Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   rode bloedcellen => hemoglobine (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=509837)

skifreak 13-06-2003 15:48

rode bloedcellen => hemoglobine
 
hey

Ik heb hier volgende week examen van en snap het niet echt. In ons handboek staat het ook niet in. Mijn vraag: ontstaan bilirubine en ijzer uit hemoglobine dat in de rode bloedcellen zit? Volgens mijn schema, waar ik niet meer aan uitkan, is het zo en gebeurt dit in de stercellen van kupffer.
Kan er mij iemand zeggen of dit juist is???
thanx!

Riconoscente 13-06-2003 16:13

*denkt*
Bilirubine, is dat niet dat gele stofje dat vrijkomt bij blauwe plekken? Zo ja, dan denk ik niet...

skifreak 13-06-2003 20:46

bilirubine is het galpigment. Komt dat vrij bij blauwe plekken??? :confused: had ik nog nooit, een gele stof bij een blauwe plek

Olafant 13-06-2003 22:10

Citaat:

skifreak schreef op 13-06-2003 @ 21:46:
bilirubine is het galpigment. Komt dat vrij bij blauwe plekken??? :confused: had ik nog nooit, een gele stof bij een blauwe plek
blauwe plekken zijn eerst blauw/zwart en later gelig (flinke beurse plekken, bij kleinere valt het meestal niet op)

Fatality 13-06-2003 22:37

Citaat:

skifreak schreef op 13-06-2003 @ 21:46:
bilirubine is het galpigment. Komt dat vrij bij blauwe plekken??? :confused: had ik nog nooit, een gele stof bij een blauwe plek
'

Na NOFX 2 weken geleden heb ik nog steeds enkele gele plekken op mijn lichaam zitten, dus het komt weldegelijk voor

iemand of niemand 14-06-2003 08:41

Rode bloedcellen hebben een levensduur van 6 weken, waarna ze uit de bloedbaan verwijderd worden en worden vernietigd. Hierbij wordt de rode bloedkleurstof afgebroken tot bilirubine

Het bilirubine wordt in de lever wateroplosbaar gemaakt zodat het uitgescheiden kan worden met de urine en in de ontlasting.

Hiervoor is een enzym nodig dat voor het merendeel in de lever zit. Dit enzym is het bilirubine – uridinedifosfaat – glucuronosyl - transferase (UGT1A1).

We noemen dit proces het conjugeren. Voor de omzetting noemen we het bilirubine ongeconjugeerd, daarna is het geconjugeerd. Alleen het geconjugeerde bilirubine kan worden uitgescheiden met urine of met de ontlasting. Wanneer teveel bilirubine achterblijft in het bloed leidt dit tot "geel" zien. We zien dit aan een gelige verkleuring van de huid en het oogwit.

Bron: De leverpatientenverening

skifreak 14-06-2003 12:01

Oh, dit is echt lief, dank je wel! Dat weet ik nu ook weer


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.