Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Levensbeschouwing & Filosofie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Swastikas (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=28616)

*Nancyboy* 17-01-2002 12:03

Swastikas
 
wanneer zouden swastikas uit het verdom hoekje komen? (beeeeetje nutteloze topic maar ok...)vroeger nl voor wo2 was t best wel een normaal verschijnsel(zie plaatjus)
http://www.heathenworld.com/swastika/t_coke.jpg
http://www.heathenworld.com/swastika/goodluck.jpg
http://www.heathenworld.com/swastika/postcard2.jpg

W1ZZ 17-01-2002 12:05

zodra de gemiddelde mens de intelligentie krijgt om te kunnen relativeren, en zodra iedereen weet dat de swastika veel ouder is dan WO2

to put it simple: never

beuk 17-01-2002 12:11

Ik denk dat er teveel negatieve associaties aan kleven. Waarschijnlijk is het imago ervan vooergoed vastgesteld..

Mugshot 17-01-2002 13:07

Er hingen zo veel mooie betekenissen aan de swastika, in het boeddhisme was het bijvoorbeld het wiel van het leven, ik vind het op zich ook een mooi teken.
Maar na de tweede wereldoorlog reageren mensen met een normaal tot laag relativeringsvermogen al gauw heel agressief op de swastika, pas over een boel generaties zal het teken niet zo snel meer met het nazisme geasocieerd worden.
Jammer eigenlijk..

W1ZZ 17-01-2002 13:09

je zou er een op je kamer moeten hangen en als iemand dan binnenkomt en pissig wordt weet je meteen dat die persoon een beetje intellect in z'n donder mist en niet kan relativeren..

</gevaarlijke opmerking http://forum.scholieren.com/biggrin.gif>

Mikey Thriller 17-01-2002 13:10

ik denk dat dat nog een hele tijd duurt.Omdat iedereen het nou meteen associeerd met WO2.Heel jammer vind ik,want het is een heel mooi teken opzich.

http://www.threadcity.com/articles/f...s/swastika.jpg

[Dit bericht is aangepast door Osiris (17-01-2002).]

feline 17-01-2002 13:18

Het symbool zal vroeger wel heel mooi geweest zijn. Maar het staat inmiddels (dat is nu eenmaal zo) voor vreselijke gebeurtenissen. 'k denk dat je uit respect voor wat er gebeurd is, het niet meer kan maken om dit teken te gebruiken.
Het is niet zo heel vreemd dat mensen automatisch aan de 2e wereldoorlog denken.
Er zijn genoeg andere symbolen, kies een andere, hang er een leuke betekenis aan. En laat dit voor wat het is, je kan de geschiedenis toch niet terugdraaien.

Mugshot 17-01-2002 13:32

Ik denk dat het probleem eerder is dat puberende, maatschappelijk mislukte en daardoor gefrustreerde figuren genaamd 'neo-nazis' dit teken nog steeds met dezelfde betekenis als toen in duitsland gebruiken om hier aandacht mee te trekken.
Dit teken wordt nu dus nog steeds met dezelfde betekenis gebruikt, sterker nog, het wordt alleen maar met de nazi gedachte erachter gebruikt.
Als wij de swastika langzaam met andere betekenissen leren te relativeren en er dus niet meer zo van schrikken als we hem ergens zien, kunnen we hem op den duur voor andere dingen inzetten, de vroegere betekenissen bijvoorbeeld.
Als meer mensen de swastika voor andere dingen zullen gebruiken zullen de zogenaamde neo-nazis van zelf een ander teken gebruiken.

Mugshot 17-01-2002 13:33

Citaat:

W1ZZ schreef:

</gevaarlijke opmerking http://forum.scholieren.com/biggrin.gif>


Dan krijg ik een politisch correct pak slaag


Marshall 17-01-2002 13:49

zo'n mooi teken zo mooi om zeep geholpen, kan geen enkel voorbeeld vinden van iets dat zn complete betekenis heeft verloren door een gebeurtenis, hoe verschrikkelijk dan ook. Vind t ook niet echt vreemd dat mensen generaties lang geen moeite hebben gedaan om maar iets te weten te komen over de werkelijke beteknis en oorsprong van de swastika...

Ska-nne 17-01-2002 15:30

Keltisch teken toch? Als symbool van overwinning.

Ik vind het jammer dat het zo misbruikt is. Maar ik moet zeggen dat ik het ook geen 'mooi' teken is. Er zijn mooiere keltische symbolen.

Paranoide 17-01-2002 16:18

kheb al een jaar of twee een anti-nazi tekentje op mn tas staan met een doorkruizde swastika.. kwam pas vorig jaar er achter dat het nog iets anders betekende *dom* :S

maar de oorspronkelijke betekenis krijgen we waarschijnlijk nooit meer helemaal trug.. inderdaad zondig

Ninnoc 17-01-2002 16:22

nooit

drama 17-01-2002 16:26

Citaat:

*Nancyboy* schreef:
wanneer zouden swastikas uit het verdom hoekje komen? (beeeeetje nutteloze topic maar ok...)vroeger nl voor wo2 was t best wel een normaal verschijnsel(zie plaatjus)


Zodra nazis het gejatte teken niet meer gebruiken.

Nu wordt het direct met nazisme geassocieerd, en niet met de werkelijke betekenis.

Gwen. 17-01-2002 18:26

>> f&l


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.