Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Kan iedereen zingen? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=508334)

BELLEKE 12-06-2003 07:39

Kan iedereen zingen?
 
Ik hoorde laatst iemand zeggen 'IEDEREEN kan zingen of leren zingen, het moet gewoon naar boven worden gehaald', nu, ik ben ontzettend onzeker wat zingen betreft en weet dat ik het niet, was ook niet geslaagd om mn muziekschool maar ik zou later graag lesgeven in de lagere school, voor die studie moet je kunnen zingen...

nu vraag ik aan jullie..

kan iedereen zingen?
kan iedereen leren zingen?

thx

DutchECK 12-06-2003 09:22

Iedereen kan zingen. ik zeg niet als een nachtegaaltje of precies in de maat, maar iedereen kan zingen.

Freyja 12-06-2003 11:57

Iedereen kan zingen, maar niet iedereen heeft gevoel voor muziek. Sommige mensen zingen gewoon constant vals.
Wat stem betreft - zangles kan je je stem beter leren gebruiken (dat wil ik ook!). Een echt mooie stem zul je nooit krijgen als je die gewoon niet hebt, maar dat wil niet zeggen dat je niet kunt zingen.

Evatjuhhhh 12-06-2003 13:46

Citaat:

ik zou later graag lesgeven in de lagere school, voor die studie moet je kunnen zingen...
Mijn moeder geeft ook les op de basisschool en die kan ook niet zingen, dus daar zou ik je niet al te veel zorgen om maken :)
Ik geloof dat ze je op de Pabo ofzo ook een spoedcursus blokfluiten geven zodat je meer muzikaal gevoel krijgt :)

Balance 12-06-2003 15:07

ik zong zo vals als een kraai, maar schijn tegenwoordig toch best mooi te zingen. dat komt omdat ik mijn ademhaling (en daarmee mijn manier van zingen) veranderd heb. je moet je buik op en neer voelen gaan, ipv je borstkas.
en ja, je moet dus ook wat aan je manier van zingen veranderen, maar dat kan ik niet echt uitleggen.
maar volgens mij kan dus wel iedereen zingen, al kan niet iedereen maat houden.

Dminor 14-06-2003 12:50

Dat hangt volledig van de persoon af volgens mij.
Ik ken iemand, die zingt gewoon een willekeurige toon, of die nou in de goede toonsoort zit of niet, het valt hem niet eens op. Dat is gewoon hopeloos, en hij doet er zelf ook niets aan.

Maar de wat muzikalere mensen, waar jij blijkbaar wel onder valt, hebben meestal ook meer toongevoel en kunnen daardoor makkelijker horen of ze wat fout doen of niet bij het zingen.

Ik denk dus dat jij het inderdaad wel zal kunnen leren. :)

**SoMeOne 14-06-2003 16:21

Iedereen kan zingen maar sommigen kunnen nu eenmaal mooier of beter zingen. Maar ik denk wel dat sommige mensen er minder aanleg voor hebben.

alpha 15-06-2003 19:26

Zingen in de zin van niet vals en netjes in de maat met de melodie mee, nee dat niet. Dat kun je grotendeels wel leren maar als het gewoon niet in je zit lukt dit niet.
Maar zingen in de zin van een melodie met tekst, dat wel. Dat doet iedereen, ik kan me niet indenken dat er iemand is die nog nooit heeft meegezongen met een liedje op de radio/tv. Dus zingen wel maar of het mooi is, das een tweede.

Missy1234567890 16-06-2003 18:25

Het heeft niet veel met kunnen te maken, maar meer met durven. Durf je stem te laten horen! En als je denkt dat je het niet goed genoeg kan, kun je altijd een cursus doen, een stemvormingscursus (dat werkt echt :)) en als je de Pabo gaat doen, krijg je ook stemvorming. En je hoeft geen nachtegaaltje te zijn als je op de lagere school wilt werken...dat merken die kinderen toch niet ;)

Leonoor 16-06-2003 18:30

Citaat:

Missy1234567890 schreef op 16-06-2003 @ 19:25:
en als je de Pabo gaat doen, krijg je ook stemvorming.
Die stemvorming op de pabo stelt echt drie keer niks voor...op de HR iig niet. Verder denk ik dat sommige mensen echt niet kunnen zingen, daar is oa mijn eerste stagementor het levende bewijs van...vreselijk, daarbij vergeleken ben ik een tweede Charlotte Church. Maar wat doet de pabo er op eens toe?! :D

(Doe je pabo?)

Odicanes Naso 18-06-2003 14:15

Niet iedereen kan zingen, maar velen doen het. Dat wil zeggen, dat niet iedereen een muzikale opeenvolging van tonen met zijn stem kan voortbrengen: dat heeft te maken met fysieke zaken, zoals de vorm van de mondholte en de sterkte van de stembanden, en vooral ook met muzikaliteit, het gevoel voor ritme en melodie, dat natuurlijk een voorwaarde is voor een goede verklanking van een lied.

Missy1234567890 18-06-2003 18:51

Citaat:

Leonoor schreef op 16-06-2003 @ 19:30:
Maar wat doet de pabo er op eens toe?! :D

Belleke had het erover dat ze les wou geven op de lagere school, imo heb je dan pabo nodig.


(Doe je pabo?)


Nee, ik doe geen pabo (uni), maar ik heb wel eens een foldertje ervan gelezen toen ik nog niet wist wat ik wilde na de middelbare school. En daar stond in dat er ook aan stemvorming gedaan werd.

Ingemar 18-06-2003 19:18

(= Leonoor)

Citaat:

Missy1234567890 schreef op 18-06-2003 @ 19:51:
Belleke had het erover dat ze les wou geven op de lagere school, imo heb je dan pabo nodig.
Sow, jij leest tenminste... Maar goed, ik doe pabo en ik kan absoluut niet zingen... BELLEKE, woon je in Nederland of België, 'k zal zo even in je profiel kijken of het er in staat. [edit]Brugge dus...hoe het in België is, weet ik ook niet...[/edit]

Citaat:

Nee, ik doe geen pabo (uni), maar ik heb wel eens een foldertje ervan gelezen toen ik nog niet wist wat ik wilde na de middelbare school. En daar stond in dat er ook aan stemvorming gedaan werd.
Je zit op de universiteit?

Pabo hier valt iig wel mee...we hebben wel 'koor' gehad ed en ook muziek, maar ik heb het ook nog steeds overleefd...en nee, ik kan niet zingen (ik vertik het ook om het in m'n eentje voor de klas te doen bv., gelukkig wil mijn groep daar wel een beetje rekening mee houden (en doen ze dat niet, jammer dan)).

BELLEKE 19-06-2003 08:32

ik woon en studeer in België... thx al

amz 23-06-2003 18:10

kan iedereen zingen vraag je?
uuuuhhh.... heb je idols gekeken?!?!?
dat zegt geloof ik wel genoeg hahaha ;)

Suzy Q 30-09-2003 20:12

[COLOR=deeppink][B]
Hmmmzzz.. btje late reactie, mja :p

Ik zit op zangles en ik weet dat je pas vals zingt als je niet op de goede toon met de muziek meezingt, dus als je gewoon serieus zingt, kun je echt zingen. En iedereen kan dus ook zingen, als je er maar serieus mee bezig bent. En verder zijn er ook allerlei (ademhalings)technieken en zo, maar die leer je dus als je op zangles zit :)

En de meeste mensen (kinderen) die aan Idols meedoen, doen dat alleen omdat ze per se beroemd willen worden... :rolleyes: (n)

Dus.

Catootjuh 17-10-2003 18:01

Iedereen kan zingen, in de zin van 'meezingen met een liedje'. Vanaf je geboorte kan je ademhalen en klanken maken. Maar écht zingen, zoals het bespelen van een instrument, je stem is in feite een levend instrument(!!), dat kan absoluut niet iedereen.
Zingen is een van de moeilijkste en kwetsbaarste instrumenten die je kan 'bespelen'.

Ik zit zelf ook op zangles en vaak vragen mensen dan 'goh, wat heb je al gezongen?' maar dat is juist het misverstand rondom zangles. Ik zing namelijk vrij weinig liedjes. Mijn lerares zegt altijd: 'liedjes zingen kan je thuis ook'. Het gaat juist om de techniek. En die techniek is heel moeilijk (verende kaken, voorin de mond leren zingen, tonen helder krijgen, zingen vanuit de ontspanning zonder ademdruk, zingen vanuit één mondstand (probeer maar eens een é te zingen met alleen het laten zakken van je kaak), het gebruik van een spiertje onderaan de buikwand om meer volume te creeeren. En hiernaast moet je nog eens denken aan de tekstinterpretatie en de melodie/ritme.

Dus, dat is gewoon een lang proces en ook niet voor iedereen weggelegd.

Je stem is zoveel kwetsbaarder dan mensen denken. De meeste popartiesten, van wie de meeste vinden dat ze aardig kunnen zingen, gebruiken zelfs de verkeerde technieken. In de lichte muziek (pop etc) is techniek ook niet het belangrijkste, maar meestal hebben die mensen na een tig jaar zingen hun stem verpest. Hoeveel artiesten krijgen geen last van knobbeltjes op hun stembanden (puur het gevolg van verkeerd stemgebruik).

Ik zing zelf klassiek en dat is ook wel een goede basis, omdat de italiaanse en duitse woorden goede klanken zijn om techniek op toe te passen.

Maar, het heeft wel zeker een half jaar geduurd voordat ik één tekstregel heb gezongen (hiervoor alleen maar puur klanken, tonen etc ge-oefend).

Kortom, zingen is een vak appart en wil je écht kunnen zingen, zal je zangles moeten hebben (van een goede zangpedagoge).

.:: Catoo ::.

azaziël 27-10-2003 20:39

zelfs IK kan mooi zingen, het komt alleen zo beroerd mijn strot uit...

*run* 28-10-2003 17:53

hoi...


ja zeker IEDEREEN kan zingen maar....
niet iedereen kan even goed zingen voorbeeld : k zing als de pest maar k probeer een beetje mn best te doen
als k naar een jaar terrug ga kijken (luisteren)
dan ga k echt dooom :confused:
nu is et ietkes bttr

nou doei doei

rxQueen 31-10-2003 17:54

ik heb op de vrije school gezeten en 4 jaar verplicht koorzang gehad. geweldig leuk. en er komt ook werkelijk een heel erg mooi en goed geluid uit het koor van die school.
(met name door de uber fanatieke koorleraar die je liever te vriend houd)
jongens zingen natuurlijk niet zo hard, want dat is niet stoer, maar ze deden het wel.
er is zelfs een cd van het koor (uitgebracht voor ik op school zat), en dat klinkt gewoon heel erg goed.


iedereen kan het

DeuS 01-11-2003 03:00

Citaat:

rxQueen schreef op 31-10-2003 @ 18:54:
ik heb op de vrije school gezeten en 4 jaar verplicht koorzang gehad. geweldig leuk. en er komt ook werkelijk een heel erg mooi en goed geluid uit het koor van die school.
(met name door de uber fanatieke koorleraar die je liever te vriend houd)
jongens zingen natuurlijk niet zo hard, want dat is niet stoer, maar ze deden het wel.
er is zelfs een cd van het koor (uitgebracht voor ik op school zat), en dat klinkt gewoon heel erg goed.


iedereen kan het

//OFFTOPIC

Zo'n vrije School is inderdaad geweldig. Beetje jammer dat ik uit het koor ben gegooid in de 6e omdat ik een beetje te vroeg de baard in de keel kreeg.
Maar die muziekopleiding die je daar krijgt is echt fantastisch. Iedereen kon zingen (min of meer)

// OFFTOPIC


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.