![]() |
"AEL wil zelfmoordacties steunen'"
AEL wil zelfmoordacties steunen
Donderdag 17 april, DEN HAAG - De Nederlandse tak van de Arabische Europese Liga (AEL-NL) wil geld geven aan Palestijnse organisaties die de zelfmoordaanslagen steunen. Dat zeggen bestuurslid Nabil Marmouch en kandidaat-voorzitter Mohammed Cheppih in een interview met deze krant. Wanneer Palestijnse organisaties die zelfmoordaanslagen steunen, geld zouden vragen aan de AEL, zou de Liga dat geven. "Op alle mogelijke manieren steunen wij het streven naar rechtvaardigheid." De AEL zegt ook Al Aqsa te steunen, de organisatie waarvan de tegoeden onlangs wegens steun aan de terroristische organisatie Hamas zijn geblokkeerd. Cheppih: "Die geblokkeerde gelden zijn fondsen voor familieleden van omgekomen martelaren. Wat is daar strafbaar aan?" Zelfmoordacties in Israël zijn volgens AEL-NL een legitiem verzetsmiddel. "Er is daar een verzetsstrijd gaande. Verzet, hoe dat dan ook wordt gevoerd, is legitiem," aldus Marmouch. Onschuldige burgers kunnen volgens de AEL niet worden getroffen, omdat 'alle burgers in Israël bezetters zijn'. "Dit soort uitspraken is onaanvaardbaar," zegt VVD-kamerlid Geert Wilders in reactie op het interview. "Zelfmoordaanslagen zijn op geen enkele manier te legitimeren, zeker niet door iemand die de ambitie heeft de AEL te leiden. Cheppih zou er juist met kracht afstand van moeten nemen." Verkiezing van Cheppih tot voorzitter van de AEL Nederland leidt volgens Wilders tot 'een vergroting van moslimradicale beïnvloeding van de AEL Nederland'. Hij heeft eerder deze week bij het kabinet opheldering gevraagd over de uitlatingen en het verleden van Mohammed Cheppih als directeur van de Wereld Moslim Liga. Wilders: "Ik hoop dat de moslims in Nederland inzien wat voor persoon Cheppih is. Een keuze voor de AEL onder zijn leiding is een keuze voor het verharden van de verhouding tussen moslims en niet-moslims in dit land. Dat draagt niet bij aan de integratie." http://www.eindhovensdagblad.nl/regi...54808_,00.html Ondanks dat ik begrijp dat er zelfmoordaanslagen zijn (zie topic over Palestijnse staat), vind ik dit toch zwaar (n) . Bevries de fondsen van AEL maar als ze terroristische organisaties gaan steunen, wat mij betreft. |
ik weet het niet!
ze steunen de opostand van de palestijnen, ok dat is goed, doe ik ook. maar zelfmoord acties steuene en geld dturen gaat zelfs mij tever! |
Dit kunnen ze m.i. echt niet maken.
|
Ben benieuwd of de linkse partijen na dit soort uitspraken het nog steeds als zo'n leuke knuffel organisatie zien. We zullen wel begrip moeten hebben voor dit soort uitspraken. Subsidie voor de AEL lijkt me ook niet meer dan logisch (y)
|
Is het ook niet strafbaar?
|
Citaat:
|
Ik denk dat de AEL de controversie opzoekt door zulke uitspraken te doen, ze draven, zoals wel meer islamitische organisaties, veel te ver door. Ik denk dat zelfmoordaanslagen het domste zijn wat je kunt doen, vooral in een land met zulke grote spanningen als Israel. en als ze zich schuldigmaken aan het steunen van deze aanslagen vind ik dat ze op de lijst van verboden organisaties moeten komen te staan.
|
Citaat:
|
Mooi, hebben we een grond waarop we ze als partij kunnen verbieden, afgelopen is het!
|
Hoe dom wil je zijn? De AEL neem ik nu niet meer serieus. Stel je voor dat de NVU besluit de Ku Klux Klan te gaan steunen met geld, dat zou ook absoluut belachelijk zijn.
|
Citaat:
|
ze zijn niet echt aardig (n)
en dan zeggen ze dat ze de moslimgemeenschap in nederland willen vertegenwoordigen. bah! |
Met deze uitspraken hebben ze zich echt voorgoed belachelijk gemaakt, geen enkele zichzelf respecterende politieke partij in Nederland zal ooit iets met dit tuig te maken willen hebben.
Abu JahJah vond ik dan nog redelijk genuanceerd, zijn verhaal was vergelijkbaar met het programma van bijvoorbeeld de CU. |
Als de AEL doorgaat met dit soort uitspraken en handelingen mag de AEL wat mij betreft worden verboden.
|
Blub, net zo'n maffe organisatie als de SGP. Ik heb toentertijd dat voorlopige programma gelezen, mafketels. En nu lees ik het weer, let op:
"Wij denken dat Nederland een beter, socialer, veiliger land zou zijn als er meer wordt geleefd volgens normen en waarden zoals die door de islam worden voorgestaan. Wij zien een Nederlandse samenleving die vergrijst, waaraan immigranten nieuw leven kunnen geven. Als nieuwe Nederlanders hebben wij aan de samenleving een spirituele en materiele bijdrage te bieden." Stelletje mafketels, mij een beetje dat achterlijke geloof opdringen (Pim 2 :p). Ga toch weg. Hetzelfde vind ik overigens ook van die christenlijken idioten. Politiek en geloof behoren los van elkaar te staan. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Het antwoord op mijn topic die ik een tijdje terug startte: "De AEL, een gevaarlijke partij?" is in ieder geval beantwoord.
|
Citaat:
|
ik weet niet of dit weer uit zijn verband is gerukt ofzo, maar als ik dat mis heb vind ik het een misselijke stap van de AEL..
Ik begrijp sowieso de keuze van de AEL niet om zo'n vent als Cheppih te kiezen, want ik las ook laatst in de washington post dat die gast ook banden heeft met al Qaida. Maarja de Washington Post is ook niet echt een betrouwbare bron als het om die zaken gaat.. Jammer, ik vond de AEL wel een goed inititiatief en ik heb niks tegen abouh jah jah, maar als je zulke dingen gaat doen dan neemt mijn 'credibilty' tegenover de AEL wel af... |
Citaat:
|
Citaat:
Dat kwam op mij een stuk positiever over. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Gek in hun hoofd die AEL. (n)
|
Citaat:
|
gelijk verbieden die AEL (n), vage mensen
Israel is een legiteime staat volgens de VN |
Citaat:
|
Citaat:
|
Die twee moeten om te beginnen zelf het goede voorbeeld geven.
Zoals deze idioten bijvoorbeeld: http://www.darwinawards.com/darwin/darwin1999-38.html |
Ik zag tot nu toe de AEL als een, zij het misschien wat strenge rechtlijnige, confessionele democratische politieke partij. Dit soort acties geven mij het idee dat ik deze partij te serieus heb genomen.
|
De AEL begint iets te aso te worden. Autochtonen (niet-Arabiërs) mogen niet eens lid worden, ze houden niet van integratie. Dan dit nog....
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
De AEL moet verboden worden. http://www.cidi.nl/news/2003/180403b.html |
Citaat:
Trouwens je kiepah is hier nog heb hem maar even goed opgeborgen kom hem maar gou weer halen... |
wel vaag dat dit nieuws nou net NIET op nu.nl NOS,RTL(teletekst) en Planet.nl was :confused:
Maar ik was en blijf tegen de AEL. |
Mwa..
Aan de ene kant begrijp ik jullie wel, maar aan de andere kant, weten jullie wel wat er allemaal gebeurd daar in Israel (retorische vraag ;) )? Dat is al weet ik hoe lang al bezig, niemand doet er wat aan + de Amerikanen blijven de Israeli's steunen. En ondertussen blijven de Palestijnen onderdrukt worden. De enige manier om een beetje tegenstand te kunnen bieden is denk ik geweld.. |
Nu kan het Centrum Informatie en Documentatie Israel wel gaan schreeuwen dat de AEL verboden moet worden, maar ondertussen schiet het Israëlische leger weer een paar Palestijnse kinderen af. Als Nederlandse Joden naar Israël willen emigreren en daar het leger inwillen, maakt niemand daar een probleem van. Het moet van twee kanten komen. Maar ik wil niet goedpraten waar de AEL allemaal mee bezig is.
Kortom, laten we het wel iets meer genuanceerd bekijken. |
Ja, maar dat is dus ''er begrip voor hebben''.
Ik kan t me ook wel voorstellen dat ze zulke dingen doen en daar kan ik dan ook wel wat begrip voor op brengen, maar om t te steunen, dus goedkeuren, dat gaat me nou net iets te ver. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik geloof er niks van, heb ook niks over gehoord op het nieuws e.d. als het echt zo was, was het wel uitgebreid in het nieuws geweest denk ik.
AEL mag van mij blijven, ik vind ze ook niet gevaarlijk ofzo, laat ze lekker hun gang gaan. |
Citaat:
|
Citaat:
Die lui zijn nog helemaal para omdat die twee Eindhovense Marokkanen in Kasjmir zijn omgekomen, nu denken ze dat in elke moskee Jihadstrijders worden opgeleid. Vraag me af of je het Eindhovens Dagblad dan nog als redelijk objectief kunt aanmerken. |
Citaat:
|
Citaat:
Mohammed Cheppih wijkt op verschillende punten af van AEL-beleid van onze verslaggever 2003-04-19 ROTTERDAM - De beoogd voorzitter van de AEL-Nederland wil niet-moslims tot de organisatie toelaten. Verder moet de AEL niet slechts Arabieren actief werven, maar alle moslims. Mohammed Cheppih, die op het oprichtingscongres in mei van de AEL-Nederland wordt voorgedragen als voorzitter, zegt dit in deze krant. Hij sleutelt aan uitgangspunten van de AEL. De Liga liet vorige maand bij zijn presentatie nog weten dat niet-moslims slechts donateur kunnen worden. Cheppih nu: ,,Voor mij zijn niet-moslims die achter de ideologie staan, van harte welkom.'' De oprichter van de AEL, de Libanese Belg Abou Jahjah, zei onlangs tijdens zijn tournee door Nederland dat niet-Arabische moslims zichzelf moeten redden, omdat de AEL slechts Arabieren verenigt. Dat past niet bij de orthodoxe islam van Cheppih, nu nog directeur van een Saoedische zendingsorganisatie. Cheppih wil alle moslims in één leer verenigen. ,,Het is slim dat Abou Jahjah zich op Arabieren richt en zijn beweging niet versnippert. Maar einddoel is dat alle moslims binnen de AEL hun plaats vinden.'' Op nog een punt wijkt Cheppih af van huidig AEL-beleid. De AEL weigert deel te nemen aan bijeenkomsten met organisaties die aan Israël zijn verbonden, als het Centrum Informatie en Documentatie Israël (Cidi). Omdat het Cidi kritiek heeft op het beleid van de Israëlische premier Sjaron, ziet Cheppih echter mogelijkheden. ,,Je moet met iedereen in debat.'' www.trouw.nl |
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:37. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.