Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Levensbeschouwing & Filosofie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Stellin: De Islam is geen cultuur (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=396531)

Insane Juggalo 04-03-2003 11:12

Stellin: De Islam is geen cultuur
 
Kun je bij de Islam van een cultuur spreken zoals Pim Fortuyn dat deed? Of is de Islam geen cultuur, maar slechts een geloof?

krijgdepleuris 04-03-2003 11:23

De Islam is wel een cultuur. Landen waar de Islam overheersend is zijn qua normen en waarden helemaal ingesteld op de Islam, de kunst heeft (vaak) te maken met de Islam en de Koran; eigenlijk heeft bijna alles wat er in zo'n land te maken heeft met cultuur wel op de een of andere manier te maken met de Islam.

In dit land is het misschien wat moeilijker om te zeggen dat het een cultuur is, omdat de Islamieten natuurlijk een minderheid zijn. Daardoor hebben ze niet genoeg kans om hunn geloof uit te breiden tot een cultuur.

Ellesje 04-03-2003 12:08

't is een geloof dat een cultuur is :)
ze hebben gewoon helemaal hun eigen regels en levenswijzes, die hen door hun koran worden aangeboden. Zo is het ook gelijk een cultuur.

[GEEN_HELD] 04-03-2003 12:25

een cultuur en een achterlijke nog wel ;)

Gandalf 04-03-2003 19:21

Het is een cultuur maar die is niet achterlijk. Het is de manier waarop je het bekijkt. De mensen die de islam aanhangen vinden het christendom bijv weer een achterlijke cultuur.
In onze cultuur is het voor veel mensen belangrijk om veel geld te verdienen en lang te leven. In hun cultuur zijn andere dingen belangrijker en daar gedragen die mensen zich naar. Voor het gevoel van die mensen zijn ze dan goede personen en verdienen ze om naar de hemel te gaan. Die zien dan onze cultuur en vinden dit dan weer een rare of stomme manier van leven. In hun ogen worden wij geboren, we gaan naar school, we werken en dan gaan we weer dood, en wij zijn er dan van overtuigd dat we goede mensen zijn geweest.
Daarom kan er geen achterlijke cultuur zijn, dat is niks meer dan een mening van een persoon en dat komt weer doordat je op een bepaalde manier bent opgevoed.

mieltje 04-03-2003 20:55

Umh, volgens mij is de Islam gewoon een geloof! Die veel voorkomt in arabisch sprekende culturen .... :confused:

Insane Juggalo 05-03-2003 11:48

De Islam leek mij persoonlijk meer een geloof dan een cultuur. Vergelijk bijvoorbeeld de Arabieren met de Berbers of de Indonesiërs, cultureel verschillend, godsdienstig hetzelfde. Het Christendom is toch ook geen cultuur?

waaromniet? 05-03-2003 11:56

Citaat:

Insane Juggalo schreef:
De Islam leek mij persoonlijk meer een geloof dan een cultuur. Vergelijk bijvoorbeeld de Arabieren met de Berbers of de Indonesiërs, cultureel verschillend, godsdienstig hetzelfde. Het Christendom is toch ook geen cultuur?
Juist.

*Burning water* 06-03-2003 11:57

Citaat:

Insane Juggalo schreef:
Kun je bij de Islam van een cultuur spreken zoals Pim Fortuyn dat deed? Of is de Islam geen cultuur, maar slechts een geloof?
De islam is geen cultuur, maar een geloof, dat in verschillende culturen wordt aangehangen. Cultuur en geloof zijn twee verschillende dingen, die elkaar wel beinvloeden, maar zeker niet in elkaar op gaan.

Rickjansen84 06-03-2003 12:19

Citaat:

Insane Juggalo schreef:
Kun je bij de Islam van een cultuur spreken zoals Pim Fortuyn dat deed? Of is de Islam geen cultuur, maar slechts een geloof?

De islam is mooier dan het christelijke geloof, ben zelf nederlander.. heb niks tegen de islaam, ik vind het heel erg dat mensen zon vooroordelen over de islaam hebben.. het is een vredelievende godsdienst, maar de laatste 70 jaar is dit veranderd door dictators in die landen waar de islaam aanbeden word, ik vind dat de islaam veel mooier is dan ons geloof, hun staan nog ergens voor, geloven met heel hun hart ergens in,
laat ze lekker in hun waarde dan doen ze dat ook bij jou..

groeten, rick

thugz-angel 07-03-2003 21:13

de islam is een geloof, en geen cultuur hoor. het is net zoiets als het christendom. die hebben toch ook weer een andere cultuur, maaar dat is dan weer gebasseerd op hun eigen normen en waarden, dus niet wat daar in t begin door iemand werd gezegd
ai?

xdelal


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.