![]() |
'Discriminatie'op uiterlijk
...als je op zoek bent naar werk
Ik mocht niet bij een restaurant AFWASSEN omdat ik een piercing in mn gezicht heb (neuspiercing) en ik mocht niet bij de wibra werken omdat ik dreadlocks heb. Ik snap best dat ze geen mensen aannemen die er shockerend ofzo uitzien, omdat dan misschien klanten niets durven vragen of omdat het klanten afschrikt, maar met 1 knopje in mn neus.. en bij de wibra :eek: , en bij het afwassen zien de gasten van het restaurant je nauwelijks En om nou te zeggen dat ik er niet mag werken omdat ik dreadlocks heb; Het is toch gewoon een haardracht? Ik vind het best wel ontzettent belachelijk Heb je zoiets wel eens meegemaakt en wat is je mening hierover? |
Het is bekend dat alto's werkschuw zijn, dus hoe alternatiever je eruit ziet, hoe minder kans je maakt.
|
ik heb er geen ervaring mee,maar dat afwassen vind ik ronduit belachelijk,de klanten zien je toch niet,en zo'n ding valt toch niet zo op,dus,moeten ze niet zo zeiken.
Dat wibra geval is ook idioot,de mensen die bij de wibra komen zijn de sjiekste niet(no offence,ik kom erook :rolleyes: ;) ) en wat boeit het nu. Een paardenstaart of dreads(die kan je trouwens ook in een staart doen ;) ) |
Het slaat natuurlijk nergens op, helemaal niet in jou gevallen. Helaas kan je er weinig tegen doen, zo zit het nu eenmaal in elkaar, dat is de prijs die je moet betalen als je er 'anders' uit wil zien :)
|
Ik mocht niet bij een restaurant AFWASSEN omdat ik een piercing in mn gezicht heb (neuspiercing)
Het ziet er nou niet bepaald hygienisch uit voor je collega's en ik mocht niet bij de wibra werken omdat ik dreadlocks heb. Ja wat denk jij, met nauwelijks nederlands sprekende wereldschuwe buitenlanders als gemiddelde klant ben jij niet erg representatief |
Citaat:
|
Citaat:
|
Nog nooit problemen mee gehad. M'n eerste baas was gewoon zo tolerant als het maar kon, en waar ik nu werk zie ik alleen het eerste kwartje van de dag klanten - dus ach, ik mag vast wel wat.. denk ik. :D
Sja, bij dat afwassen is het nogal stom ja, maar in een winkel niet. Representatief zijn olé. |
Mij werd bij een uitzendbureau verteld dat ik maar bij een coffeeshop moest gaan werken :confused: Belachelijkheid, niet alleen om het vooroordeel op zichzelf maar ook gezien mijn leefwijze.
|
Citaat:
zo, echt niet hygienisch, een neuspiercing :eek: dom joch.. en ik mocht niet bij de wibra werken omdat ik dreadlocks heb. Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
En met dreads kom je gewoon nergens aan de bak. :p ;) |
Even over piercings; het lijkt me toch dat als je een piercing hebt, je JUIST hygienisch bent ivm ontstekingen ed... :confused:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
mja. ik maak altijd wel concessies wbt mijn uiterlijk. als ik wil werken dan moet ik er wel 'goed' uit zien. blabla maar ik moet ook eten, was ik maar rijk :rolleyes: |
Citaat:
wel eens een bivakmuts ('het volt.dw van bestuderen')? |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Gaan ze straks spontaan op de grond liggen als ze me de vakken zien vullen |
Citaat:
|
Citaat:
|
ik moest komen als mezelf hadden ze gezegt
dus ik ben ook als Goth gegaan en ze hebben me aangenomen (en nee, niet in de coffieshop :p ) |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Als ik met mijn dreads ergens niet mag werken, tja dan moet ik ze er maar af halen of gewoon ergens anders werk zoeken. Je gaat ook niet als je in het bedrijfsleven o.i.d. zit in je trainingspak aankomen. Dat moet je er maar voor over hebben.
Wat uiteraard niet betekend dat ik het niet uit kan staan als ik ergens niet mag werken omdat ik dreads heb :o |
De meeste winkels willen nou eenmaal personeel dat zoveel mogelijk lijkt op de gemiddelde klant. Bij de Bonneterie zullen ze geen dreads aannemen, en bij de 'Netjes' geen driekraagjesup. Compleet normaal, imo, aangezien het personeel de winkel representeert. Ook als afwasser moet je soms bedienen, en dat zou de reden kunnen zijn dat je daar niet voor aangenomen bent; ik ben het met Gentleman eens dat piercings bij mensen overkomen als onhygienisch.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
blup ik ben lief.
|
Citaat:
|
Hou je niet tegen. Hoe wil je dat tegen houden?
Aan de ene kant is het wel logisch. Zeker als je met klanten om moet gaan. Het zou klanten kunnen wegjagen. Aan de andere kant men ziet dat jij een jonger persoon bent. Waarom zou je je dan anders moeten voordoen? Zo creer je toch een beeld van jongeren voor anderen dat niet juist is comform trends ed? Ik denk dat het hen erom gaat dat de klant zich zoveel mogelijk met de winkelier kan associeren. Dat schept vertrouwen. Ik vind dit verder ook discriminatie net als men zou zeuren om een hoofddoekje. Trouwens, voor winkels waar jongeren de hoofdgroep als klant zijnde zijn maak je naar mijn idee juist meer kans dat je wordt aangenomen. Zelfde reden wat juist hierboven het tegenargument was: associatie. |
Citaat:
Maarja, veel mensen willen bij de visions werken :( |
Citaat:
|
Citaat:
Achja. En ja, je hebt gewoon een terschelling-boy uitstraling. Schaam je. |
Citaat:
roel is naar en vervelent. roy is stoer. |
tsjaw.. ik mocht haast nergens werken.. khad felgekleurd haar en een neuspiercing..
bij de hema moest ik weg omdat ik me haar kleurde... en nog veel meer van dat zoort dingen.. tslaat nergens op vin ik.. want ze zien me oowk gewoon op straat lopen, maarjaw ik moet nu gewoon wat meer moeite doen om een baantje te vinden waar ik er uit mag zien zoals ik wil... |
Ik mocht geen vlees snijden bij de C1000 omdat ik een labret had. Roze haar, neus-, navel-, tong- of wenkbrauwpiercing, geen probleem, maar een labret kon dus écht niet.
|
Citaat:
|
Wat is een labret?
|
ene paar maand geleden was ik helemaal zwart opemaakt (ogen, lippen, alles) met ene paar vrinden wezen shoppen, en het valt me duidelijk op dat alle verkoop(st)ers je helemaal na gana kijkne, zo van: ze gaat iets jatten.
god wat een onzin zeg.. stomme lui... |
Citaat:
|
bij mij op m'n werk hebben echt niet moeilijk gedaan over m'n wenkbrauwpiercing.
ze begonnen er niet eens over |
Ik heb een keertje tegenover een meisje gezeten in de bus. Ze droeg hoge laarzen tot haar knieën met hakken van ongeveer 12cm, plateazolen, netpanty's en leren hotpants aan. Verder droeg ze een zwarte nepbondjas, een soort corset ofzo, en een grote, zwarte hoed. Verder een soort Gothic make-up en lang zwart haar. Ze was echt heel aardig, (ondanks het feit dat ik bijna op haar tekenmap ging zitten :p ) glimlachen enzo, de meeste meisjes die ik in de bus zie zijn chagerijnig en staren voor zich uit.
Ik bedoel, uiterlijk zegt dus niets! Maar het lijkt me wel heel raar als ze in die kleding bij de hema werd aangenomen of iets dergelijks. Er zijn grenzen. Maar moeilijk doen over een piercing ofziets vind ik belachelijk! |
Jezus daar GAAAN we weer...
Het is toch logisch dat een werkgever bepaalde eisen stelt aan het uiterlijk van zijn personeel? Wees blij dat het alleen beperkt wordt door het uitdoen van je piercing. :rolleyes: |
Is het ook. Maar er zijn gewoon dingen die niet door de beugel kunnen.
|
| Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:46. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.