![]() |
Gaatje in je trommelvlies
Ik ben een 5 tal jaar geleden 2 operaties ondergaan aan m'n beide oren. Er zat aan beide kanten een gaatje in m'n trommelvlies. Dit was een raar geval (chirurg had nog maar 5 x in z'n leven zoiets behandeld). Ik heb dus geen buisjes moeten hebben, het is iets heel anders.
Nu...daarna heb ik moeten dopjes in m'n oren steken en een badmuts dragen tijdens het zwemmen omdat er nog niet veel water naar binnen mocht. Maar nu, na 5 jaar kan ik nog altijd niet onder water. Als ik in de douche sta en ff m'n hoofd schuin hou dan heb ik gegarandeerd een dag pijn. M'n hoofd onder water steken is al helemaal uit den boze (kan je nagaan hoe ik me voel als al m'n vrienden gaan zwemmen in de zomer). Nu...zijn er nog mensen die zo'n operatie hebben ondergaan en die er misschien tips hebben? Ik hou sowieso niet van zwemmen maar 'k zou toch van dat ongemak vanaf willen. |
iemand in mijn klas heeft da ook,
alleen is't daar denkek aangeboren en niet door een operatie |
mhhzz mijn moeder heeft ook gaatjes in d'r trommelvlies.. Das eruug vaag als ze op d''r neus blaast dan hoor je het gewoon piepen.
Kweenie hoe en wat ze er mee omgaat |
Citaat:
Als ik dat doe krimp ik ineen van de pijn http://forum.scholieren.com/smile.gif maar goed |
heeeej kheb dat ook aan een oor soms dak zo me neus dicht houw en dat het dan net lijkt of er lucht door mijn oor gaat, heb ik nu ook zo gaatje in mun trommelvlies?
hoor je daar dan ook slechter door? groetje |
Er zijn heel veel mensen die dit hebben, ik ben er 1 van. Heb er zelfs 3 in me linkeroor en 1 in mijn rechteroor. Ben ook 2x geopereerd. De 1ste x is mislukt. De 2x gelukt. En als je nou gaat douchen of zwemmen, dou dan goeie oordoppen in. Het scheelt echt een stuk. Je kan speciale laten maken, die echt voor geloof ik (90%) waterdicht zijn. ( weet dit niet helemaal zeker ).
Veel Sterkte en als je wil mailen : missmekkie84@hotmail.com Veel liefs Lau'tje |
Ik zit op duiken, stukje duiktheorie:
normale gaatjes in trommelvliezen onstaan door een onder of overdruk in het midden of buitenoor (middenoor: achter je trommelvlies tot je evenwichtsorgaan, daar zit ook dat buisje naar je neus:buis van Estachius ofzo; buitenoor:vanaf je trommelvlies tot je oorschelp) Als er water in je middenoor krijgt (normaal houd t trommelvlies dat tegen) loopt het in je evenwichtsorgaan enzo (binnenoor) en krijg je pijn in je kop. Als het steenkoud water is krijg je allerlei evenwichtsstoornissen en ga je kotsen (weet niet hoe het zit met warm water) gaatjes groeien normaal gewoon weer dicht, als ik jou was zou ik nog maar eens naar een dokter gaan. |
Volgens specialist 1 1/2 jaar geleden was alles perfect gelukt.
Nu is het al zo'n half jaar geleden dat ik in een zwembad geweest ben. Een keer heb ik echt veel water in m'n oor gehad, deed pijn voor een halve dag maar verder geen last van gehad. Ik zal wel wachten tot volgend jaar wanneer ik weer zwemmen heb op school... |
Citaat:
Was het ook die operatie waar je na je operatie een maand zo'n grote lap op je oren hebt moeten dragen? |
Heey,ik heb nu ook een gaatje in mn trommelvlies, en ik moet eraan geopereerd worden volgende maand http://forum.scholieren.com/frown.gif doodeng !!!
|
Ik heb ook een gat in mijn trommelvlies gehad, ben vroeger ook altijd slechthorend geweest en heb gehoorapparaten gedragen.
Na vele operaties en op het laatst een trommelvlies transplantatie ben ik er vanaf! Mja en zwemmen, had het 2 weken geleden weereens voor het eerst gedaan had meteen oorontsteking, geen goed idee dus. Vooral binnenzwembaden zitten bomvol bacterieen ik mag ook eigenlijk alleen maar in buitenzwembaden zwemmen. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:19. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.