![]() |
WIN 98 Maximale INTERN GEHEUGEN?
Een Kennis van mij wilt een nieuwe (budget) pc kopen waar geen OS is bij geleverd hij heeft zelf nog Windows 98SE en wilt die er op zetten wat is er maximaal mogelijk?
Ik dacht zelf aan 512 MB of heb ik het fout :rolleyes: :rolleyes: |
Citaat:
|
Bij mijn weten ook 512Mb, in ieder geval heeft meer dan 256Mb geen zin bij een 98-PC. Waarom zet hij er niet gewoon XP op? Dat draait lekker met 256Mb, en extra geheugen kost geen reet...
|
Hij heeft geen XP en ik ook niet alleen maar ME dus je raad het al.
|
ME is al helemaal een ramp!! :( Waarom zou-ie XP niet van iemand kunnen 'lenen'? ;)
|
weet ik niet?
|
ligt volgens mij meer aan het moederbord hoeveel geheugen je pc aankan. Maar bij meer dan 512 mb merk je weinig verschil.
|
De Mobo en de rest is gloednieuw. Je kent het wel AMD 2400XP, enz.... die kan het echt aan het ging mij alleen om de software.
|
Citaat:
maar tegenwoordig moet het toch niet heel moeilijk zijn om 'ergens' ;) winxp vandaan te halen. 512mb ram er in en je kennis heeft een prima pc. -de postbode- verder, heeft je kennis die computer nu al gekocht of niet :s t staat er een beetje vaag. |
Windows 98 heeft zeer brakke geheugenmanagement. Meer dan 512MB is pure verspilling als je enkel met Win98 werkt. Verder had Windows 98 een limiet van 512MB, daarboven gebruikte het het al helemaal niet, ik weet niet precies meer hoe dat zat. Kan zijn dat Win98SE al beter hiermee omgaat, maar Windows 2000 of XP is echt stukken beter. Vooral wat betreft geheugenmanagement.
|
Citaat:
Wèl is het zo dat de vcache van Windows 98 niet berekend is op meer dan 512MB RAM. Je zult Windows 98 eerst aan moeten passen* wil je überhaupt kunnen booten met Windows 98. *= SYSTEM.INI [VCACHE] MAXFILECACHE=50000 MINFILECACHE=50000 CHUNKSIZE=512 Oughta do the trick. |
Dus je kunt standaard Win98 niet booten met meer dan 512MB geheugen. Geldt dit dan ook voor Win98SE?
|
Citaat:
Als dat zo is: stuur mij een PM. Ik ben niet zo'n fan van XP (van wat ik tot nu toe bij anderen gezien heb), maar heb een computer over en wil het eens goed testen. |
ik kon met 640MB RAM nog wel booten bij Win98SE
met 1024MB RAM wilde dit echter niet meer |
Citaat:
:) die bedoelde ik. |
Citaat:
Mijn pa heeft ook eens zijn PC met toen nog Windows 98SE en 768MB RAM gestart; 't ding crashed hopeloos. Dus geheugen d'r uit, kleine aanpassing in de [vcache], en gaan met die banaan. |
ik weet ijna 99% dat het 512MB is, ik heb het zo gelezen. Heb geen ervaring
|
Denk dat het méér dan 512MB is, dus 512MB moet dan nog lukken. Alles erboven niet meer.
|
@alle mensen die replyen in dit topic en 512MB zeggen, eerst ff alles lezen ;)
Citaat:
|
Citaat:
http://support.microsoft.com/default...b;en-us;253912 |
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
(wat overigens niet het geval is) |
ik dacht dat de officiele max 1gig is, maar hoger dan 512 zou ik niet gaan
|
Zo als ik het nu zie weet microsoft het zelf ook niet of willen ze het niet bekend maken.
Zoals uit de eerste quote te zien is geven ze aan dat windows op 4GB aan ram moet kunnen draaien. En uit de 2de quote kun je halen dat het zelfs om 8GB aan ram zou gaan. Natuurlijk weet ik ook wel dat het onmogelijk is om op windows98 met 4GB ram te draaien.(laat staan 8GB) Maar verder is het nergens terug te vinden wat de hoeveelheid dan wel is. Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
2GB kan Windows 9x aan (32 bit memory address pointer). Het probleem zit hem in de cache.
Links: http://support.microsoft.com/search/...;en-us;Q253912 http://www.annoyances.org/exec/forum/win98/r1040292159 |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:55. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.