![]() |
Ruk naar rechts vindt geen doorgang?
De rechts-populistische partij FPÖ van Jörg Haider heeft bij de verkiezingen in Oostenrijk een zware nederlaag geleden.
In 1999 haalde deze partij onder leiding van Haider een grote overwinning en luidde daarmee het beging van de 'ruk naar rechts' in Europa aan. In ieder land begon de trent naar rechts wat toe te nemen. Bijvoorbeeld in Nederland met de komst van Pim Fortuyn en de LPF. Maar nu dus het verlies van de FPÖ in Oostenrijk. Haider heeft de politiek inmiddels verlaten. In Nederland staat de LPF op een groot verlies van zetels. Ook Fortuyn is uit de politiek. Niet vrijwillig, maar dat kunnen we wel zeggen van Herman Heinsbroek. Kunnen we zeggen dan de ruk naar rechts die in Europa plaatsvond vroegtijdig is gestopt of is dit slechts toeval? (Bijvoorbeeld door de ruzies binnen de FPÖ en de LPF.) |
Dat rechtse gevoel is er nog steeds.. En terecht vind ik ook nog.
De zaken moeten gewoon harder aangepakt worden. Maar de rechtse partijen hebben echter ook geen resultaten geboekt. Kijk maar naar de gevallen regering.. die bakte er niks van |
ik denk dat het allebei populisten waren in hart en nieren. bij het wegvallen van de leider blijft er niemand over om achterna te lopen.
|
Het toont eerder dat partijen die in korte tijd zeer populair zijn geworden, net zo hard weer vallen omdat ze de door hun gecreëerde hoge verwachtingen niet waar kunnen maken.
Wie profiteert er vooral van het verlies van de FPÖ? De ÖVP. Nog steeds rechts. |
Citaat:
Citaat:
|
Tuurlijk gaat het nog steeds naar rechts. Zelfs een partij als Groen Links ziet zich in 1 keer genoodzaakt om voor verplichte inburgerings cursussen te zijn.
|
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Ach, ruk naar rechts, ruk naar links...alles is relatief. Vertel het volk wat je wilt en het wordt als was in je handen.
|
Citaat:
|
Een populist is iemand die bescheiden problemen tot heel erg groot uitvergroot en roept dat het heel erg slecht gaat. De populist zegt dat het allemaal goed komt als je op hem stemt, maar hij heeft geen duidelijk programma hoe hij problemen denkt op te lossen. Populisten zoeken altijd een zondebok om de oorzaak van alle problemen te kunnen toewijzen, vaak een minderheid die net even anders is dan de meerderheid.
Het volk houdt zich tegenwoordig helaas niet meer serieus met politiek bezig en daarom stemmen ze dan vaak op de persoon die de mooiste praatjes kan verkopen. Dat die praatjes vaak niet uit te voeren zijn denken ze niet bij na. Zo komen populisten aan de macht. Gelukkig zijn er in een aantal landen de populisten al weer gevallen, zodat er weer betrouwbare politiek kan komen om het land in goede banen te leiden. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:01. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.