Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Problemen met beeldscherm en resolutie (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=606154)

Memphis Man 21-09-2003 20:54

Problemen met beeldscherm en resolutie
 
Ik hoop dat iemand op dit gedeelte van het forum in staat is om mij advies te geven. Nadat ik wat 'overbodige software' heb trachten te verwijderen is de resolutie plotseling komen te staan op 640 bij 480 pixels. Het lijkt nu wel een desktop uit 1991!

Als ik naar het Configuratiescherm ga waar je de resolutie normaal gesproken kan kiezen is er nu opeens geen enkele mogelijkheid meer om een wat grotere resolutie in te stellen. Er is een maximum van slechts 16 kleuren, terwijl 256 gebruikelijk is, zover ik weet. De computer zegt een 'standaard PCI grafische adapter (VGA)' te herkennen. Ik ben een beetje een leek op dit gebied, maar VGA stamt nog uit de tijd dat Prince of Persia grafisch indrukwekkend was.

Heeft er iemand een idee? Moet ik heel Windows 98 maar opnieuw gaan installeren of moet ik een bepaald stukje software downloaden? Ik word hier een beetje horendol van, dus please help, wizards!!

nare man 21-09-2003 20:56

Blijkbaar is de software van je videokaart niet meer geïnstalleerd. Even kiek'n wat voor merk en type je bent. Dan ga je naar de corresponderende site en zoek je de drivers (stuurprogramma's) op.

Sites van de meest voorkomende fabrikanten:

NVIdia: http://www.nvidia.com/
ATI: http://www.ati.com/

;)

Als je geen van deze merken hebt zul je even de specificaties van je computer moeten opzoeken.

Memphis Man 21-09-2003 21:33

Zo.. technisch. Zoals gezegd ben ik nogal een leek met dit soort hardware zaken. Kort gezegd: hoe kom ik erachter wat voor videokaart ik heb? Ik kan je de specificaties wel geven van mijn computer.

Bedoel je soms dit?

Compaq Computer Corporation
Presario
Authentic AMD
AMD-K6(tm) 3D processor
44,0 MB RAM

Als dat niet is wat je bedoelde, wat moet je dan wel weten? Je zal je trouwens ook wel lam schrikken van de verbluffende specificaties van deze computer..!

Sorry dat ik zo technisch tekortschiet,

Orion16 21-09-2003 21:38

Haha, het kan erger hoor, mn buurman had een USB modem besteld terwijl zn PC niet eens USB heeft. Toppunt van stommiteit dus, maarja, weet hij veel wat USB is :P Maar ik heb 't voor m opgelost :cool:

Jouw probleem: Ga eens naar www.compaq.com, en kijk goed rond bij Support of je software voor je videokaart kan downloaden. je kunt simpelweg hierop zoeken door het juiste model PC aan te klikken staat er gewoon tussen. Als je weet wat voor type Presario kunnen we je beter van dienst zijn :)

Memphis Man 21-09-2003 21:58

Weet je misschien of ik ergens in de diepste krochten van deze computer het exacte type kan vinden of moet ik kijken in de originele handleiding? Als het laatste het geval is zal ik er later naar moeten kijken - mijn vader heeft die zooi nog ergens liggen.

Carriteras 22-09-2003 07:13

meestal staat het wel ergens in de papieren die je hebt gekregen.

Orion16 22-09-2003 17:58

Heb je een Compaq dan staat 't type ook wel aan de voorkant of aan de zijkant, bijvoorbeeld:

http://www.playerschoicegames.com/compaq090.jpg

Hier staat 't aan de bovenkant..

Als je goed kijkt wanneer je je pc aanzet zie je 't ook wel staan bij het opstarten (nog voor Windows opstart)

Johnnie-mannuh 22-09-2003 18:18

hmm, dat heb ik ook wel eens, moet je eens gewoon eens uitzetten en dan weer opnieuw aanzetten. meesta werkt dit bij mij.

Als het niet werkt:
- moet je em weer uitzetten
- je haalt je kast ervanaf
- Je zoekt je videokaart op
- Je zet je pc aan (met de kast nog open) en kijk of de ventilator van de kaart draait, als ie stilstaat moet je em heel eventjes aanduwen zodat ie weer begint te draaien

dan de kast er weer op, en als de pc dan is opgestart en er is nog altijd "verkeerd beeld" restart hem dan gewoon ff

Orion16 22-09-2003 18:26

Citaat:

Johnnie-mannuh schreef op 22-09-2003 @ 19:18:
hmm, dat heb ik ook wel eens, moet je eens gewoon eens uitzetten en dan weer opnieuw aanzetten. meesta werkt dit bij mij.

Als het niet werkt:
- moet je em weer uitzetten
- je haalt je kast ervanaf
- Je zoekt je videokaart op
- Je zet je pc aan (met de kast nog open) en kijk of de ventilator van de kaart draait, als ie stilstaat moet je em heel eventjes aanduwen zodat ie weer begint te draaien

dan de kast er weer op, en als de pc dan is opgestart en er is nog altijd "verkeerd beeld" restart hem dan gewoon ff

:s Dit helpt dus geen ruk. Hij heeft gewoon z'n drivers niet geïnstalleerd en helaas weet-ie niet hoe dat moet..


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.