Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Films, TV & Radio (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (Le Fabuleux destin d')Amélie (Poulain) (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=32638)

Hannibal 04-12-2001 16:01

(Le Fabuleux destin d')Amélie (Poulain)
 
En, wordt het een succes?
Voor zover het dat nog niet is!

Bliksem 04-12-2001 16:38

Ik weet niet. Klinkt wel als een goede film, ik ga er binnenkort maar eens heen! Hij draait in de meeste filmhuizen denk ik.

Voor de mensen die niet weten over welke film we het hebben:

Surrealistische fantasie en overdonderende visuele pracht kenmerken het werk van Jean-Pierre Jeunet. Jeunet begon zijn carrière aan de zijde van Marc Caro met veel bekroonde juweeltjes als Délicatessen en The City of Lost Children. Daarna scheidden hun wegen en maakte Jeunet na Alien Resurrection de prachtige film Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain. Titelheldin Amélie leeft, getraumatiseerd door haar ongevoelige vader en de plotselinge dood van haar moeder, teruggetrokken in haar eigen wereld ergens in het Parijse Montmartre. Een wereld die bepaald wordt door kleine, ogenschijnlijk onbelangrijke details: hoe het voelt om met je hand door een zak rijst te glijden, hoeveel orgasmen er op een bepaald ogenblik in Parijs worden beleefd. Als ze op zekere dag een doos met kinderschatten vindt en erin slaagt om de eigenaar te achterhalen, besluit ze om, aangemoedigd door diens blijdschap, in te grijpen in de levens van de mensen om haar heen. En zo stuurt ze de tuinkabouter van haar vader op wereldreis, probeert ze een verschrikkelijke man aan zijn eigen verstand te laten twijfelen, schrijft ze liefdesbrieven uit naam van een dode echtgenoot en verlost ze een vriendin van de jaloezie van een ex-vriendje. Dan komt ze op het spoor van Nino, die bizarre dingen verzameld als antwoordapparaatboodschappen. Amélie is ervan overtuigd dat Nino haar grote liefde is. - filmhuisarnhem.nl

cyc 04-12-2001 17:07

Film lijkt me erg leuk, maar of het een groot succes wordt in nederland weet ik niet. Kdenk dat ze nu allemaal naar HP gaan.
en damn it, kheb la cite des enfants perdus nog steeds niet gezien! http://forum.scholieren.com/frown.gif *gaat huilen in een hoekje van z'n kamer*

JoRTh 04-12-2001 17:37

Ik vond de film ronduit prachtig.
Ik heb em twee weken geleden in de persvoorstelling gezien en ik ga vanavond weer.

De film is echt heel sterk.
Een en al feel-good, echt grappig en zeer mooi gefilmd.

Een sprookje. Ik moest huilen halverwege omdat ik hem zo mooi vond.

Ga er alsjeblieft heen, ook al is ie frans, het is gewoon te prachtig voor woorden.

Rollo Tomasi 05-12-2001 12:19

Lijkt me erg leuk. Even kijken of ik binnenkort tijd heb....

legatus 05-12-2001 12:25

't is Jeunet, daar maak je altijd tijd voor.

Heraclitus 03-03-2002 18:47

In Breda is 'ie weer verlengd.
Succes dus.

MoO 12-08-2004 19:13

heeel leuk,

dat franse liedje, zonder tekst op het einde volgens mij helemaal te horen,
weet iemand hoe dat liedje heet?

Pebbles 12-08-2004 19:17

uh, zulke oude topics uppen is niet de bedoeling..


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.