![]() |
radio
ik heb een vraagje over radio dj's. Mogen die nou zelf draaien wat ze willen. Of staat het van te voren al vast. Ik zal niet de enige zijn die opmerkt dat ze op alle radiostations steeds dezelfde muziek draaien.
|
bij de meeste programmas is het vantevoren besproken, maar er zullen ongetwijfeld ook uren zijn waarin de keus aan de dj wordt overgelaten.
ligt er dus een beetje aan welk programma je luistert. de dagelijkse 538 noordzee yorin skyradio programmas zullen wel voorgeprogrameerd zijn |
Bij 'ons' radiostation mogen de dj's dat niet zelf weten.
Vaak selecteerd de computer uit een enorme database van muziek, vervolgens wordt die lijst een keertje gechecked. Zodat ze niet I'm Leaving In An Airplane gaan draaien als er in Schiphol een vliegtuig ramp gebeurd is... Of, dat ze ook geen War Is Over gaan draaien als er raketten boven 't hoofd vliegen... Sommige nummers mogen 1, 2, of 3 (of meer) maal per dag gedraaid worden, afhankelijk van hoe hoog het nummer in de lijsten staat. Ook heb je nog zoiets als dat je niet in hetzelfde uur dezelfde artiest mag laten horen. Dus nee, de DJ's hier hebben vrij weinig te vertellen. Zelfs verslaggeefsters hebben in wezen meer te vertellen over de muziek, als ze een documentaire of item maken dan mogen ze er een muziek onderplakken. En nou ja, dan maar 'hopen' dat de eindredacteur het goedkeurt enzo he... Bla |
Wat je wel hebt, is dat er mensen zijn die hun eigen múziek programma hebben, zoals bij Radio Rijnmond, Wim Kerkhof en René Boogaard. Zij mogen wel 'zelf' bepalen wat ze draaien. Zolang ze het maar bij hun stijl (country of klassiek) houden.
Maar zij maken vaak geen live uitzendingen... |
ruud de wild vertelde vorige week tegen die knappe sylvie meis:
je krijgt een lijst met platen en die verander je naar eigen voorkeur |
bij elk station zal het weer anders gaan lijkt me
|
ligt eraan...
sommige dj's hebben inspraak. dit zijn vooral grotere namen als stenders, de wild en van diepen. maar de wat kleinere namen krijgen een lijst en mogen die soms nog wat aanvullen... |
Stenders heeft toch dat 'freakolympics' programma? Daar draait ie volgens mij wel erg veel van z'n eigen favoriete platen...Maar das dan ook 's nachts.
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:46. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.