Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lifestyle (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=50)
-   -   studentenverenigingen: levensstijl? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=500625)

Optima 05-06-2003 09:43

studentenverenigingen: levensstijl?
 
eerst zien, dan oordelen. Hoewel ik mijn oordeel al snel had klaarliggen over studentenverenigingen, moest ik het toch maar eens ondersteunen door bewijs...

en bewijs heb ik gekregen: 2 liter bier over mijn kleding, de ' dikke lul band' ( bestaande uit één triest persoon) trad op, een paar ballen met 50 lagen kleding in de zinderende hitte was vollop aan het meezingen ( aan de grote van de pullen bier te zien kan ik raden hoeveel van hun lichaamsgewicht bestaat uit bierbuik)
mijn mening:
- studentenverenigingen zijn alleeen goed om goedkoop te zuipen
- er is geen enkele ' fatsoenlijke' levensstijl binnen studentenvereniging
- het gaat puur om inhoudloze lol, en kort hedonisme
- de ' vrienden' die je er aan over zou houden zijn eigenlijk gewoon ' drinkmaatjes'

beuk 05-06-2003 09:45

hedonisme :cool:

Optima 05-06-2003 09:54

Citaat:

beuk schreef op 05-06-2003 @ 09:45:
hedonisme :cool:
wordt volwassen!

beuk 05-06-2003 09:56

Citaat:

Optima schreef op 05-06-2003 @ 09:54:
wordt volwassen!
Ik wordt wel volwassen als ik daar klaar voor ben.. moet ik nu geforceerd serieus door het leven gaan ofzo?

Tricks' 05-06-2003 09:56

nee

ligt eraan welke vereniging.. corpora of AHC's (Aller Heiligen Convent.. zoals in Delft Virgiel, in Groningen Albertus etc) ja.. dat verandert mensen.. en is behoorlijk kut..

maar de wat gematigdere verenigingen zijn gewoon een manier om meer mensen van verschillende studies te leren kennen, wat ervaring in commissies op te doen en duidelijk veel minder het standaard beeld.
Bij mijn vereniging weet ik ook dat mijn clubgenoten niet oppervlakkige drinkgenootjes zijn, maar gewoon goede vrienden waarmee ik vanalles doe. Ook uitgaan, of naar optredens, maar afgelopen jaar ook naar Italie, niet om te drinken, maar om de villa's van DeMedici te bekijken e.d.

Een ding zie je trouwens echt verkeerd.. Juist bij het Corps e.d. zijn je clubgenoten niet slechts je drinkmaatjes, maar dat zijn de allerbeste vrienden en meest heckte vriendschappen die je ooit zal hebben.

en ja, bij andere verenigingen kan je ook goedkoop drinken.. maar is dat zo enorm slecht dan???

ik heb afgelopen zondag trouwens net zo goed bier over me heen gehad van utrecht supporters omdat ik toevallig langsliep.. is niet echt heel erg uniek dus..

beuk 05-06-2003 10:02

Maar goed als je dan toch echt een reactie wil:

Citaat:

Optima schreef op 05-06-2003 @ 09:43:
eerst zien, dan oordelen. Hoewel ik mijn oordeel al snel had klaarliggen over studentenverenigingen, moest ik het toch maar eens ondersteunen door bewijs...
1 avondje is niet echt overtuigend bewijs.

Citaat:

en bewijs heb ik gekregen: 2 liter bier over mijn kleding,
Bij het gemiddelde boerenfeest heb je precies hetzelfde.

Citaat:

de ' dikke lul band' ( bestaande uit één triest persoon) trad op,
Lijkt mij ook niks aan; maar hoezo ga je erheen dan?

Citaat:

een paar ballen met 50 lagen kleding in de zinderende hitte was vollop aan het meezingen
Ik vind het gros van de studenten er juist normaal en lekker simpel uitzien; geen kraagjes omhoog, geen spijkerjasjes, geen gedoe.

Citaat:

( aan de grote van de pullen bier te zien kan ik raden hoeveel van hun lichaamsgewicht bestaat uit bierbuik)
Boeiend.

Citaat:

mijn mening:
- studentenverenigingen zijn alleeen goed om goedkoop te zuipen
Jíj verwijt studentenverenigingen oppervlakkigheid, en zelf ga je er alleen even goedkoop drinken...

Citaat:

- er is geen enkele ' fatsoenlijke' levensstijl binnen studentenvereniging
Buiten het feit dat deze zin niet klopt snap ik ook niet wat je over een "fatsoenlijke" levensstijl verstaat?

Citaat:

- het gaat puur om inhoudloze lol, en kort hedonisme
Dat baseer je op een dom feestje? Er is zoveel meer..

Citaat:

- de ' vrienden' die je er aan over zou houden zijn eigenlijk gewoon ' drinkmaatjes'
Volgens mij zijn de meeste vriendschappen juist erg hecht; wederom snap ik niet hoe je dit zo kunt zeggen..

damaetas 05-06-2003 10:15

dat zal wel van studentenvereniging tot vereniging afhangen. en ook hoe het systeem werkt eig.

in belgië heb je kringen en clubs: clubs zijn nbtje wat jij beschrijft (denkik) en kringen zijn gebonden aan de faculteit en doen ook de verspreiding van de cursussen en educatief verantwoorde dingen, ze zitten ook in allerlei raden en commissies.

de mensen zin mijn kring zijn meer vrienden dan drinkmakkertjes. mss ook omdat we met zo weinig zijn, maar ik heb heel veel aan hun.

over dat goedkoop drinken: dat is omdat kringen/clubs er zijn om hun leden een fijne tijd te bezorgen en niet om winst te maken, en omdat ze meestal korting krijgen op biervaten van hun café-eigenaar (of zelf een café hebben). het is een schande hoe ze tegenwoordig al 1.60€ durven vragen voor een pinje.
in jeugdhuizen kan je even goeiekoop drinken.

Tricks' 05-06-2003 10:21

Citaat:

damaetas schreef op 05-06-2003 @ 10:15:
dat zal wel van studentenvereniging tot vereniging afhangen. en ook hoe het systeem werkt eig.

in belgië heb je kringen en clubs: clubs zijn nbtje wat jij beschrijft (denkik) en kringen zijn gebonden aan de faculteit en doen ook de verspreiding van de cursussen en educatief verantwoorde dingen, ze zitten ook in allerlei raden en commissies.

de mensen zin mijn kring zijn meer vrienden dan drinkmakkertjes. mss ook omdat we met zo weinig zijn, maar ik heb heel veel aan hun.

je hebt hier studieverenigingen (verbonden aan faculteit, komen op voor de studenten, verspreiden bij mij ook goedkoop oude tentamens om te oefenen enzo, maar organiseren ook een groot festival, allerlei feesten/activieteiten, iedere week een cafe, studiereizen e.d)

en je hebt de studentenverenigingen. Dat is een societeit met allerlei activiteiten en onderverenigingen.. Behalve dat je in een jaarclub met jaargenoten (horizontaal) die je zelf kiest en misschien in een gilde/dispuut (verband van mensen uit meerdere jaren) zit, kan je ook allerlei sporten doen.. Ik zit zelf bij de hockeyondervereniging, maar je kan ook basketball, zeilen, surfen, motorrijden, cultuur, cabaret, toneel, kook-ondervereniging e.d. doen.

Mutant_oud 05-06-2003 23:00

Zit dan wel in België, maar ben lid van het praesidium. Dat is zeg maar de bestuursraad van de studentenvereniging.
Het gaat bij ons zeker niet alleen om het zuipen, dat gebeurt wel natuurlijk, maar daarvoor hoef je niet in een club te zitten, dat gebeurt zo ook wel onder de studenten e.a. We organiseren activiteiten zoals pokermiddagen, bbqs, Night Of The Proms, Las Vegasnight, Sinterklaas die op bezoek komt, we delen studentenpakketten uit, houden cantussen (wat idd veeeeel zuipen inhoudt, maar wel volgens de regels en met een heleboel zingen, erg lollig), tds (fuiven) met of zonder speciale thema's (techno, sinterklaas, Beachparty, 101-dagen,...) en zorgen dat de 1e jaars hun draai vinden. We hebben een hok waar we 's middags bijna altijd met zijn allen zitten te eten en we kunnen altijd bij elkaar blijven slapen. En ik weet wel zeker dat we heel wat meer zijn dan simpele drinkmaatjes, als er iemand zich klote voelt, wordt er ook alles aangedaan om die persoon erbovenop te helpen, idem met schoolwerk.

En natuurlijk hebben we alles over voor onze club :D

Iig, denk ik dat je een verkeerd beeld hebt, al moet ik toegeven dat het in België heel wat strikter in elkaar lijkt te zitten dan in Nederland. Er zullen clubs zijn waar het er aan toegaat, maar scheer niet iedereen over de zelfde kam, en anders ga je maar eens een avondje met ons weg :D.

nare man 05-06-2003 23:02

Heeft België nog zoiets als het corps? Wat is bv. het oudste en in hoogst aanzien staande studentenverbond in België? En wat voor verbond is dat?

Mutant_oud 05-06-2003 23:07

Citaat:

nare man schreef op 05-06-2003 @ 23:02:
Heeft België nog zoiets als het corps? Wat is bv. het oudste en in hoogst aanzien staande studentenverbond in België? En wat voor verbond is dat?
Vast wel... maar daar vraag je me wat, ik zal es even in de codex kijken...
Ik denk Katholiek Vlaams Hoogstudenten Verbond Leuven
Dan is er ook nog het Seniorenkonvent enzo
Maar daar doen we uiteindelijk weinig mee... Clubs staan meestal wel op gelijke voet met elkaar... tenzij in de grootsteden, daar heb ik het nog niet zo meegemaakt. Het is iig niet zo als in Duitsland met hun clubhuizen met de clubkleuren en de uitdagingen enzo...

nare man 06-06-2003 00:11

Ook niet zoals in ons mooie landje bij de oudste corpora (Vindicat atque Polit uit Groningen - 1815, het Utrechtsch Studenten Corps - 1816, om maar enkele te noemen - Sociëteit Minerva uit Leiden is ook oud, maar is pas in 1973 ontstaan uit een fusie tussen het Leidsch Studenten Corps en de Leidsche Vrouwen Studenten Vereeniging)?

Dan hebben we het over verenigingen met bijna tweehonderd jaar geschiedenis, invechten, hele families die al generaties lang lid zijn, doden bij de introductie, gebroken armen en benen als zwijgplichten worden overtreden...is het bij jullie ook zo erg?

Mutant_oud 06-06-2003 00:20

In de grote steden blijkt van wel. Wij zijn een gezelliger clubje, de studentendoop is vrij zacht en er wordt ook rekening gehouden met lenzen/astma/allergiën/andere kwaaltjes... daar moet je in Antwerpen niet mee afkomen.
Nu zijn we ook een hele kleine club in een hele kleine stad :) Maar wel de gezelligste van de vier :D

Phileine 06-06-2003 11:28

Ik doe niet aan studentenverenigingen, wel aan verenigingen. (Zonder zuipen, met een sportief doel.)

Ik heb me er nooit zo in verdiept en eerlijk gezegd gaat daarvoor mijn interesse niet diep genoeg. Van wat ik gehoord en gezien heb vind ik het een hoop gedoe om niks, waar studenten toch al zo goed in zijn.

freakjuh 06-06-2003 11:40

Ik heb ook dat idee ja, zuipen en debiel doen. Achja, zolang ik niet mee hoef te doen vind ik het best.

Esmée 06-06-2003 11:54

Waar maak je je druk om... jij voelt je er niet thuis, daarom ga je er niet bij; ik kan me er prima vermaken dus ga er wel bij... it's that easy :)
En of je werkelijk zo inhoudsloos bezig bent en oppervlakkige vriendjes hebt verschilt ook maar per persoon, dat heeft weinig te maken met bij welke vereniging je zit.

Waar ben je geweest als ik vragen mag?

Esmée 06-06-2003 11:58

Citaat:

nare man schreef op 06-06-2003 @ 00:11:

Dan hebben we het over verenigingen met bijna tweehonderd jaar geschiedenis, invechten, hele families die al generaties lang lid zijn, doden bij de introductie, gebroken armen en benen als zwijgplichten worden overtreden...is het bij jullie ook zo erg?

Nu overdrijf je wel een beetje... en dan nog, je kiest er zelf voor :) Vrienden van mij hebben momenteel het slotweekend van hun (al het hele jaar durende) inauguratie bij hun dispuut, en hebben gisteravond hun laatste voedsel voor de komende 3 dagen gehad, zodat ze mentaal nog zwakker zijn de komende dagen. Zulke dingen staan mij straks ook te wachten maar dat weet ik en ik kies er zelf voor.

nare man 06-06-2003 12:01

Citaat:

Esmée schreef op 06-06-2003 @ 11:58:
Nu overdrijf je wel een beetje... en dan nog, je kiest er zelf voor :)
De vraag die mij alleen blijft intrigeren is: waarom zou je al die dingen ondergaan voor het lidmaatschap? Ervanuitgaande dat er dingen gedaan worden die jij zelf niet door de beugel vind kunnen, natuurlijk...als jij een introductie leuk vindt moet je het natuurlijk meteen doen.

Ik denk persoonlijk dat als je dingen doet waar je het absoluut niet mee eens bent, alleen maar om iets te bereiken waarvan je denkt dat het je van waarde kan zijn, je een probleem hebt met je zelfrespect.

ii 06-06-2003 12:02

Je kiest er zelf voor indeed, maar ik snap het echt niet. Vooral de ontgroening staat me tegen. Natuurlijk, je leert veel mensen kennen en dat is leuk, maar om er nou voor te kiezen en zelfs te betalen om je te laten vernederen, onder het mom van 'een groepsgevoel creën', nee dank je.

Esmée 06-06-2003 12:08

Citaat:

nare man schreef op 06-06-2003 @ 12:01:
De vraag die mij alleen blijft intrigeren is: waarom zou je al die dingen ondergaan voor het lidmaatschap? Ervanuitgaande dat er dingen gedaan worden die jij zelf niet door de beugel vind kunnen, natuurlijk...als jij een introductie leuk vindt moet je het natuurlijk meteen doen.

Ik denk persoonlijk dat als je dingen doet waar je het absoluut niet mee eens bent, alleen maar om iets te bereiken waarvan je denkt dat het je van waarde kan zijn, je een probleem hebt met je zelfrespect.

Dat laatste is waar, maar het is niet dat ik het niet eens ben met ontgroeningen. Enkele uitzonderingen daargelaten gebeuren er geen wereldschokkende dingen (en ik ken overal wel iemand dus heb al vele verhalen gehoord :) ), tuurlijk, het is even superkut maar daar moet je even doorheen. Ik denk dat het gevoel van eenheid als vereniging en je eigen gevoel van voldoening door ontgroeningen veel groter wordt, zo van dat heb ik toch maar mooi ff gedaan... En je zit er met mensen die het ook allemaal hebben gedaan, en dus ben je allemaal wat dat betreft uit hetzelfde hout gesneden, dat je het aandurft en er voor over hebt. Daardoor wordt het misschien ook wat meer 'bijzonder' dat je het hebt doorstaan en erbij zit (oke nu wil ik het verenigingsleven niet gaan verheerlijken of zo maar kan het even niet anders uitdrukken ;) )
En heel nuchter gezien heb ik gewoon zoiets van, ik wil lid worden, daar hoort nou eenmaal ontgroening bij, so be it... doorzetten.

VanilleVla 06-06-2003 12:17

Ik vind het te vergelijken met de gabber cultuur.

Esmée 06-06-2003 12:26

Trouwens wel grappig dat mensen zo kunnen verschillen eigenlijk, jij bent er geweest en vond het vreselijk, ik had er gister een feestje en zat echt van ahhh was het maar vast zover :p

Mutant_oud 06-06-2003 13:13

Citaat:

Hermione schreef op 06-06-2003 @ 12:02:
Je kiest er zelf voor indeed, maar ik snap het echt niet. Vooral de ontgroening staat me tegen. Natuurlijk, je leert veel mensen kennen en dat is leuk, maar om er nou voor te kiezen en zelfs te betalen om je te laten vernederen, onder het mom van 'een groepsgevoel creën', nee dank je.
Kijk, dat is net het toffe aan onze club, we hebben wel een doop, die eigenlijk alleen maar wat rollen door vettigheid en gore dingen eten en drinken inhoudt (maar dan nog, alles is de ochtend zelf vers in de winkel gekocht, en rauwe eieren zijn wel in meer dingen verwerkt, honde- en kattevoer is vaak nog beter dan ons eten uit blik en sommige mensen houden nu eenmaal wel van rauwe ajuin, paprika, augurk en van die dingen), maar als je iets echt niet wil of kan, houden ze daar gewoon rekening mee. Qua vernederingen valt het bij ons ook wel mee, er wordt wat geschreeuwd en je moet af en toe op je knieën vallen, maar we laten niemand uren in zijn blootje poseren, op zijn knieën rondlopen als een hond, strippen e.d. De ontgroening is een eed afleggen en een glas bier leegdrinken. En inderdaad, op die doop ontstaan de beste vriendschappen, maar ook van de schachten naar de ouderejaars toe. Het gaat bij ons om de sfeer, niet om het opzettelijk vernederen van personen. En betalen... 8 euro voor een clubpasje waarmee je met korting naar de Proms kan en korting krijgt op snacks en drankjes in het stamcafé, korting op tds enaf en toe een vat of gratis toegang, dan is zoiets echt niet teveel hoor.

bloemkool 06-06-2003 13:51

ik ga komend jaar studeren, ik ga denk bij de Sid studentenvereniging (of zoiets) daar zijn geen ontgroeningen enzo, je mag er gewoon bij. op die manier wil ik er wel bij, om mensen te leren kennen enzo. zodra je opdrachten moet gaan doen om er bij te mogen, kunnen ze het bij mij schudden. graag of niet hoor :)

Esmée 06-06-2003 14:04

Citaat:

Ceaunijntje schreef op 06-06-2003 @ 13:51:
graag of niet hoor :)
Graag of niet inderdaad, en dus moet je maar bewijzen hoe graag je erbij wilt... (=de andere visie)

damaetas 06-06-2003 15:05

Citaat:

nare man schreef op 05-06-2003 @ 23:02:
Heeft België nog zoiets als het corps? Wat is bv. het oudste en in hoogst aanzien staande studentenverbond in België? En wat voor verbond is dat?
er zijn niet echt hoog in aanzien staande clubs.
je hebt gewoon rijke en arme, kleine en grote, strikte en losse.
de oudste zal wel een in leuven zijn (en dan een club, geen faculteitskring) omdat dat de oudste (katholieke) univ ter wereld is.

als 2 kringen rivaliteit hebben dan is het meestal gewoon voor de lol een beetje, of omdat ze een slechte samenwerking achter de rug hebben. (burgerlijk ing en bioing in leuven eerst voor de lol nbtje kwaad op elkaar maar na een mislukte paasfuif voor echt. vb: liever boer dan burgie-TD van de bio ings :D :rolleyes: )

@mutant (welke club zit jij en waar?): de dopen zijn echt niet erg in belgie hoor en zoiets als zwijgplicht bestaat niet meer want de politie heeft alle dopen openbaar verklaard een tiental jaar geleden. bijna alle scholen hebben een afspraak met de kringen over wat wel en niet toegelaten is. de clubs hebben dat natuurlijk niet, maar de dopen zijn toch openbaar dus dat valt allemaal nog mee.

dopen zijn trouwens niet verplicht om lid te worden van een krong omdat die dus ook een educatieve functie hebben (bij de meeste kringen wel.) ik ben bijvoorbeeld niet gedoopt en ga ook niet naar cantussen: ben dus eig nooit schacht geweest: dus ik doop de nieuwe schachten ook niet, maar ik ga wel in het praesidium (dat moet wel anders hebben we volk te weinig :D )

la femme fatale 06-06-2003 23:43

Citaat:

nare man schreef op 06-06-2003 @ 00:11:
Ook niet zoals in ons mooie landje bij de oudste corpora (Vindicat atque Polit uit Groningen - 1815, het Utrechtsch Studenten Corps - 1816, om maar enkele te noemen - Sociëteit Minerva uit Leiden is ook oud, maar is pas in 1973 ontstaan uit een fusie tussen het Leidsch Studenten Corps en de Leidsche Vrouwen Studenten Vereeniging)?

Dan hebben we het over verenigingen met bijna tweehonderd jaar geschiedenis, invechten, hele families die al generaties lang lid zijn, doden bij de introductie, gebroken armen en benen als zwijgplichten worden overtreden...is het bij jullie ook zo erg?

Je moet wel opletten of je over disputen of over studentenverenigingen spreekt. Bij de meeste studentenverenigingen is er geen of nauwelijks ontgroening of die 'regeltjes' enzo waar je het over hebt.

Maar disputen daarentegen, tja, dat is niets voor mij.

beuk 07-06-2003 00:00

Citaat:

VanilleVla schreef op 06-06-2003 @ 12:17:
Ik vind het te vergelijken met de gabber cultuur.
Heel treffend.

beuk 07-06-2003 00:01

Citaat:

la femme fatale schreef op 06-06-2003 @ 23:43:
Je moet wel opletten of je over disputen of over studentenverenigingen spreekt. Bij de meeste studentenverenigingen is er geen of nauwelijks ontgroening of die 'regeltjes' enzo waar je het over hebt.

Maar disputen daarentegen, tja, dat is niets voor mij.

Disputen zijn vrijwel altijd onderdeel van een vereniging, enkele steden uitegzonderd (maastricht..)..

~Sjeherazade~ 07-06-2003 00:09

hmm ik heb hier gemerkt dat de leukste mensen in de unief zeker niet in de studentenvereniging zitten. Vooral meelopers die denken dat zich lam drinken stoer is. Ik zou geen zin hebben om zelfs in mijn vrije tijd onderworpen te zijn aan een idioot praesidium. (n) Ach ja misschien dat er wel leuke studentenverenigingen bestaan, maar dan moet ik ze nog tegenkomen.

Mutant_oud 07-06-2003 00:27

Citaat:

damaetas schreef op 06-06-2003 @ 15:05:


@mutant (welke club zit jij en waar?): de dopen zijn echt niet erg in belgie hoor en zoiets als zwijgplicht bestaat niet meer want de politie heeft alle dopen openbaar verklaard een tiental jaar geleden. bijna alle scholen hebben een afspraak met de kringen over wat wel en niet toegelaten is. de clubs hebben dat natuurlijk niet, maar de dopen zijn toch openbaar dus dat valt allemaal nog mee.

Bovis Grafica in Turnhout. Dit jaar was ik PR, volgend jaar misschien SM (Schachtenmeester). Onze broederclub is Prosit Rex in Antwerpen. EN ons clubke is De Club van t Stad :D

damaetas 07-06-2003 11:46

Citaat:

~Sjeherazade~ schreef op 07-06-2003 @ 00:09:
hmm ik heb hier gemerkt dat de leukste mensen in de unief zeker niet in de studentenvereniging zitten.
bij ons juist wel :o :D

nounee, dat hangt van de vereniging af natuurlijk. bij ons is iedereen van geologie lid. bij een andere kring hebben ze al een paar jaar een heel arrogant en lullig praesidium en daar zijn er maar weinig mensen die naar activiteiten komen (n) (niet dat het opvalt met en richting van 1000 mensen :rolleyes: )

damaetas 07-06-2003 11:48

Citaat:

Mutant schreef op 07-06-2003 @ 00:27:
Bovis Grafica in Turnhout. Dit jaar was ik PR, volgend jaar misschien SM (Schachtenmeester). Onze broederclub is Prosit Rex in Antwerpen. EN ons clubke is De Club van t Stad :D
ken ik niet, maar das natuurlijk geen referentie :) regionale club?
SM's zijn toch meestal 2de kanners?

Vincent Vega 07-06-2003 12:05

Welke vereniging was het eigenlijk?

jellerd 07-06-2003 14:10

studentenvereniging die aan onze school is verbonden is gewoonweg kut :)....is precies hoe jij dat beschrijft.

Mutant_oud 07-06-2003 14:45

Citaat:

damaetas schreef op 07-06-2003 @ 11:48:
ken ik niet, maar das natuurlijk geen referentie :) regionale club?
SM's zijn toch meestal 2de kanners?

2e watters?

Mutant_oud 07-06-2003 14:48

Citaat:

damaetas schreef op 07-06-2003 @ 11:46:
bij ons juist wel :o :D

nounee, dat hangt van de vereniging af natuurlijk. bij ons is iedereen van geologie lid. bij een andere kring hebben ze al een paar jaar een heel arrogant en lullig praesidium en daar zijn er maar weinig mensen die naar activiteiten komen (n) (niet dat het opvalt met en richting van 1000 mensen :rolleyes: )

Hier is het ook zo, de leuke mensjes zijn lid en komen ook overal naartoe. Zij die zich arrogant en verheven opstellen, halen ook hun neus op voor ons. Tenzij er een cocktail of breezer-party is, dan willen ze graag goedkoop wat drankjes achterover gieten en nogmaals hun oordeel vellen over de lagere klasse waarin wij verkeren... ahum... nee zo zijn ze niet allemaal, maar er zijn er echt veel die zich te goed voelen. (van die persoontjes die al 5 auto's in de prak hebben gereden en weer een nieuwe sportwagen van pa-lief krijgen).

AvA AdoRe 07-06-2003 14:55

Citaat:

freakjuh schreef op 06-06-2003 @ 11:40:
Ik heb ook dat idee ja, zuipen en debiel doen. Achja, zolang ik niet mee hoef te doen vind ik het best.
precies!.... volgens mij zijn het gewoon zielige mensen die geen vrienden kunnen krijgen.. en daardoor in een studentenvereniging gaan.. zodat ze wat te doen hebben.. en mee kunnen praten over.. TOEN ZE DRonken waren.. *blegh*

Mutant_oud 07-06-2003 15:10

Citaat:

AvA AdoRe schreef op 07-06-2003 @ 14:55:
precies!.... volgens mij zijn het gewoon zielige mensen die geen vrienden kunnen krijgen.. en daardoor in een studentenvereniging gaan.. zodat ze wat te doen hebben.. en mee kunnen praten over.. TOEN ZE DRonken waren.. *blegh*
Hmmm... dat hebben mijn vrienden eerder over Werchter :D Toen we op Werchter waren... Weet je nog, op Werchter... :D

damaetas 08-06-2003 08:31

Citaat:

Mutant schreef op 07-06-2003 @ 14:45:
2e watters?
tweede jaars :o (geen univkring?)

schachtenmeester is toch iemand die het jaar ervoor schacht was en nu mee de doop leidt (en dan erna nog cantus en weetikveel)
staat volgens mij ook in de codex

Mutant_oud 08-06-2003 15:16

Citaat:

damaetas schreef op 08-06-2003 @ 08:31:
tweede jaars :o (geen univkring?)

schachtenmeester is toch iemand die het jaar ervoor schacht was en nu mee de doop leidt (en dan erna nog cantus en weetikveel)
staat volgens mij ook in de codex

Nee geen unief, hogeschool.
En misschien ben ik volgend jaar wel weer 2ejaars :D. Nee zo streng houden wij ons niet aan die regels, we kiezen een functie uit die we graag willen doen en zijn er meer voor één functie, stemt de rest. De cantussen worden bij ons geleid door de Praeses en de vice, de sm zit gewoon bij de schachten die hem/haar eerst moeten aanspreken zodat hij/zij in hun plaats het woord vraagt aan de praeses.

Mindfields 08-06-2003 15:26

Citaat:

Mutant schreef op 08-06-2003 @ 15:16:
Nee geen unief, hogeschool.
En misschien ben ik volgend jaar wel weer 2ejaars :D. Nee zo streng houden wij ons niet aan die regels, we kiezen een functie uit die we graag willen doen en zijn er meer voor één functie, stemt de rest. De cantussen worden bij ons geleid door de Praeses en de vice, de sm zit gewoon bij de schachten die hem/haar eerst moeten aanspreken zodat hij/zij in hun plaats het woord vraagt aan de praeses.

spreek men op een hogeschool van een praeses? :/
(of lees ik nu verkeerd..)

Mutant_oud 08-06-2003 19:45

Citaat:

Parallel schreef op 08-06-2003 @ 15:26:
spreek men op een hogeschool van een praeses? :/
(of lees ik nu verkeerd..)

ja... van de studentenvereniging...
wat is daar mis mee?

Heelduh 08-06-2003 21:41

er zijn wel studentenverenigingen met rare regels en superzware ontgroeningen, maar er zijn ook wel leuke, denk ik, waar je echt vrienden maakt. Maar veel drinken en een beetje bralligheid hoort er altijd wel bij, je kunt meestal wel zien wie er lid zijn en wie niet.
Ik ben zelf alleen lid van een studievereniging, daar heb ik genoeg aan.

Mister Nygaard 09-06-2003 13:01

Je moet er van houden. Als je het leuk vind je hersens te verzuipen moet je dat zelf maar weten. Ik vind dat al die regels en gebruiken het een beetje inhoudsloos maken geen ruimte voor eigen levensstijl meer. Je hebt er anderzijds wel altijd iets te doen dat wel

damaetas 09-06-2003 15:37

Citaat:

Heelduh schreef op 08-06-2003 @ 21:41:
Maar veel drinken
vel drinken hoort er toch niet zo hard bij? op op feesjes van onze kring wordt niet mer gedronken dan op elk ander feesje.
veel drinken is alleen tijdens een cantus en daar hoeft niet iedereen mee naartoe

Mutant_oud 09-06-2003 23:51

Citaat:

Mister Nygaard schreef op 09-06-2003 @ 13:01:
Je moet er van houden. Als je het leuk vind je hersens te verzuipen moet je dat zelf maar weten. Ik vind dat al die regels en gebruiken het een beetje inhoudsloos maken geen ruimte voor eigen levensstijl meer. Je hebt er anderzijds wel altijd iets te doen dat wel
Ik ken meer mensen die hun hersens verzuipen die niet in een studentenclub zitten. Daarbij, nemen wij altijd onze verantwoordelijkheid op als praesidium en drinken we niet als we aan het werk zijn, of als een lid teveel op heeft, krijgt die geen alcohol meer en wordt naar huis gebracht. Tot het erbijblijven tot ze maffen toe.

En wat cantussen betreft: daar heb je de keuze: water of bier (jenever voor mij :D)

damaetas 10-06-2003 08:44

Citaat:

Mutant schreef op 09-06-2003 @ 23:51:
En wat cantussen betreft: daar heb je de keuze: water of bier (jenever voor mij :D)
ook in cantusglazen??? ;)

Mutant_oud 10-06-2003 10:16

Citaat:

damaetas schreef op 10-06-2003 @ 08:44:
ook in cantusglazen??? ;)
Dat wilden ze me eerst wel laten doen. Ik vond dat geen prob op gebied van drinken, wel op gebied van kosten :D

Esmée 10-06-2003 11:50

Zeg Optima anders doe je zelf ff mee in de discussie die je zelf op touw hebt gezet


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.