichten te komen. Zij onthouden haast altijd wat ze hebben gedroomd :)

Over de technische mogelijkheden ben ik nog aan het nadenken, maar ik denk wel dat het mogelijk is. Wie weet ga ik het nog eens bewijzen ook :)

*stikt van dit soort ideetjes* :o

UnknoWn EntiTy 01-09-2002 19:16

dat is nou iets waar ik nog nooit aan gedacht heb :)

klinkt zeer interresant....
Is er al enig onderzoek op dit gebied bezig toevallig?

DoubleCheck 01-09-2002 19:47

Als je, bijvoorbeeld een vliegbrevet binnen 15 min. wilt halen, dan moet je dus die informatie waar je normaal 1,5 of 2 jaar de tijd voor krijgt om het te verwerken allemaal binnen een kwartier verwerken. Hoe gaat dat dan?

Tampert 01-09-2002 21:27

hmm. Grappig plan. Laten we even stellen dat het lichamelijk mogelijk is om in zo'n korte tijd zoveel kennis (én vaardigheden) tot je te nemen (dit lijkt me allemaal vrij onwaarschijnlijk omdat je in het echte leven toch meer vastzit aan je lichaam dan in een droomvlucht, om eens wat te noemen).

Ik weet niet of zo'n ontwikkeling nu sociaal verantwoord is. Het leerproces neemt een hoop geestelijke opbouw met zich mee. De student wordt volwassener. En wat te doen met studenten die actief willen zijn binnen de studieplek naast hun studie? Die kun je toch moeilijk un ontplooiingskansen ontnemen door ze een simulatie van de werkelijkheid voor te schotelen? Verder kunnen er in de werkelijkheid veel dingen misgaan die je in een hersensimulatie niet zult kunnen nabootsen omdat je er eenvoudigweg niet aan denkt het te implementeren.

DoubleCheck 01-09-2002 22:57

Ja goed. Zo'n hersensimulatie neemt héél veel risico's met zich mee. En wat betreft die ontplooiingskansen naast de eigenlijke studie: Die moeten ook in deze korte tijd opgenomen worden.
Dat betekent dus de boel WinZippen, inpakken.
De 2 jaar durende opleiding incl. bijkomende dingen moeten dus inbegrepen worden. Dus eigenlijk het leven van de komende 2 jaar in een kwartier. Wel zonder slaap of eten want aangezien we ervan uit gaan dat je hersenen de mogelijk heeft alle kennis binnen 15 min. op te nemen heeft deze dus ook niet meer energie of rust nodig dan normaal.

GinnyPig 02-09-2002 10:17

Ik denk dat een 'directe stroom van data' je hersenen in realistischer (en eerder toepasbaar) zal zijn. (A la Matrix dus ;))

Lethalis 02-09-2002 19:31

Citaat:

GinnyPig schreef:
Ik denk dat een 'directe stroom van data' je hersenen in realistischer (en eerder toepasbaar) zal zijn. (A la Matrix dus ;))
Ik heb al ergens iets gelezen van de eerste biologische harddisk, dus wie weet :)

Het is gewoon een idee van me. Probleem bij data-toevoer a la Matrix en Johnny Mnemonic is de vraag hoe je die kennis bewust maakt? Een film die je ziet, onthou je veel gemakkelijker dan een reeks gegevens.

hobbuz 03-09-2002 18:55

ik haak af :)
veel slepiers allemaal..
het klinkt wel fet, je hebt iig mijn dingen-die-ik-er-eventueel-op-tegen-had omzeild, dus (Y) en succes ensow :)
alleen lijkt het me wel maf. en wat moet je dan gaan doen met je leven? als in: je wordt op je, weetikveel, 10e overspoeld met zo'n dosis, op je 13e en op je 16e een keer. en dan? kan je t hele fenomeen *school* afschaffen.. geeft wel nieuwe optiez :)
maar als je iets wéét, betekent dat nog niet dat je t kan tóepassen, dat moet je dus wel leren denk ik..

Not for Sale 04-09-2002 15:53

Het lijkt me niet zo interactief als echte les (...zou moeten zijn).
Een berg informatie, maar krijg je het benodigde inzicht? En de vaardigheden?
Tenzij je natuurlijk in die 'trance' met door een hyperintelligente supersnelle kunstmatige intelligentie kan converseren.
Dat lijkt me... doop! (y)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.