Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Waar vlucht ik voor? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=357821)

code-based 28-01-2003 16:29

Waar vlucht ik voor?
 
hey,

ehm, kheb een beetje een raar verhaaltje, maar het moet er toch even uit.

Volgensmij begin ik een beetje computerverslaafd te worden. En nee, geen porno ofzow, maar gewoon internetten en gamen(geen overdreven agressieve spellen overigens). Volgensmij 'vlucht' ik voor de werkelijkheid naar de computer, maar ik weet niet waarvoor ik vlucht. Mijn ouders zijn al een jaar gescheiden, dat is niet echt zo erg, daar ben ik wel overheen. Mijn vader heeft ook al 30(!) jaar een alcoholprobleem, maar hij werd/wordt niet agressief ofzow als ie dronken is. Er zit nog een heel verhaal aan vast, maar daar ben ik nog niet helemaal overheen, maar het gaat redelijk. Ik woon met mn moeder en mn zus, en dat gaat ook allemaal prima. Ik ben niet depressief ofzow, ook nooit geweest (hoewel ik weles op het randje zat) en op school gaat het ook prima. Niet gepest ofzow, en haal goede cijfers. Mijn sociale leven lijdt er niet echt onder, ik ga redelijk veel uit enzow, alleen zit ik als het even kan de hele dag achter mn computer. Ik heb wel best last van faalangst, maar ook niet in extreme mate. Ik heb zelf het gevoel dat ik gewoon achter de computer zit omdat ik geen zin heb iets anders te doen. Niet uit luiheid, maar dit is zo'n beetje het enige wat wil doen. Ik dacht er laatst eens over na, en vond het toch wel een beetje raar. Misschien benik gewoon iemand met een erg fanatieke hobby, maar ik vind het toch niet helemaal normaal. Wie kan me helpen hoe ik er achter kan komen waar ik dan voor vlucht?

moonchild 28-01-2003 16:48

Ik heb het beetje het zelfde, ik vlucht al mijn hele leven voor van alles. Ik kan er niet tegen als ik alleen ben want dan ga ik na denken over wat er nou allemaal is. Dan voel ik pijn en ben ik meestal down. Daarom doe ik veel van die dingen zoals gewoon computeren of iets stoms lezen om maar niet te hoeven denken aan wat er voor mij allemaal is. Ik vlucht voor mijn eigen gevoelens omdat ik ze niet wil voelen. Klinkt misschien allemaal heel wazig maar het is wel.

Quiana 28-01-2003 17:10

Citaat:

code-based schreef:
Wie kan me helpen hoe ik er achter kan komen waar ik dan voor vlucht?
Alleen jij kan dat imo.
Kweenie, ken je niet, vind het dus
moeilijk om te zien wat een reden zou kunnen zijn..
Heb wel ooit ergens gelezen
dat depressieve mensen langer en vaker
achter de pc zitten, maar goed,
dan zou het halve forum dus depressief zijn.. ;)
Misn zijn de dingen die je op je pc doet
'veilig', kan er niet echt iets ergs gebeuren ofzo..?
Niemand die je echt kan kwetsen,
of kan zorgen dat je een rotgevoel krijgt?
Of als rust, dat je ff niet aan andere dingen
hoeft te denken enzo?
Kweenie, d'r kunnen zoveel redenen zijn,
ws is dit gewoon onzin.. :o

darthraver 28-01-2003 17:15

Ja, ik heb ongeveer hetzelfde, enige wat ik doe als ik thuis ben is computeren...Zou gewoon niet weten wat ik anders moet doen.

Ik heb opzich ook wel redenen, ik ben bijvoorbeeld ook mod (hier forumbaas) van een ander redelijk groot forum. En ook nieuwsposter op een gaming nieuws site... (zie sig :rolleyes: )

Maar waarom zou je ergens voor vluchten? Is het niet gewoon dat je je zeker voelt bij je computer en je gewoon niks anders kan bedenken om te doen?

dromerig elfje 28-01-2003 18:12

Het hoeft niet zo te zijn dat je ergens voor vlucht..., al zou dat ook wel kunnen, maar wij zijn niet diegenen die daar achter moeten komen, dat moet je zelf...
Ik weet niet of je ergens mee zit...
maar ik kompjoeter zelf vrij veel..., ik zit vooral op forum, daar heb ik wel veel steun aan.., en ik luister muziek. Dat doe ik ook om maar iets te doen te hebben en om niet na te hoeven dneken. Misshcien is dat bij jou ook wel...

Naja..., hier heb je waarschijnlijk nie veel aan, het is een veel te vaag verhaal..., dus lama hangen, sorry :o :o :o (en toch post ik het) :confused:

Not for Sale 30-01-2003 15:07

Er hoeft niet iets mis te zijn met je 'echte leven' om verslaafd te raken aan de anonimiteit, de openheid en de zekerheid van het internet.

Het heeft gewoon eigenschappen die voor veel mensen aantrekkelijk zijn. Maar stel dat je een sport ineens intensief ging beoefenen, of dat je een vriendin krijgt en dan het grootste deel van de tijd met haar doorbrengt, dat kán, maar hóeft dan toch helemaal niet te betekenen dat je het thuis rot hebt, of dat je het met je andere vrienden niet kan vinden?

barkrukkie 30-01-2003 15:18

ik herken alles in je verhaal
maar zolang ik niet in problemen kom, boeit 't me niet :), gewoon doen waar je zin in hebt!

CoveredEyes 30-01-2003 15:27

mmhh Ik herken het ook...
Ik zit ook vaak genoeg 8er de pc.
Je zegt zelf dat je 'vlucht' maar dat hoeft niet zo te zijn denk ik...Het kan ook een manier van ontspannen zijn en dat je nergens anders zin in hebt dat herken ik ook want ik heb eigenlijk nog genoeg te doen en toch zit ik hier!
Mijn ouders zijn zelf ook gescheiden

(zie ook http://forum.scholieren.com/showthre...hreadid=351484 )

en ik woon met mn moeder en broer ook ergens anders en dit is heel fijn...Bij mijn vader kon het gewoon niet meer :(

Als je wil mailen over je probleem kan dat altijd!

Ik raad je aan over je vader te praten.Ik denk dat je die tijd weg probeert te stoppen tenminste dat denk ik!Heb ik zelf ook gedaan...Ik d8 altijd Suus kan het wel alleen; heeft geen hulp nodig maar een keer op sgol ging het zoooo klote en heb ik direct een maatschappelijk werkster gebeld...
het gaat nu heel goed met me...

Heel veel sterkte...*geeft knuffel*

Sleepingsun 01-02-2003 06:41

Citaat:

code-based schreef:
hey,

Ik ben niet depressief ofzow, ook nooit geweest (hoewel ik weles op het randje zat)

Misschien ben je onbewust bang dat je toch nog eens depressief zal worden.. Dat er iets gaat gebeuren dat uiteindelijk de druppel zal zijn die de emmer doet overlopen.. Maar de enige die daarachter kan komen ben jij.. Je hebt jezelf nog niet gevonden, anders zou je er achter zijn gekomen wat je angsten enzo zijn..
Maar zolang je achter de pc blijft zitten, zul je jezelf ook niet echt beter leren kennen.. Dus blijf je een beetje in het cirkeltje..
Misschien eens een weekje proberen veel minder achter de pc te zitten en eens te kijken hoe je je dan voelt..

KissMyJackass 01-02-2003 11:20

Citaat:

Frummel schreef:
Misschien ben je onbewust bang dat je toch nog eens depressief zal worden.. Dat er iets gaat gebeuren dat uiteindelijk de druppel zal zijn die de emmer doet overlopen.. Maar de enige die daarachter kan komen ben jij.. Je hebt jezelf nog niet gevonden, anders zou je er achter zijn gekomen wat je angsten enzo zijn..
Maar zolang je achter de pc blijft zitten, zul je jezelf ook niet echt beter leren kennen.. Dus blijf je een beetje in het cirkeltje..
Misschien eens een weekje proberen veel minder achter de pc te zitten en eens te kijken hoe je je dan voelt..

Waarom zou je als je achter de pc zit jezelf niet leren kennen?? :confused:
Ik denk juist dat t misschien wel goed is... vooral dit forum enzo, je praat over je problemen enzo, ik denk eerder dat dat juist helpt!! (y)
Het kan natuurlijk dat je je anders voordoet op internet, dan is het indd niet goed, maar anders denk ik wel dat veel achter de computer zitten geen kwaad kan, behalve als je sociale contacten enzo er onder lijden :)

Sleepingsun 01-02-2003 17:22

Citaat:

KissMyJackass schreef:
Waarom zou je als je achter de pc zit jezelf niet leren kennen?? :confused:
Ik denk juist dat t misschien wel goed is... vooral dit forum enzo, je praat over je problemen enzo, ik denk eerder dat dat juist helpt!! (y)
Het kan natuurlijk dat je je anders voordoet op internet, dan is het indd niet goed, maar anders denk ik wel dat veel achter de computer zitten geen kwaad kan, behalve als je sociale contacten enzo er onder lijden :)

Ja op dit forum misschien wel.. maar als je continu spelletjes enzo speelt, om je gedachte te verzetten..
haha snap die zin ook niet helemaal dat ik dat gezegd heb, het was nog vroeg ;) daar zal het aan liggen..

KissMyJackass 01-02-2003 17:54

Citaat:

Frummel schreef:
Ja op dit forum misschien wel.. maar als je continu spelletjes enzo speelt, om je gedachte te verzetten..
haha snap die zin ook niet helemaal dat ik dat gezegd heb, het was nog vroeg ;) daar zal het aan liggen..

Hmm, tis denk ik indd niet goed om de hele tijd spelletjes te spelen :)
Maarja dat hoeft niet te zijn om jezelf te ontlopen (kan natuurlijk wel), het kan ook een soort verslaving zijn, ik ken genoeg mensen die non-stop spelletjes spelen en zichzelf daar niet mee willen ontlopen :p


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.