Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Gevonden bestemming (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=553263)

sinsere 29-07-2003 14:50

Gevonden bestemming
 
Ontwakend en bezinkend tot wat het is
Geworden en waar het ooit mag eindigen
Raakt het ongekend en maar al te heftig
Zo gekleurd ontvlamd

Geworteld, met in alle diepte genegenheid
Borrelt schielijk aan de vlakte
En stort het als een vogel in een vrije lucht
Zo onnoemelijk, maar steeds omhoog

In een geheel verbonden tot afzonderlijkheid
Grenzend aan de diepte en ongekend verlangen
Start het sidderend een vreugdevuur
Om zich vast te grijpen en nooit meer te verlaten

Dreamerfly 29-07-2003 15:00

Diep. Krachtig. Raakt.

xineof 29-07-2003 15:01

Eigenlijk vind ik heel het gedicht lekker lezen, met een mooi en goed woordgebruik en krachtige zinnen, maar als ik dan de laatste zin lees mis ik iets: dan slaat het ineens om voor mij...ik weet niet: de afsluiting vind ik veel minder dan de rest: hij past er niet echt bij, staat voor mij los van de rest van het gedicht. voorderest vind ik het echt een mooi gedicht: metrum is (Y)!

sinsere 29-07-2003 15:03

Hm .. vind je? Voor mij past het eind er qua inhoud perfect bij .. Gaat het bij jou dan om de vorm of over de inhoud van de laatste regel?

Sorcha-Solar 29-07-2003 15:09

bij elke strofe is die eerste zin zo pakkend..dat is heel mooi!!
eigenlijk alle zinnen wel..

mooi toegankelijk, maar toch diepzinnig (y)!
fijn gedicht om voor te dragen, et is een mooi ritme

xineof 29-07-2003 15:36

Ik weet eigenlijk niet wat het is....toen ik het voor de eerste keer las viel dat me meteen op, nu lees ik het voor de tweede keer en vind ik het eigenlijk al veel minder: het is voor mij qua inhoud denkik: de vorm is goed. maar het komt voor mij gewoon over als ineens een ommekeer: een heel ander gevoel, wat voorheen in het gedicht nog niet was. ik weet niet, voor anderen stoort het waarschijnlijk ook niet maar het is gewoen persoonlijk denkik, een gevoel wat het bij me oproept (wat weer een compliment voor jou is, want als je gedicht gevoelens bij een ander oproept raakt het sowiezo :) :)).

sinsere 31-07-2003 17:31

Haha nou bedankt voor je uitleg. Ik vind het altijd leuk om te horen wat andere mensen ervan vinden en daardoor ga je zelf je gedichten ook weer op een andere manier bekijken.
Voor mij persoonlijk is het echt een eind omdat na veel moeilijkheden dan toch het vreugdevuur start en zich vastgrijpt.
Maar het is wel leuk om te horen dat dat bij iemand anders zo heel anders kan overkomen :)

Secreet 31-07-2003 22:30

Citaat:

Dreamerfly schreef op 29-07-2003 @ 17:00:
Diep. Krachtig. Raakt.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.