Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Wat is Blauw alg (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=565375)

Maradinus 12-08-2003 12:54

Wat is Blauw alg
 
??

weet alleen dat het in het buiten water zit (zoals een kanaal etc.) maar wat doet het?

bvd maradinus

Hawahaai 12-08-2003 13:10

Citaat:

Blauwe alg (Cyanobacteriën = Blauwwieren)

Blauwwieren zijn eigenlijk bacteriën die eruit zien als wier. Als ze gaaf zijn, hebben de meeste blauwwieren een blauw-groene kleur. Enkele zijn rood-bruin.

Drijvend aan het wateroppervlak vormen ze een laag die op olie lijkt. Als deze laag dikker wordt en het wier dichter op elkaar drijft, sterven de blauwwieren af en vormen een stinkende brei. Bij het afsterven produceren sommige blauwwieren giftige stoffen die schadelijk kunnen zijn voor mens en dier.

Giftig

Vergiftigingen door blauwwieren komen alleen via de mond tot stand. Het gif dringt niet door in de huid. Ernstige vergiftigingen doen zich bij mensen zelden voor, omdat zij niet veel water binnen krijgen bij het zwemmen. Kleine kinderen zijn kwetsbaarder, omdat zij meer water binnen krijgen en eerder ziek worden door vergiftiging. Binnen twaalf uur na het zwemmen in water met blauwwieren kunnen mensen last krijgen van de volgende verschijnselen: hoofdpijn, huiduitslag op armen of benen, maagkramp, misselijkheid, braken, diarree, koorts, een pijnlijke of rode keel, oorpijn, oogirritaties, lopende neus of gezwollen lippen. Deze verschijnselen houden ongeveer vijf dagen aan en verdwijnen vanzelf. Blauwwieren hoeven niet altijd de oorzaak te zijn van bovengenoemde ziekteverschijnselen. Ook andere bacteriën en virussen zijn een mogelijke oorzaak; de klachten zijn vaak hetzelfde. Raadpleeg in deze gevallen daarom altijd uw huisarts.
bron

Maradinus 12-08-2003 13:18

thnx

Miracle 12-08-2003 13:43

ooit gehoord van google en een woordenboek :eek:

Maradinus 12-08-2003 14:19

Citaat:

dreen schreef op 12-08-2003 @ 14:43:
ooit gehoord van google en een woordenboek :eek:
vast wel ergens

mathfreak 13-08-2003 11:48

Citaat:

dreen schreef op 12-08-2003 @ 14:43:
ooit gehoord van google en een woordenboek :eek:
Een woordenboek is alleen geschikt als het een specialistisch woordenboek is. Google is een mogelijke optie, maar je kunt beter een thematische Internetpagina raadplegen, lijkt me.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.