Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Eten & Drinken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=62)
-   -   Problem solving: zeer goedkoop eten (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=404135)

DutchECK 11-03-2003 17:05

Problem solving: zeer goedkoop eten
 
Het probleem
Je zit in Engeland, zeg: Canterbury, samen met nog 39 anderen. Jij moet in een groepje van 5 een dag lang het eten verzorgen, in totaal de drie maaltijden: ontbijt, lunch en diner. Je hebt hiervoor 1,50 pond per persoon gekregen, in totaal dus 60 pond.

De vraag
Wat zou jij koken. Denk eraan dat je slechts 60 pond hebt (zo'n 100 euro) en dat Engeland gemiddeld duurder is dan Nederland.


PS: nee hoor, dit hoef ik helemaaaal niet zelf te doen ;)

Leonoor 11-03-2003 18:56

Ik doe het wel in euro's.

Er zitten 24 boterhammen in een brood. Laten we zeggen dat er gemiddeld 8 boterhammen per persoon gegeten worden op één dag, dat is dus 320 boterhammen in totaal. Dat zijn dan dus 14 broden. 14 broden kosten ruim gerekend ongeveer 28 euro.

Beleg...euhm...hagelslag oid is niet al te duur. Met mijn 'berekening' kun je voor 10 euro beleg kopen.

Als iedereen een liter drinkt bij het eten (meer krijgen ze gewoon niet ;) (en anders is er vast wel een kraan)), dan is dat dus 40 liter (duh ;)), nah, laten we zeggen dat we daar 20 euro voor uittrekken.

Avondeten hebben we dan nog 42 euro voor. Laten we het lekker Nederlands houden (het stereotypebeeld moet toch bevestigd worden tenslotte ;)).

10 kilo aardappelen = ongeveer 7 euro
10 kilo boerenkool = (geen idee, 15 euro oid?)
worst ;) = (ook geen idee, 20 euro oid?)

Maakt samen voor het avondeten 42 euro.

En 28 + 10 + 20 + 42 = 100 euro.

Niet echt smakelijk...maar goed. Macaroni kun je volgens mij ook aardig goedkoop maken. Macaroni zelf is niet duur, kruiden ook niet zo. En nasi. Dat soort dingen zijn ook heel goed te doen, denk ik. Kun je ook smac en/of gehakt door heen gooien, is ook niet super duur (in verhouding met ander vlees dan).

(Moet je het zelf doen? Ga dan in Nederland eens naar de supermarkt en kijk naar de prijzen ed. Bedenk van te voren wat je klaar zou kunnen maken en kijk dan in Engeland naar de prijzen daar. Kan je iig nog veranderen als iets toch te duur blijkt te zijn oid.)

Daantje_0705 11-03-2003 19:57

Pannenkoeken bakken is in verhouding ook niet duur maar wel veel werk voor zoveel personen. Je kan ook een maaltijdsoep maken, dat is volgens mij ook niet zo duur. Probeer idd iets te vinden met weinig of goedkoop vlees.

crazygirlsacha 12-03-2003 16:06

is er niet iets van een aldi bij jullie in de buurt???
is alles echt heeeeeeel goedkoop...
kom je denk ik best makkelijk klaar voor € 100

Leonoor 12-03-2003 16:20

Citaat:

crazygirlsacha schreef op 12-03-2003 @ 17:06:
is er niet iets van een aldi bij jullie in de buurt???
is alles echt heeeeeeel goedkoop...
kom je denk ik best makkelijk klaar voor € 100

Een aldi in Engeland?

DutchECK 12-03-2003 18:48

Ja hoor, in Engeland zijn sinds kort Aldi's en Lidl's :)

Ik hoop trouwens op een fantastisch idee voor weinig geld, maar dat zal wel niet bestaan ;)

battlestar 12-03-2003 20:41

pasta

Daantje_0705 13-03-2003 14:40

Is dit nu echt of gewoon voor de grap????????

DutchECK 13-03-2003 16:22

Dit is echt. Volgende week zit ik in Canterbury in het kader van m'n opleiding en... nou ja, je snapt um al.

DutchECK 14-03-2003 21:32

We hebben nu in het groepje waarmee we dat eten gaan verzinnen een tweestrijd. We gaan of

barbecuen (is wel ernstig duur, dat vlees)

of we gaan

rumbledethums eten (is wel erg origineel en ook voor vegetariers)


PS: wat dat rumbledethums precies is, moet je me maar niet vragen. Is iets Iers, geloof ik. Waarschijnlijk heb ik de spelling ook niet geheel goed...

Diovai 18-03-2003 09:03

Leonoor; 8 boterhammen per persoon per dag? Ik eet er twee!

K@rel 18-03-2003 11:31

Citaat:

Diovai schreef op 18-03-2003 @ 10:03:
Leonoor; 8 boterhammen per persoon per dag? Ik eet er twee!
En ik eet er zo ongeveer 12, dus gemiddeld kom je daarmee een heel eind.

Ikzelf eet trouwens voor ongeveer 7 euro per week. Samen met 2 huisgenoten (studentenhuis) halen we de goedkoopste spullen in de supermarkt. elke week totaal zo'n 20 euro.
Een brood voor 44 ct, da's niet duur. en meer van die dingen.
En denk niet dat ik weinig eet, echt niet. Je moet alleen niet voor de bekende merken gaan, maarja, wat boeit dat.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.