Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Mystiek (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Blair witch project (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=438604)

one-monkee 05-04-2003 18:33

Blair witch project
 
Hola iedereen
ik vroeg me af wie toevallig ook (gisteravond) de Blair Witch project heeft gezien en wat jullie daarvan vinden.
Ik heb hem zelf op video en ik ben absoluut geen scheiterd, ik kan wel goed tegen horrors enzo... maar de eerste keer dat ik hem zag ...... ik vond hem zo fucking eng, om de 5 min moest ie op pauze

Sindsdien heb ik heel veel info verzameld over de blair witch en het bestaat dus echt...

wat is jullie mening over die film, en over het verhaal, geloven jullie het?

eXo 05-04-2003 18:45

Haha

one-monkee 05-04-2003 18:50

Citaat:

eXo schreef op 05-04-2003 @ 19:45:
Haha
ja... inderdaad???
haha

zeg als je het niet intressant vind of het je niet boeit kan je net zo goed niet reageren..

barkrukkie 05-04-2003 18:56

ehm, ik vond die film juist eigenlijk niet eng...
veel suggestieve bedoelingen, maar een beetje nuchter persoon laat zich hierdoor toch niet bang maken :confused:

ik geloof ook niet dat de balir witch bestaat, het is gewoon een verhaaltje zoals er duizenden zijn, alleen hebben ze bij deze de moeite genomen om er een film van te maken.

eXo 05-04-2003 20:02

Citaat:

bLeZ schreef op 05-04-2003 @ 19:50:
ja... inderdaad???
haha

zeg als je het niet intressant vind of het je niet boeit kan je net zo goed niet reageren..

Ben jij echt 19 jaar? :eek:

one-monkee 05-04-2003 20:12

Citaat:

eXo schreef op 05-04-2003 @ 21:02:
Ben jij echt 19 jaar? :eek:
weet je dat ik me precies hetzelfde afvroeg toen jij HAHA zei..
ja ik ben 19..
maar goed ff wat anders, jij vind de blair witch dus niets aan en vond hem ook niet eng

meetse mensen vinden het niets aan en denken de hele tijd..."dit is wel erg simpel opgenomen" en andere vinden hem juist weer heel goed
ik ben dus op zoek naar die mensen (die hem goed vonden)

Hardcore 05-04-2003 20:51

De spelers van The Blair Witch Project zijn gewoon betaalde artiesten. Het hele gebeuren word nog niet eens gefilmd in de bossen van Maryland (volgens mij). Of de film is gebaseerd op verhalen uit die streek weet ik niet, ik hoop niet dat het verzonnen is. Maar Maryland staat bekent om de vele sightings van ufo's, geesten, spookkatten en nog veel meer paranormale dingen.

eXo 05-04-2003 21:00

Citaat:

bLeZ schreef op 05-04-2003 @ 21:12:
weet je dat ik me precies hetzelfde afvroeg toen jij HAHA zei..
ja ik ben 19..
maar goed ff wat anders, jij vind de blair witch dus niets aan en vond hem ook niet eng

Huh wat raar waar heb ik dat gezegd?

Echt 'eng' vond ik 'm niet maar ik vind vrij weinig films eng. Spice Girls The Movie die vind ik eng.

Het was wel een hele goeie en met name aangrijpende film. En ik (als 1 van de weinigen) vind ook het einde ijzersterk.
Citaat:

bLeZ schreef op 05-04-2003 @ 21:12:

meetse mensen vinden het niets aan en denken de hele tijd..."dit is wel erg simpel opgenomen" en andere vinden hem juist weer heel goed
ik ben dus op zoek naar die mensen (die hem goed vonden)

Prima. Maar dit is het mystiek forum.

En ik moest lachen omdat je zei dat het echt is :) :P

Aaaaaart.. 06-04-2003 04:30

het is een mooie film en was zeer vernieuwend in die tijd..

Hardcore 06-04-2003 09:40

The Last Broadcast ook ook zoiets, ook met amateurbeelden gemaakte film. En weer gebasseerd op waargebeurde verhalen. The Jersey Devil natuurlijk.

WijfMan 06-04-2003 13:33

Citaat:

eXo schreef op 05-04-2003 @ 22:00:

Prima. Maar dit is het mystiek forum .

En ik moest lachen omdat je zei dat het echt is :) :P

Maar dit is het mystiek forum

Goedzo jongen (y)

urbanprotocol 06-04-2003 13:51

Zoiets als wat er in de film gebeurde kan je ook in het echt overkomen .
Het is erg realistische gefilmd je ziet niks in computer anamatie .
Het zijn gewoon de laatste levensdagen van een paar bange jongeren in de bosjes die wat er ook blijf gebeuren ze de camera nog steeds laten rollen.
Ik vond het wel eng omdat je in die situatie ook zo kon reageren misschien heftiger.
Maar even over een ander verhaal er zijn ook vaak legendes over sommige bossen dat als je daar ingaat dat je dan ook niet meer uit komt.
ik betwijfel of die heks bestaat maar die situatie van cirkeltjes lopen en weer terugkeren bij dezelfde plek kan vaker voorkomen
vooral bij mij .
Als ik soms wandel dan loop ik ook wel eens vier of 5 keer over dezelfde plek ook als ik verschillende route's neem :p

Qamra 06-04-2003 13:55

Oer- en oersaai...

N00dles 06-04-2003 14:08

Film was erg sterk, niet zo eng alleen....

En het verhaal geloof ik niet.

fiepje 06-04-2003 15:37

ik vind m saai en nep....

en the blair witch is een soort van mythe

grapesodavixen 06-04-2003 16:38

de 1e keer dat ik hem zag vond ik hem doodeng <vooral in dat tentjuh met dat gegiechel van die kinderen,en dat ze in het huis van parr komen>
En om eerlijk te zegen vind ik er nu niet meer zoveel meer aan,je weet wat er gaat gebeuren enzo...
Maarja leuk bedacht enzo allemaal :)

eXo 06-04-2003 19:28

Citaat:

Aaaaaart.. schreef op 06-04-2003 @ 05:30:
het is een mooie film en was zeer vernieuwend in die tijd..
Hmm dat geloof ik niet hoor Aaaart. Ik ben niet echt 'n filmkenner maar het concept van 'teenagers gaan in 'n bos in met camera apperatuur en komen er niet levend uit en hun spullen worden gevonden' is al behoorlijk oud.

eXo recommends: Cannibal Holocaust

Al betwijfel ik of het de eerste 'teenagers gaan in 'n bos blablabla' film is.

eXo 06-04-2003 19:29

Cannibal Holocaust is dus van 1979 ff voor de duidelijkeheid

Dark Psycho 06-04-2003 19:31

hhmz.....nah de film zelf is bullshit, maar hoe ze t spelen en die effects enz. vind ik errug oke, en als ik heeeeeeel eerlijk moet zijn, vond ik t mega gaaf, en ook zeker eng als ik zelf in zown tentje zou zitten en ineens wat kindjes hoor lachen ofzo.

hijs opzich wel goed gespeeld, maar t zit allemaal tussen je oren

one-monkee 07-04-2003 10:04

Hmm.. ja zit wel wat in.
Eerste keer dat ik hem zag.. 2 jaar terug ofzo vond ik hem een stuk enger dan nu, en toen ben ik er dingen over gaan opzoeken en iedereen kwam met andere verhalen aanzetten, niet waar wel waar.. enz enz

Ik denk dat er zeker wel een kern van waarheid inzit, zou natuurlijk ook alleen maar een mythe kunnen zijn

AngelLena 07-04-2003 10:09

Het goede aan de film vond ik zelf, dat ze je niet laten zien wat er werkelijk gebeurt, je ziet alleen wat de acteurs zelf zien. Dat is vooral in dit soort verhalen (voor mensen die er gevoelig voor zijn dan) denk ik spannender dan dat je precies weet wat er gebeurt. Je zit in constante onzekerheid over waar ze zitten, wat er gebeurt, wie al die rare dingen veroorzaakt. En de hysterie die opgebouwd wordt...Ik vond het geweldig. Wat ik ook erg goed vind is dat je elke keer meer ziet van de film. De eerste keer dat ik em zag had ik bij dat stuk dat ze wegrenden voor die kindertjes en gilden "What the hell is that?" bla bla bla, totaal niet door waar ze nou zo naar keken onder het rennen. Pas de 2e keer zag ik dat het die symbolen waren.
En wel meer van dat soort dingen. Bv. het einde. Gezicht in de hoek en dood. De eerste keer snapte ik dat niet. Pas de 3e keer eigenlijk begreep ik dat het een verwerkelijking was van het verhaal dat die oude visser vertelde. Maar dat ging weer over een jager.

Ik denk dat het niet zo zeer de dingen die gebeurden het verhaal eng maakte, dat zijn meer de korte schrikeffecten. Ik denk dat het meer de opbouw van het entousiastme, naar de angst, naar de hysterie was die het echt spannend maakte.
Voor sommige mensen misschien zelfs wel doodeng. (nou ben ik daar net iets te nuchter voor, maar kan me voorstellen dat mensen die er erg gevoelig voor zijn, toch wel erg bang worden)

martooh 08-04-2003 13:50

ik vond het ook wel een enge film, maar ik geloof het verhaal wel.
ik denk wel dat er zo iets bestaat. Ik zou in eerst instantie niet dat bos in durfen gaan

urbanprotocol 08-04-2003 14:27

Vind iedereen ook niet dat alles wel kan bestaan tegenwoordig ?

barkrukkie 08-04-2003 14:43

Citaat:

urbanprotocol schreef op 08-04-2003 @ 15:27:
Vind iedereen ook niet dat alles wel kan bestaan tegenwoordig ?
en vroeger niet?

urbanprotocol 09-04-2003 14:10

Nee man door de gebeurtenissen van tegenwoordig twijfel je over veel dingen

barkrukkie 09-04-2003 14:37

Citaat:

urbanprotocol schreef op 09-04-2003 @ 15:10:
Nee man door de gebeurtenissen van tegenwoordig twijfel je over veel dingen
zoals?

PCRodent 09-04-2003 14:50

Toen ik m voor het eerst zag vond ik het een enorme zuigfilm. Waarom? Iedereen zei dat ie wel zoooooo cool was.... en toen ik 'm toen zag viel ie me zwaar tegen....

De tweede keer (afgelopen weekend) ben ik na een half uurtje gestopt met kijken, de herinnering aan deze tijdverspilling werd me teveel...

Fade of Light 09-04-2003 19:08

Citaat:

bLeZ schreef op 05-04-2003 @ 19:33:

Sindsdien heb ik heel veel info verzameld over de blair witch en het bestaat dus echt...

(.,..)geloven jullie het?

waarom zouden we een zogenaamd feit niet geloven? :rolleyes:

onzin dus dat het een feit is. Het is een prachtig opgezet hollywooed verhaal (ik vind um overigens niet leuk)

*SatansGirl* 12-04-2003 19:40

ok ff heel eerlijk....ikke geloof in heksen......en geesteb...maar in the blair witch...sorry volgens mij was dat gewoon zo'n een of andere gestoorde....of een serie moordenaar..........dit is allemaal fake!!!!!! er zijn wel 3 kinderen naar dat bos gegaan enzo....en de makers van die film hebben een paar dingetjes deruit kunnen halen.....en dat gewoon nagespeeld....want dat meisje is zelfs een bekende acteur...duss..........

Hardcore 13-04-2003 07:58

Citaat:

AngelLena schreef op 07-04-2003 @ 11:09:
Het goede aan de film vond ik zelf, dat ze je niet laten zien wat er werkelijk gebeurt, je ziet alleen wat de acteurs zelf zien. Dat is vooral in dit soort verhalen (voor mensen die er gevoelig voor zijn dan) denk ik spannender dan dat je precies weet wat er gebeurt. Je zit in constante onzekerheid over waar ze zitten, wat er gebeurt, wie al die rare dingen veroorzaakt. En de hysterie die opgebouwd wordt...Ik vond het geweldig. Wat ik ook erg goed vind is dat je elke keer meer ziet van de film. De eerste keer dat ik em zag had ik bij dat stuk dat ze wegrenden voor die kindertjes en gilden "What the hell is that?" bla bla bla, totaal niet door waar ze nou zo naar keken onder het rennen. Pas de 2e keer zag ik dat het die symbolen waren.
En wel meer van dat soort dingen. Bv. het einde. Gezicht in de hoek en dood. De eerste keer snapte ik dat niet. Pas de 3e keer eigenlijk begreep ik dat het een verwerkelijking was van het verhaal dat die oude visser vertelde. Maar dat ging weer over een jager.

Ik denk dat het niet zo zeer de dingen die gebeurden het verhaal eng maakte, dat zijn meer de korte schrikeffecten. Ik denk dat het meer de opbouw van het entousiastme, naar de angst, naar de hysterie was die het echt spannend maakte.
Voor sommige mensen misschien zelfs wel doodeng. (nou ben ik daar net iets te nuchter voor, maar kan me voorstellen dat mensen die er erg gevoelig voor zijn, toch wel erg bang worden)

Welke sybolen??? Ik heb die (...)film nou voor de 2e keer gezien en ik weet nog steeds niet wat ze zagen toen ze de tent uit rende. Symbolen??? Waar heb jij het over want die zie ik toch echt nie hoor!!!

poesiefox 13-04-2003 16:59

Ik vond het pure kolder en ik wist dat het nep was, maar ik vond hem uiteindelijk toch wel spannend. Het begin is gewoon een beetje saai, daar moet je doorheen.

Mijn vriend heeft zich zo zitten ergeren aan dat stel sukkels, dat hij die hele film kut vond. Hun verdiende loon!

Het was wel een interessante groepsdynamiek thema-film. Van die mensen die stom doen en elkaar de schuld gaan lopen geven, en daar ontzettend veel energie mee verspillen. Daar ergerde ik me ook wel aan. Stelletje sufkutten.

ssjpan 13-04-2003 18:02

Citaat:

*SatansGirl* schreef op 12-04-2003 @ 20:40:
ok ff heel eerlijk....ikke geloof in heksen......en geesteb...maar in the blair witch...sorry volgens mij was dat gewoon zo'n een of andere gestoorde....of een serie moordenaar..........dit is allemaal fake!!!!!! er zijn wel 3 kinderen naar dat bos gegaan enzo....en de makers van die film hebben een paar dingetjes deruit kunnen halen.....en dat gewoon nagespeeld....want dat meisje is zelfs een bekende acteur...duss..........
* dat meisje is een actrice
Ik vond de film best eng, maar geloof het niet echt, maar wel genoeg om niet dat bos in te gaan..

Bootsman123 13-04-2003 19:21

Ik vond het best een goede film, maar ik geloof er dus echt niet in.

someone 13-04-2003 20:58

hey!!!
ik heb de film ook gezien en vond hem echt wel tof...
maar ja dat vind ik...
ik geloof er ook best wel in..
wie zegt dat het niet waar is en dat het niet gebeurt is,er gebeuren rare dingen op de werled dus wie gaat mij vertellen dat dit niet waar is????!!!!!!
dat het wel waar is is een ander verhaal maar goed i8k geloof er in!!!!
zo nou jullie weer! :D

hellion 14-04-2003 15:08

waarom zou er geen kern van waarheid inzitten??? kgeloof best dat het gebeurt zo kunnen zijn...Ok, zijn paar dingetjes aan blair witch nogal vergezocht maarja...dat gebeurt tegenwoordig overal bij

Cytherea 14-04-2003 16:22

op zich is t wel leuk bedacht allemaal.. en ik denk dat er ook best wel mensen kunnen zijn verdwenen in dat bos.. ja kan immers ook hier in nederland zomaar spoorloos verdwijnen.. maar het is gewoon een film op een 'andere' manier op genomen..

je moet de film niet in je eentje gaan zitten kijken.. das niet echt slim, want de schrik effecten zijn goed.. als je een beetje oplet is die film echt niet zo saai.. (je kan ook te nuchter zijn als je snapt wat ik bedoel)

en wat Exo zegt over dat einde, een heleboel mensen vinden het nergens opslaan.. maar ik denk dat zij gewoon niet nadenken ofzo dat dat met die man en die vermoorde kinderen te maken heeft.. ik vind het ook een goed einde..

Al die suggestie maakt het alleen maar spannend..
wat ik me wel afvraag is waar ze nou achter aan liepen toen (waar Angellena het over heeft) en ik vind het ook zo raar dat dat kind alles wil filmen.. ik bedoel ik zou echt niet alles op film willen hebben en het kost alleen maar batterijen en film (waar ze in het begin ook over zeuren) maar dat zal wel aan mij liggen..

Dus.. die film is wel ok.. maar niet super.. en ook niet 100% geloofwaardig..

AngelLena 15-04-2003 10:06

Citaat:

Hardcore schreef op 13-04-2003 @ 08:58:
Welke sybolen??? Ik heb die (...)film nou voor de 2e keer gezien en ik weet nog steeds niet wat ze zagen toen ze de tent uit rende. Symbolen??? Waar heb jij het over want die zie ik toch echt nie hoor!!!
Als ze die tent uit rennen en je let goed op die bomen, dan zie je dat diezelfde symblen erin hangen als die rondom het kerkhof hingen ed. Ook het symbool van de film. Een soort mannetje lijkt het wel. Heel vreemd figuurtje. Een griekse 5 met een streep erdoorheen zou je kunnen zeggen.
Die symbolen hingen dus ook overal in die bomen toen ze die tent uit renden, maar dan ongeveer ietsje veel groter.
Let maar eens goed op. Het duurde bij mij ook een tijdje voordat ik het zag, je moet het toevallig zien, of er echt op letten. Anders zie je ze snel over het hoofd.

Of ik direct wil zeggen dat the blair witch bestaat, nee. Ik zeg niet dat het niet zo is, maar ook niet dat het wel zo is. Er zijn idd vreemde dingen gebeurd in dat bos. Maar of dat nou per se een heks is geweest? Daar geloof ik niet zo in. Witches don't kill!

Mensen die beweren zwarte heks te zijn, is grote bull-shit, want die bestaan dus echt niet. Wat ik nog wel het discussieren waard vind is of het niet toevallig een soort geest of iets dergerlijks was, of gewoon een moordenaar die wou proberen duistere machten te beheersen wat hem noodlottig is geworden (en evt sindsdien als kwade geest ronddoolt in dat bos).

Dat weet ik dus niet, maar is evt een discussie of onderzoekje waard.

Curunir 15-04-2003 10:19

Persoonlijk vond ik het de eerste keer een ontzettend enge film, ondanks het feit dat ik hem toen met een grote groep mensen (>15) heb gekeken. :confused:

Gisteren was 'ie toch een stuk saaier: je kent de meeste verrassingen, je kent het concept (kindertjes met camera het bos in), en bovendien weet je hoe het afloopt. :cool: De 2e keer leek hij ook veel korter te duren, maar dat zal wel aan mij liggen :)

In ieder geval een gave film, vooral omdat ze ontzettend veel er om heen bedacht hebben. (y)

AngelLena 15-04-2003 10:38

Citaat:

Curunir schreef op 15-04-2003 @ 11:19:
Persoonlijk vond ik het de eerste keer een ontzettend enge film, ondanks het feit dat ik hem toen met een grote groep mensen (>15) heb gekeken. :confused:

Gisteren was 'ie toch een stuk saaier: je kent de meeste verrassingen, je kent het concept (kindertjes met camera het bos in), en bovendien weet je hoe het afloopt. :cool: De 2e keer leek hij ook veel korter te duren, maar dat zal wel aan mij liggen :)

In ieder geval een gave film, vooral omdat ze ontzettend veel er om heen bedacht hebben. (y)

Ik heb em nu een keer of 3 gezien, de opvolger (Book of SHadows) 1 keer, maar ik wil ze allebei nog een paar keer zien. Want stiekum ben ik al een beetje met een onderzoekje bezig over wat daar precies gebeurd is. Beide films zijn gebaseerd op de legende, maar de eerste film was gebaseerd op de legende van Rustin Parr, de 2e van Coffin Rock. Daar is toch meer info uit die films te halen dan je in eerste instantie denkt.

Heb eerst feitelijke info nodig, over de legende, de voorvallen etc etc, dan gaan we verder speculeren.

attrib 15-04-2003 10:49

ik vind de blair witch project film tof.
als je er helemaal inzit.. geluid op hoogste volume.. dan ist wel freaky.

alleen waar / ofniet... ik denk fake... wel goed van de makers.. ze hebben gewoon allemaal dingen op internet gezet die moeten doen geloven dat het echt gebeurd is. (y)

miss x 22-04-2003 08:40

nou ik vond em absoluut niet eng

Queen of death 23-04-2003 07:50

alle verhalen zijn gebaseerd op een stukje waarheid, ook mythes. Er zal toen heus wel wat gebeurd zijn waardoor de blair witch zo angstaanjagend word gevonden. alleen vind ik het jammer dat hiermee de heksen weer in negatief daglicht komen te staan. vroeger werden alle mensen die dus niet normaal waren als heks bestempeld...

angela123 23-04-2003 16:06

Toen ik the blair witch project voor het eerst zag een paar jaar geleden, toen was ik er heilig van overtuigd dat het echt was :eek:

Maar nu weet ik wel beter :D

Fly to Rivendel 24-04-2003 15:28

alles aan de film is nep,
- het meisje is inderdaad een bekende actrice,
- het verhaal is (als ik het goed heb) in Canada opgenomen,
zelfs de legende is verzonnen door de crew! (de acteurs dachten dat de legende dus echt was, omdat de crew dat had gezegd, maar na het filmen hebben ze verteld dat er dus helemaal niets van waar is),
- Aan het eind van de film in de aftiteling zou er ook wel ergens staan dat de film fictie is, ik heb m alleen nog maar op tv gezien, en daar lieten ze de aftiteling niet zien dus dat weet ik niet zeker.

xemmax

Saartjeeeh 04-05-2003 09:43

Hey, ik begrijp best da je m scheet tijdens de film (dee ik ook:p)
Mwa het kan wel aan mij ligge ma als het écht waar was wat r gebeurt was he???
Zou het dan niet alláng op het nieuws zijn geweest omdat er dan immers 3 doden mensen in het bos hadden gelegen???
Zouden ze dat film matriaal dan in de bioscoop uitbrengen???
En waarom heet het dan een film een geen documentaire?
xxjes Sara.

Big Brother 04-05-2003 10:42

Citaat:

Saartjeeeh schreef op 04-05-2003 @ 10:43:
Hey, ik begrijp best da je m scheet tijdens de film (dee ik ook:p)
Mwa het kan wel aan mij ligge ma als het écht waar was wat r gebeurt was he???
Zou het dan niet alláng op het nieuws zijn geweest omdat er dan immers 3 doden mensen in het bos hadden gelegen???
Zouden ze dat film matriaal dan in de bioscoop uitbrengen???
En waarom heet het dan een film een geen documentaire?
xxjes Sara.

als het echt waar was geweest was het niet eens toegestaan die film erover te maken

Nattigheid 04-05-2003 12:06

die film was helemaal RUK! er gebeurt geen hol in, was alles behalve eng, en stopt zomaar opeens. kom op, k kan wel wat beters verzinnen om te doen dan naar Blair Witch Project kijken:S

suicidal eendje 04-05-2003 17:09

toen ik hem zag dachten we met z'n allen.. EINDE??? WAT NOU EINDE!! wat een kutfilm..

Mysterons 04-05-2003 18:13

Best saai aan het begin.. en het stopte echt ineens, pas na een half uur snapte ik het einde. En het wordt helemaal niet duidelijk dat het een heks zou moeten zijn.. het kan net zo goed een enge vent zijn die wat steentjes neergooit. Ze hadden het veel meer kunnen uitbreiden, die nachten waren telkens hetzelfde, en het einde had duidelijker moeten zijn. En toen er zon pakketje lag van die verdwenen vent hadden ze wel wat meer mogen inzoomen want waren het nou tanden of een vinger of een ketting?

empyrian 05-05-2003 01:48

Citaat:

bLeZ schreef op 05-04-2003 @ 19:33:
Sindsdien heb ik heel veel info verzameld over de blair witch en het bestaat dus echt...
de perfecte publiciteitsstunt: zelfs als al jaren bekend is dat het allemaal verzonnen was, kom je wel een stel debielen tegen die het nog steeds geloven..mijn god.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.