Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [dedicated] is dit redelijk aanbod? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=357153)

Harrie 27-01-2003 23:04

[dedicated] is dit redelijk aanbod?
 
iemand heeft me iets aangeboden en aangezien ik niet de man ben die alles weet zou ik graag jullie mening willen horen:


(spec + dataverkeer pm)
==============================================
P3 850 MHz, 512 RAM, 40 GB IDE + 50 GB : € 130.00 per maand
P3 850 MHz, 512 RAM, 40 GB IDE + 100 GB : € 170.00 per maand
P4 1.7 GHz, 1024 RAM, 36 GB SCSI + 50 GB : € 140.00 per maand
P4 1.7 GHz, 1024 RAM, 36 GB SCSI + 100 GB : € 180.00 per maand

Wat denken jullie hiervan als jullie alleen naar de prijs/product verhouding kijken?

mijn site brengt zware MySQL handelingen met zich mee

Jon 27-01-2003 23:22

Dat zijn erg nette prijzen. Is het in Nederland? Als je het zelf zou doen ben je veel meer kwijt: 70-100 euro per maand voor huur en iets van 1.5-2 euro per gig voor de traffic. En dan nog de bak zelf..

MySQL heeft baat bij veel RAM en een snelle schijf, dus dan zou ik voor de laatste optie gaan.

Enlightenment 28-01-2003 00:24

Geheugen is het toverwoord bij servers. 1GB vind ik wel minimum voor een server die veel Queries per seconde moet uitvoeren. Verder een SCSI disk, vanwege de vele random read/writes. Processor lijkt me minder belangrijk, maar is ook volkomen afhankelijk van de toepassing van de server.

Een single-processor setup zou voldoende moeten zijn, mijn voorkeur gaat uit naar een AMD Athlon MP 2400+ i.c.m. 1,5GB ram en een 18GB 15k rpm SCSI schijf, dit hoeft niet zo heel duur te zijn.

Harrie 28-01-2003 09:04

Citaat:

Jon schreef:
Dat zijn erg nette prijzen. Is het in Nederland? Als je het zelf zou doen ben je veel meer kwijt: 70-100 euro per maand voor huur en iets van 1.5-2 euro per gig voor de traffic. En dan nog de bak zelf..

MySQL heeft baat bij veel RAM en een snelle schijf, dus dan zou ik voor de laatste optie gaan.

Hij staat in Amsterdam.
Een goed aanbod dus :)

En Enlightenment, waarom een AMD? goedkoper?
Maar de spec die jij noemt, vind je dat wel als dedicated?
of is dat iets dat je (haast) alleen met je eigen bak krijgt en als colocated gaat.

Enlightenment 29-01-2003 03:54

Citaat:

Harrie schreef:
(..)
En Enlightenment, waarom een AMD? goedkoper?
Maar de spec die jij noemt, vind je dat wel als dedicated?
of is dat iets dat je (haast) alleen met je eigen bak krijgt en als colocated gaat.

Tja AMD of Intel is een gevoelig onderwerp. ;)

Maar ik denk dat algemeen aangenomen is dat AMD voor zijn prijs een betere prestatie levert, dan Intel processoren in hetzelfde segment. Met andere woorden: AMD heeft een betere prijs/prestatie-verhouding.

AMD Athlon MP 2400+ Zijn mooie processors voor een dual systeem. Een single 2400+ kan ook. Maar op geheugen zou ik vooral niet bezuinigen, dat is echt iets wat een server nodig heeft, vooral een drukke database-server.

Ik ben verder geen expert in de prijzen van dedicated webhosting en co-locating, dus over prijzen kan ik niet veel zeggen. Maar ik denk dat je met co-locating veel meer waar voor je geld krijgt, op de lange termijn. Bovendien kun je dan ook goedkoop een serversysteem bouwen aangepast aan jouw wensen en vereisten.

Triloxigen 29-01-2003 09:50

Ga je ons ook nog de URL vertellen? :p

Danny 29-01-2003 18:58

Nette prijzen.

JJzD 30-01-2003 12:55

wat wil je dan gaan doen om een dedicated nodig te hebben??

digitalbath 30-01-2003 22:15

Citaat:

JJzD schreef:
wat wil je dan gaan doen om een dedicated nodig te hebben??
site hosten maybe:\ . maar idd erg nette prijzen , maar kijk je wel uit dat door die nette prijzen je domein niet gekapt wordt, of da thet wel betrouw baar is?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.