Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Levensbeschouwing & Filosofie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=90)
-   -   voorspellingen (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=28563)

babygirl 05-01-2002 14:23

voorspellingen
 
Wat vinden jullie van hekserij en toekomstvoorspelling en handlezen en pendelen geloven jullie in die dingen? Ik vind het wel interessant ik heb overlaatst zo een boek gekocht en daar stond in hoe je moest pendelen en dat heb ik ook geprobeerd wel ik moet zeggen dat ik het bijna uitschreeuwde toen ik merkte dat de dingen die ik vroeg klopten! Wat vinden jullie daar nou van?
xxx
Een belgisch meisje!

danieldk 05-01-2002 15:03

Ik geloof er geen moer van, hooguit dat dat soort dingen alleen zaken zeggen die voor de hand liggen en mensen denken owh ja.

Mimmy 05-01-2002 15:31

ik geloof r niej sow in want later kan je er altijd wel iets waars uithalen omdat t allemaal zo vaag gezegft wordt

danieldk 05-01-2002 15:45

BTW. volgens mijn past dit beter in het Mystiek forum...

legatus 05-01-2002 16:08

Op mystiek zijn weinig sceptici, het zou beter zijn als bepaalde topics over zogenaamde paranormale wetenschappen toch hier een plek zouden kunnen vinden.

Silindistani 05-01-2002 19:56

Als je de toekomst zou kunnen voorspellen, zou je die ook kunnen veranderen. iaw, je zou je eigen voorspelling kunnen waar laten maken of onwaar laten maken. De eerste is het geen toekomst voorspelling meer, maar een profetie (die in bijna elk geval zichzelf laat uitkomen als er genoeg mensen zijn die er in geloven) en in geval 2 zou je je eigen voorspelling ongeldig maken en zou je dus niet de toekomst voorspelt hebben, maar een mogelijkheid. En gezien de hoeveelheid mogelijkheden kan iedereen dan de toekomst voorspellen door te zeggen "ik denk dat...." en als het niet uitkomt "Tja, het was toch een mogelijkheid...".
Oftewel: Nee, ik denk niet dat je de toekomst kan voorspellen. Speculeren over de toekomst met behulp van het verleden en het heden kan echter wel heel goed.

babygirl 06-01-2002 14:14

Misschien had ik dit toch beter bij mystiek kunnen plaatsen daar wordt er tenminste nog serieus geantwoord.

de abt van sion 06-01-2002 14:19

Een sceptische visie is niet per definitie onserieus.

Silindistani 06-01-2002 19:43

Citaat:

babygirl schreef:
Misschien had ik dit toch beter bij mystiek kunnen plaatsen daar wordt er tenminste nog serieus geantwoord.
Het was een heel serieus antwoord hoor. Misschien niet een die je wilt horen, maar wel serieus.



Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.