Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   nederlands (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=256013)

de goeie fee 22-10-2002 21:05

nederlands
 
Ik moet een gestructureerd opstel schrijven van 600 woorden over 'het zesde jaar wordt te veel onder druk gezet', en het lijkt mij het simpelst om het diverterend te houden, omdat het dan luchtig kan blijven... Nu is mijn probleem: zo wordt het helemaal niet; dit is het enige waar ik op kan komen en nu zit ik compleet vast :s
Is er iemand die mij kan helpen of suggesties heeft?

Dit is wat ik al heb :

Wie kent het archetype van de zesdejaarsstudent niet?
De seniors van de school – lethargisch onderuitgezakt op hun stoel en ongeïnteresseerd voor zich uit starend, misschien toevallig in de richting van de wanhopige figuur vooraan, die, gewapend met krijt en bordveger, de leerstof met handen en voeten in het hoofd der leerlingen probeert te proppen – worstelen door het reeds bekende schooljaar.
Dit is toch wel een ernstig overdreven vooroordeel. Iedere ietwat intelligente leraar zou intussen ontdekt moeten hebben dat deze brave onschuldige individuen dolgraag iets bijleren; ware het niet dat de leraars teveel druk leggen op hen

marlies 22-10-2002 21:09

Ik wil niet heel vervelend zijn, maar is je schrijfstijl niet wat te "nep". Je schrijft heel ingewikkeld, maar gebruikt wel spreektaal tussendoor zoals Dit is toch wel een ernstig overdreven vooroordeel.

en het is leraren in plaats van "leraars"


Ik denk niet dat je dit 600 woorden vol kunt houden. Als ik jou was, zou ik wat luchtiger schrijven.

de goeie fee 23-10-2002 07:14

leraar heeft een dubbel meervoud.
Hmm, luchtiger.... het probleem is dat ik altijd zo schrijf, zelfs al schrijf ik een brief naar iemand, dan verwerk ik nog tienduizend haakjes en pijltjes in 1 zin.
Hoe kan ik het luchtig maken?
Kortere zinnen?
Ik ben bang dat hij (=leraar) het dan te simpel gaat vinden.

tacidvs 23-10-2002 10:29

Lees eens diverterende stukjes van anderen, pak een krant, doe eens gek.

sterre 23-10-2002 12:37

ik vind uw begin toch wel vrij goed hoor... ik raad je wel aan om nu even wat losser te schrijven, de grote lijnen. als je dan zo'n 600 woorden heb begin je gewoon opnieuw en zie je welke zinnen je eventueel nog beter zou kunnen formuleren. zo doe ik het toch meestal :)

Daffie 23-10-2002 19:29

nou ik vind ut hartstikke goed hoor (y) , misschien moet je de ietwat moeilijke woorden vervangen, zodat het iets luchtiger wordt. lijkt me idd ook wel erg moeilijk om dit taalgebruik 600 woorden lang vol te houden. verder is het stukje zeker grappig!!

Daffie 23-10-2002 19:31

Citaat:

de goeie fee schreef:
leraar heeft een dubbel meervoud.
Hmm, luchtiger.... het probleem is dat ik altijd zo schrijf, zelfs al schrijf ik een brief naar iemand, dan verwerk ik nog tienduizend haakjes en pijltjes in 1 zin.
Hoe kan ik het luchtig maken?
Kortere zinnen?
Ik ben bang dat hij (=leraar) het dan te simpel gaat vinden.

ik denk niet dat je leraar dit te simpel gaat vinden hoor. het is niet moeilijk, maar ook zeker niet simpel. en als je altijd zo schrijft dan is het je stijl en dan is het het beste om zo in je eigen stijl verder te gaan. dat werkt echt het beste en het makkelijkst.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.