Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Zo stil mogelijke pc? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=30905)

ick 19-09-2001 16:09

Zo stil mogelijke pc?
 
tja mensen, ik heb 't weer eens... mag snachts nie meer computeren.... dat wil ik wel.... ofwel me pc moet stiller....

1 nadeel...... me budget komt op maximaal 175 piek..... iemand idee-en?

thnx!

MaNdArKdExTeR 19-09-2001 16:16

Citaat:

Zo heb ik m'n PC stiller gemaakt :
- voeding eruit gegooid en vervangen door een Enermax (deze zijn echt stil en zeer stabiel!)

- kastfans als volgt gemonteerd : eerst tochtstrip in een vierkantje, vervolgens dubbelklevende tape erop plakken ("cartape" is perfect)en dan fan erop plakken. De fans geven nu totaal geen resonatie meer door aan de kast! Zolang je met schroefjes of boutjes werkt heb je dit wel.

- Ik heb de zijpanelen en bovenzijde van de kast (Aopen HX08)beplakt (binnenzijde)met een op maat geknipte deurmat van de Boerenbond (f27,50). Deze heeft aan een zijde flexibel en glad rubber en aan de andere zijde dicht tapijt (dikte 7mm)

- harddisk heb ik ingebouwd in een "silent drive" (f59,- bij informatique)

Resultaat : Ik hoor alleen een beetje lucht suizen en verder niets! Echt relaxed!!! en dat met in totaal 6 fans.


Adios


MaNdArKdExTeR 19-09-2001 16:20

Luchtstroom optimaliseren. Dit kan door:
* IDE kabels te ronden of weg te werken
* Goede fans kopen
* Bodem uit behuizing knippen scheelt intake fan
* Voeding aan buitenkant hangen, scheelt ook een fan (betere doorstroming in bigtower)
* Alle obstakels voor fans verwijderen (zoals fingerguards, roosters en vooral die stukken blik waarin een paar gaatjes zijn gemaakt voor de "airflow" (zoals in voeding).
* etc.

Verder:
* Behuizing op zachte rubber voeten zetten (overbodig bij tapijt)
* Behuizing niet te dicht tegen muur zetten, geeft ook extra geluid
* Behuizing in kast zetten welke bekleed is met noppenschuim
* Harddisks in rubber (elastiek) ophangen of met elastiek weer in frame drukken. (zelfde voor CD-rom)
* Binnenkant bekleden met dempend materiaal
* Temp geregelde fans nemen.
* Ball bearing fans nemen
* Fans op 7 of 5 volt laten draaien
* IPV 8cm fan een 12cm fan nemen, deze op 7 volt geeft zelfde airflow

Verder weet ik effe niets.


nare man 19-09-2001 16:25

Het hangt ook wel van je harddisk af hé, als je zo'n oud 5400tpm geval hebt kan het nog wel eens lawaaiig zijn...die maken nog meer lawaai dan een hoop nieuwe 7200tpm drives

KoRnGuy 19-09-2001 16:29

Koop groot koelblok met liefst geen fan (ligt aan welke cpu je hebt) anders voor een Tbird een Noisecontrol Silverado (150 piek)

Koop een Enermax FCA voeding (heb ik mijne voor ingeruild) daarbij kan je aan de achterkant van de voeding met een potmeter de 2 fans regelen!!!

Of goedkoper, boor een gat in je voeding, zet er een potmeter in aangesloten op de ventilator http://forum.scholieren.com/smile.gif Regelbaar!!! http://forum.scholieren.com/cool.gif

Voor de rest kan je nog aan geluidsisolatie doen, nieuwe HD is een goed idee... kijk voor de rest boven


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.