![]() |
De Enige Echte
Sinds het begin van de mensheid zijn er vele goden en godinnen verzonnen.
Nou vroeg ik me af ; hoe weet jij (als je religieus bent) dat je precies de goede religie hebt van de duizenden die er al zijn of geweest zijn ? |
Heel eenvoudig gezegd: dat voel je..dat is de enigste religie voor jou (op dat moment) dat past bij al je ideeen ed.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
ehm... wat je geloofd hoeft niet perse goed te zijn tog?
|
Geloof = je bestaan erin vinden. zodra jij nut in het leven ziet door jouw religie weet je dat dat de goede is. Zodra jij gelooft dat je met je religie voor alle tijd en eeuwigheid b.w.v.s. gelukkig wordt/ kan worden.
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik vroeg me af waarom je religieusen die goden afschrijven. |
Umm..ik schrijf geen andere goden af..iedereen gelooft op zijn of haar manier. alle goden zijn uiteindelijk hetzelfde, alleen de manier waarop je gelooft verschilt.
|
Dat is simpelweg standplaatsgebonden... http://forum.scholieren.com/smile.gif
|
Bij mij - als er bewijs is. Of een geweldig goeie theorie.
Of ik geloof? Niet dus http://forum.scholieren.com/wink.gif |
Citaat:
Dus jij gelooft dat iedere Godsdienst naar God/waarheid/redding leid??? |
Jup, want alles leidt daarnaartoe (behalve redding, want er is niets om van gered te worden) en dus ook alle godsdiensten.
|
Citaat:
waarom ik denk dat juist het Jezus Christus de enige weg is? Ten eerste spreken het christendom en vele andere geloven elkaar tegen. Daarom geloof ik in de eerste plaats al niet in meerdere wegen. Waarom dan Christus? Tja, grotendeels krijg ik de zekerheid van mijn gevoel. (sorry, ik weet dat men dat al zo vaak heeft gehoord.) Een gevoel in m'n hart van vreugde en rust en vrede.... Maar goed, wetenschappelijk gezien baseer ik het nergens op. Jullie mogen me kortzichtig vinden, maar geloven doe ik nou eenmaal niet met mijn gedachten, maar met mijn hart. |
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
Hey, kom op, beetje beter lezen he?! Citaat:
Toch is dat een ander gevoel, dan waar ik het over heb. Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
Misschien geloven zijn nog krachtiger, en voelen zij nog meer. Citaat:
[Dit bericht is aangepast door legatus (31-03-2002).] |
Citaat:
Hou nu je commentaar maar voor je, want ik heb al uitgelegd dat ik het anders bedoelde. Citaat:
Citaat:
[Dit bericht is aangepast door jimmyO (31-03-2002).] |
En het is ook niet alleen maar gebaseerd op gevoel, dr spelen ook nog meer dingen mee...
|
Citaat:
Groetjes Ben(die er vast wel betere verklaringen voor kan geven of iemand anders http://forum.scholieren.com/smile.gif |
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Verliefd zijn doen je ook niet letterlijk vanuit je hart. Dus daar heb je nog niks mee gezegd. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:34. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.