![]() |
Stelling: Moeten Christelijke feestdagen nog verplichte vrije dagen zijn?
Veel mensen gaan pasen nu hetzelfde vieren als Kerstmis, terwijl Kerstmis in mijn ogen al overdreven gevierd wordt.
Omdat er in Nederland steeds meer christenen komen kunnen deze dagen net zo goed afgeschaft worden. Alles is dicht op zulke dagen, er is niets te doen. De ware gedachte achter deze dagen is door half Nederland toch al vergeten (of ze hebben het nooit geweten). Daarom vind ik dat het beter zou zijn om de verplichte 'zondagen': 2e Paasdag, 2e Pinksterdag, 2e Kerstdag af te schaffen en daarvoor in de plaats bijvoorbeeld een nationale feestdag (net zoals Quatorze Juillet in Frankrijk). O ja, en als we dan toch bezig zijn, kunnen we die nutteloze Koninginnedag ook beter gelijk vergeten, en de koninklijke familie verbannen naar Timboektoe of Verweggistan. |
Citaat:
|
meer = minder?
|
Dit kan me echt geen bal schelen. Aan de ene kant is het lekker zo'n vrije dag en de winkels die open zijn draaien lekker, maar aan de andere kant is het vaak op katholieke of protestantse grond gebaseerd en moslims krijgen ook geen vrij op hun gelovige dagen. Beetje dubbelzinnig dus.
|
Nee, christelijke feestdagen moeten niet afgeschaft worden, maar ze moeten ook geen nadelige gevolgen voor mensen die er niets om geven hebben. Volgens mij is dat nu ook niet het geval, dus laat maar lekker zitten.
|
Stelling: Moeten Christelijke feestdagen nog verplichte vrije dagen zijn?
Dat is geen stelling, dat is een vraag. :rolleyes: |
De feestdagen moeten gewoon blijven. Ieder bepaalt maar voor zich hoe hij/zij dat viert.
|
Citaat:
Immers, Christelijke feestdagen vinden hun wortels in de tijd dat 90% van Nederland nog actief belijdend Christen was. Op die feestdagen lag het openbare leven ook helemaal stil omdat alle Nederlanders dan andere (religieuze) bezigheden hadden. Tegenwoordig zie je dat veel Christelijke feestdagen alleen nog maar leuke vrije dagen zijn en hun betekenis helemaal verloren zijn. Het is dus de vraag of we vrije dagen niet gewoon moeten indelen naar geloofscategorie. Islamitische feestdagen voor de Islamieten en Christelijke voor de Christenen. Óf allemaal vrij, óf allemaal gewoon werken. Ik persoonlijk zeg geen nee tegen een paar extra vrije dagen in het collegejaar omdat moslims op die dagen toevallig schapen willen slachten. Extra vakantie, kom maar op :p En Fortuynist, je Fotosoepkwaliteiten vallen me een beetje tegen :p |
Dat fotoshop ding heb ik gemaakt, en ik weet het, 't ziet er niet uit, maar de boodschap lijkt me heel duidelijk.
|
Citaat:
|
Ik snap het niet helemaal, maar koninginnedag moet absoluut niet worden afgeschaft! En de andere feestdagen trouwens ook niet, want dagen als kerst en pasen worden ook door de meeste niet-christenen gevierd, maar dan op een andere manier.
|
Citaat:
(vanwaar dan die reactie als ik vragen mag?) |
Mensen hebben recht op een aantal vrije dagen in een jaar. Dat kan je dan fijn op die feestdagen houden want dan is tenminste iedereen vrij en kun je dingen afspreken. Ik bedoel, net als de meivakantie dat is ook geen feestdag(en) maar wel iedereen is vrij en dat is gewoon handiger dan dat iedere werknemer zelf moet gaan bepalen wanneer hij/zij vrij is.
En ik wil geen verplichte feestdagen en zeker geen nationalistisch feest als quatorze juliet ( al is het dan meestal wel gezellig in Frankrijk ;) ). Ahja het koningshuis iig laten stoppen met koningshuis zijn vind ik wel een goed idee. Al vind ik de mensen in timboektoe wel zielig als ze opgescheept worden met die mensen die zichzelf belangrijk vinden... ik heb weereens lekker verwoord wat ik bedoel.. :rolleyes: |
Citaat:
Ik vind Kerst wel ovedreven gevierd worden, maar van Pasen merk ik eigenlijk vrij weinig. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik ben dr tegen, als je zo tegen de feestdagen bent die al vele jaren in de Nederlandse cultuur ingeburgerd zijn, ga je maar naar Turkije oid.
Ik ben juist voor het behoud van Christelijke feestdagen, aangezien ik vind dat het Christendom al genoeg aanhang verliest. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Stelling: Moeten Christelijke feestdagen nog verplichte vrije dagen zijn?
hoe meer vrije dagen hoe beter, lijkt me duideijk :D en ik wil ook een onthoofde pim avatar |
Ja. Maar ook enkele Islamitische feestdagen. En uit anderen geloven. Dan schaffen we goede vrijdag af, en hemelvaart, en dan komen er nieuwe bij (y)
|
Waarom afschaffen....? extra vrije dagen kunnen toch geen kwaad?
Ik heb een tv-programma gezien waarin men liet zien dat nederland internationaal gezien erg weinig feestdagen heeft.... (maar dat is wel al heel lang geleden dat ik dat gezien heb).... |
tja, pasen vind ik al nutteloos, pinksteren ofzo nog veel erger. Van mij part hoeft zoiets niet 'gevierd' te worden. Weet ook niet wat er met Pasen/Pinksteren gebeurd was.
Hou in plaats van Pinksteren bijvoorbeeld een feestdag ofzo. Dan is er tenminste nog een lol aan. Nu is het alleen: extra dagje vrij, waarop niks speciaals is. Ja, de winkels zijn niet allemaal open. Citaat:
tja, net zo triest, als je het zo wilt noemen, als die avatar van jou.. |
pasen was van oorsprong het lentefeest, kerstmis het midwinterfeest.... allemaal heidense feesten, om christendom sneller te laten "integreren" is op die data gekozen om de "christelijke feesten" te houden. Op zich niks mis met die feesten, alleen de gedachte erachter, en het hele commericeele gebullshit is irritant :)
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Je kan echter ook moeilijk zeggen dat moslims niet en christenen wel vrij mogen op hun feestdagen vind ik. Maar de moslims vrij op moslimdagen en Christenen op Christelijke dagen werkt ook niet i.v.m. lesstof die dan niet meer gelijkloopt etc. Een lastig probleem. Afschaffen en het vervangen met iets dat niks betekent vind ik echter onzin. En wtf doet de koningin in deze thread |
Citaat:
Ik vind niet dat islamitische feestdagen algemene vrije dagen moeten worden, maar mensen die een godsdienstige aanleiding tot feestvieren hebben, moeten wel vrij kunnen krijgen. Het merendeel van de Nederlanders is geloof ik toch christelijk, in elk geval vormen ze de grootste geloofsgemeenschap, dus ik vind niet dat belangrijke christelijk feestdagen moeten worden afgeschaft. Dat is ook jammer van de vrije dagen. Maar onzinfeestdagen, zoals paasmaandag, kunnen er wat betreft af. Dan heb ik liever iets langer vakantie achter elkaar :) |
Citaat:
Deze dagen zijn op zich dus even belangrijk als Kerst, maar je zou ook kunnen zeggen dat er eigenlijk telkens hetzelfde wordt gevierd: dat Jezus de wereld tot het christendom heeft verleid. |
nee, Nederland mag zijn verleden niet verliezen!
|
Citaat:
|
Er zijn genoeg mensen die de feestdagen waarderen. Ik denk zelf dat het wel goed is om een paar dagen rustig aan te doen. Om er bij stil te staan dat niet alles om geld draait in deze maatschappij.
|
Citaat:
|
Citaat:
Anyway, ik ben voor afschaffing van de collectieve vrije dagen die op godsdienst zijn gebaseerd. Als we dezen nou gewoon afschaffen, en in ruil daarvoor zeg 5 vrije dagen extra aan iedereen geven zijn we al een stuk verder :) Dagen als koninginnedag vind ik twijfelachtiger, en iets als bevrijdingsdag heb ik niet echt een probleem mee :) |
De ellende met islamitische feestdagen is dat de data zo per jaar verschillen, kijk maar naar de ramadan. Daar kunnen niet moslims helemaal niet aan wennen, wij houden dat niet bij.
En dan meteen alle andere godsdiensten ook een feestdagje, we willen geen onderscheid maken. Maar welke wel en welke niet? En nationale feestdagen in plaats van christelijke feestdagen, daar zijn wij hollanders niet patriottisch genoeg, en veel allochtonen al helemaal niet. Wat zegt 5 mei de gemiddelde Oezbeek? Koninginnedag heeft een leuke symboliek, die ook allochtonen aanspreekt. Een verjaardagsfeestje, leuk! En verplichte vrije dagen zijn al zo moeilijk op te nemen voor veel beroepen. Vaak wordt er gewoon doorgewerkt, tenzij echt het hele land platligt, en dan nog draaien ze een zondagsdienst. Afschaffen van die dagen betekent nog minder vrij voor veel mensen van wie de baas het CAO minimum vakantiedagen al een doorn in het oog is. Een christelijke feestdag is dan nog het best in te plannen, en het meest geaccepteerd. En dan nog halen veel mensen dat werk het weekend erop in. |
Citaat:
|
Tja, aan de ene kant denk ik dat het Christendom een steeds minder belangrijke rol in onze samenleving gaat spelen en dat we van de verplichte vrije zondagen wel af kunnen. Aan de andere kant denk ik dat veel mensen wel behoefte hebben aan een aantal gezamenlijke vrije dagen. De Christelijke feestdagen zijn daar al voor. Persoonlijk zie ik geen belangrijke redenen om daar andere dagen van te maken.
|
Citaat:
|
Citaat:
Toch? |
Citaat:
dat zei ik ook al een aantal postjes terug ;) |
Wat mij betreft komt er een soort 'verlofstrippenkaart' voor mensen met mogelijkheden voor vrije dagen. De christen kan ze nemen met pasen, de islamiet met suikerfeest, de atheïst op een moment dat hij/zij graag vrij wil, etc.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Koninginnedag is echt onzin. Iedereen wordt meegetrokken in het monarchisme van dat mens, terwijl ze niet eens jarig is.
|
Maarmaar de vrijmarkt in Utrecht in de nacht ervoor is altijd leuk... En daarna de kroeg in tot vroeg in de ochtend, en vervolgens de hele 'verjaardag' in je nest doorbrengen :)
Koninginnedag is cool (y) En jullie wouden toch nationale feestdagen? :confused: |
Citaat:
En wat moet ik met een moslim feestag??? Daar heb ik al helemáál niks mee. |
Citaat:
Maak dan bijvoorbeeld een nationale feestdag, 1 of 2x per jaar. Is altijd wel leuk, omdat dat er écht iets gevierd wordt. Moet zeggen dat ik gisteren niet de slingers heb uitgehangen en een feestje heb gevierd omdat het 2e paasdag was. Of stop bijvoorbeeld met 2e pinksterdag en vervang het door een Pim-dag. ;) :D |
Citaat:
Als je een nationale feestdag wilt.... 6 mei? :p geintje, niet huilen |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:18. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.