Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   brugklas-mentor (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=490253)

Rosiehessie 26-05-2003 18:46

brugklas-mentor
 
hee hallo!
Aankomend schooljaar zit ik in 6 vwo. Ik ga dan brugklasmentor worden. Dat houdt in dat ik mee op kamp ga en de eigenlijke mentor een beejte ondersteun. Ook kunnen kinderen bij me komen met vragen en/ of problemen. Heeft er toevallig iemand advies over hoe ik met hun vragen ed. moet omgaan??? heb niet echt ervaring ofzo!!!
Groetjes, Rosanne

Quiana 26-05-2003 18:53

Vragen die gesteld worden kunnen over zò ontzettend
veel onderwerpen gaan, denk niet dat je daar
echt hier om advies kunt vragen, niet in het algemeen iig.
Denk dat je iig wel alles serieus moet nemen,
en niet met zo'n houding van 'het is onbenullig' te zitten.
Mja, zal je ook wel niet hebben als je het doet denk ik.

Krijg je geen advies ed van mensen die er wèl
ervaring mee hebben ed?

G.T.C. 26-05-2003 18:58

naja....probeer je weer voor te stellen hoe het was toen jij brugger was. Een nieuwe school, en allemaal van die grote kinderen daar. Allemaal harstikke eng dus.

Probeer iemand te zijn waar het makkelijk is om tegen te praten. Vertel is verhalen hoe het echt is op school. Dat dit echt 1 van de leukste tijden is van je leven. Dat ze op deze school volwassen zullen worden en een hoop veranderingen mee zullen maken.
het zou fijn zijn als ze jou als 1 van hen zien. Dan is het echt een stuk makkelijker praten.

Hou het dus in ieder geval niet zakelijk zoals normale mentoren :)

Daantje_0705 26-05-2003 19:15

Ik heb zelf geen ervaring hiermee maar ik zou proberen je in te leven in hun leefwereld, hoe was je zelf toen je in de brugklas zat?? Welke problemen kwam jij tegen en vooral: hoe heb je die opgelost?? Als je je kan voorstellen hoe ze zich voelen dan schept dat vertrouwen en dat is al heel belangrijk. Ik zou als ik jou was er ook niet al te erg mee zitten, waarschijnlijk vind je overal wel een oplossing voor omdat je ouder bent en al een stuk meer levenservaring hebt. Het komt vast wel goed!!!

Leonoor 26-05-2003 20:07

Citaat:

Rosiehessie schreef op 26-05-2003 @ 19:46:
Ook kunnen kinderen bij me komen met vragen en/ of problemen.
Idd proberen in te leven en misschien andere 'mentoren' om hun ervaringen ed vragen. Ik denk dat veel brugklassers met vragen zullen komen over de gang van zaken in de school ed. En misschien kinderen die gepest worden (als ze daar hun mond over open doen) en over problemen met huiswerk, vakken enz. Maar dat zal ook liggen aan de band ed die je met die kinderen krijgt.

Suziewafel 27-05-2003 18:17

Ik ben ook leerlingmentor en echt veel moet je niet doen. We moeten er alleen zijn op sport-en speldagen, kennismakingsdagen enz. Maar je moet niet denken dat brugklassers met problemen naar je toekomen, want dat doen ze dus totaal niet. Geef je ze een rondleiding door de school, denken ze het zelf toch beter te weten! Achja, ik dacht in de brugklas dat ik ook al heel wat was :o

** Lieve2002 ** 28-05-2003 13:28

...ben zelf ook brugklas minimentor..(2jaar).bij ons mag je dat zijn vanaf de vierde klas....havo/vwo.....
wat voor vragen je kan krijgen hangt helemaal af van de klas en hoe je je opstelt....het kan varieren van "ik heb me huiswerk niet gemaakt, wat moet ik doen?' tot ik wordt thuis mishandelt...
Ju kont het beste met erge problemen nie je niet aan kunt gaan praten met de mentor van de klas of een vertrouwingspersoon op school....maar nooit met hun problemen blijven rond lopen....en het samen oplossen nooit dat jij de last gaat dragen
weet nie of ju me nog een beetje kan volgen,maar als ju nog vragen hebt...je kan me altijd mailen.....


kuzzie
Lieve

Keyser Saus 28-05-2003 20:07

ik zou vooral mn gezond verstand gebruiken. stel de leerlingen op hun gemak, en doe gewoon wat je denkt dat het beste is en hoe je zelf ook behandeld zou willen worden. veel succes!

the_man32 28-05-2003 22:38

Ik ben vorig jaar hulpmentor geweest. Is echt leuk!

Je moet er niet teveel van voorstellen. Jij als 6e klasser (bij ons 5e) bent een stuk beter aanspreekbaar (en vooral stoerder) dan zo'n 'stomme ouwe mentor'. Ze komen met de meest grappige dingen naar je toe, over hoe ze hun agenda in moeten vullen bijvoorbeeld. Waar de WC zit in t gebouw enz enz enz. Je moet gewoon jezelf zijn en antwoorden zoals jij t toen in de 1e ook hebt gedaan. Je praat gewoon vanuit je ervaring.
Ander verhaal wordt t alleen als iemand gepest wordt ofzo. Dan ben jij wel degene waar zo'n bruggertje naartoe (kan) komen. Die brugger gewoon b-tje geruststellen en t aan de mentor doorspelen.

Voor de rest (maar wel belangrijkste!) wees gewoon jezelf en doe daarnaast gewoon compleet gestoord. Vinden ze geweldig! :)

Succes en veel plezier!

Olafant 29-05-2003 15:39

Goed luisteren, onthouden dat domme vragen ook serieus bedoeld kunnen zijn, en vooral rustig blijven. :)
Iemand betrouwbaars is belangrijk voor bruggers, ik weet het nog goed. *snif* :p


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.