![]() |
gecontroleerd wat je surft
hey,
Ik vroeg me af of er nu bij jullie op de scholen ook gecontroleerd wordt op welke sites je zit?? Bij ons op school is dat namelijk wel zo en als je 3x op een verboden site bent geweest wordt je geblokkeerd en mag je 1 week niet meer in de mediatheek komen.. Hoe is dat bij jullie?? mzzl Jeroen :p :o :p |
Ze zeggen dat alles wat je op de pc's op school doet wordt gecontroleert en als er misbruik van wordt gemaakt dan ben je het zaadje.
Moeten ze wel elke dag 1000 accounts controleren (alleen Delft), dacht het niet :D |
Oei, een hele week wel niet :eek:
Ik zo goed als nooit van mn leven in de mediatheek geweest, dus ik heb er geen flauwbenul van :D |
Bij ons op de middelbare school werd het zo af en toe gecheckt om te kijken of je de computers wel voor 'nuttige' dingen gebruikte. Op de uni kan het niemand iets schelen.
|
Bij ons letten ze er op. En bepaalde sites kun je niet bekijken.
|
op de middelbare school hielden ze het wel in de gaten, (zo goed als het kon) maar waren er ook veel site afgesloten.
Op de hes r'dam houden ze niet in de gate welke sites je bezoekt enzo (al zeggen ze van wel) maar als je meer dan een bepaalde hoeveelheid download kunnen ze je voor een week blokkeren enzo..ze houden dus vooral in de gaten wat je op de pc zet, waar je allemaal komt maakt ze geen fluit uit. |
Wij waren een keer bezig met info zoeken over hackers e.d. en toen zaten we op een F.U.C.K. site en toen kregen we op ons flikker (is teruggedraaid omdat voor werkstuk was uiteindelijk :p)
FUCK = Fucked Up College Kids |
Er is een programma geïnstalleerd waarmee de mediathecaresse op ieder scherm kan meekijken (bericht op scherm: "wil je hiermee ophouden!")...
|
Citaat:
geen idee hoe het bij ons zit eigenlijk :o |
Bij ons wordt dat ook echt in de gaten gehouden! :eek: *best eng iemand die de hele tijd met je mee kijkt*
Maar... die man gooit je gewoon van het netwerk af, ook als je bijv. iets aan het downloaden bent... Maar wat voor straf daar opstaat?! |
)Bij ons kan de mediathecaresse meekijken, maar dat doet ze nooit geloof ik. Wel zijn sommige sites geblokkeerd, en mailen mag niet, tenzij voor school (wat een regel.. iedereen mailt dan natuurlijk voor school :rolleyes: )
|
Als wij op het forum zitten krijgen wij zeer snel een balkje in ons scherm te zien: Lieke, dit is een zelfstudieuur, aan het werk!!
(of wie er dan ook zit:P) :D |
yup t word bij ons ook gecontroleerd.
|
Op mijn middelbare school waren sommige sites geblokkeerd, daarnaast mocht je niet chatten en MSN kon niet geïnstalleerd worden. Mja, dat werd helemaal over hoop gehaald zodat het tóch kon.
Als je in de mediatheek zat, kwam soms de mediatheek-moeder even over je schouder meekijken; maar meer dan dat ook niet. Over forummen zei ze niets, over mailen ook niet, alleen over spelletjes eigenlijk... Op de HS hier werkt het allemaal wat losser; je mag alles doen behalve porno en meer van dat soort dingen. |
Bij mij op school hebben ze sommige sites geblokkeerd (o.a. porno geloof ik). Ze hadden eerst ook Hotmail geblokkeerd, maar dat is nu niet meer zo, omdat iemand had ontdekt hoe je er toch kon komen, dus het had geen zin.
Het is geloof ik ook verboden om te chatten, dus MSN mag niet. Er is een of andere instelling daar zodat de toezichthouder alle geinstalleerde programma's eraf kan gooien. Maar als je het gewoon op een schijfje zet, kun je gewoon MSN-en. Spelletjes mogen ook niet, net als het downloaden van programma's of muziek. De regels zijn dit jaar strenger geworden: je mag alleen nog maar dingen voor school erop doen. Maar er is nu een hele aardig gast die toezichthouder is geworden, en die kan het niks schelen wat je doet: hij download zelf ook muziek :D We hebben er dus nog helemaal niks van gemerkt :cool: |
nee, amar soms lopen ze langs en als ze je dan betrappen met bijvoorbeeld forummen geven ze een waarschuwing
|
Bij ons [ uni Utrecht] mag je geloof ik gewoon alles doen waar je zin in heb. Alleen muziek downloaden mag geloof ik niet. En verder wel. Dus msn, spelletjes spelen etc. Wel leuk. Enige nadeel wel is, is dat je er zelf niks mag instaleren. Nu is msn op de computers zo oud dat microsoft weigert hem nog aan te melden. We moeten hem dan updaten, wat dus niet kan... Zucht...mag msn een keertje, kan het niet :(
|
nee het wordt niet gecontroleerd maar ze hebben een aantal dingen geblokkeerd
|
Op universiteiten is men niet meer zo kinderachtig...je mag alles doen wat je wilt, overigens is chatten wel aan regels gebonden maar dat heeft meer te maken met het feit dat het nogal irritant is als je aan je scriptie wilt werken en er zit één of ander figuur al drie uur te MSN'en.
|
Ja, er wordt gecontroleerd. Ze kunnen de schermpjes van iedereen naar voren halen, en ook naderhand zien wie het gedaan heeft.
Daarnaast hebben we een vreselijke leraar die telkens rondloopt en denkt dat hij erg veel verstand overal van heeft en zich telkens gaat bemoeien, gevolg: veel meer extra werk. Maargoed, hij is erg simpel met mensen uit de mediatheek sturen (zelfde als uit de les gestuurd worden). Een foute site (scholieren!!) en voila je bent je pasje kwijt. Dus kun je niet meer de mediatheek in, niet meer copieeeren, bellen, iets uit de automaten halen, een nakijkboekje lenen, niks. En als je hem terug wilt, moet je dus naar Time Out, en word je genoteerd. Bah, wat heeft iedereen toch een hekel aan hem. Vooral omdat hij het allemaal geluidloos doet, dus je hebt niet door als hij achter je staat.. |
Bij ons wordt er gecontroleerd. Je mag alleen dingen op de computer doen voor school. En als je een verboden site bezoekt,wordt je schoolpas ingenomen en wordt je een week uit de mediatheek,studieruimte en computerlokaal verband. (Vreemd,er is ook een regel die zegt dat je altijd je schoolpas bij je moet hebben :p )
|
Ik vind het een inbreuk op de privacywet! (n)
|
Citaat:
(Volgens mijn vriend dan he, want ik vond dat het ook niet mocht :P ) |
Jaaah...ze kunnen meekijken!!! Een vriendin van me had foto's van haar naakte exvriendje in haar mailbox :evil: en liet die zien.......komt opeens die mediatheek man naar ons toe, hartstikke kwaad. Eruit gegooid en dat jaar op de zwarte lijst :D
|
bij ons zitten filters op die computers en kan de systeembeheerder met je meekijken wat je aan het doen bent en als het echt ernstig is word je een dag daarna door de teamleider uit de les geplukt
|
Bij mij op school kan de systeembeheerder meekijken. Als je dan geen geluk hebt word je van internet gegooid.
|
bij ons zit er een blok op bepaalde sites zoals tmf :( maar ik kan verder gewoon ongeconteroleerd internetten volgens mij
|
Er wordt niet meegekeken. Wel wordt er regelmatig in je bestanden geneusd. (n) Ook als je een .exe erop zet wordt ie automatisch verwijderd.
|
De enige regel die ik bij ons ken is dat je niet mag eten en drinken achter de pc.
|
Ja, er wordt meegekeken. Maar de toezichthouder gaat ook niet de hele tijd 't schermpje in de gaten houden om te kijken wat er gebeurt. En als het niet druk is, is 't vaak niet eens zo'n probleem dat je ff iets anders doet. En anders wordt je gewaarschuwd of 't lokaal uitgestuurd als andere ll. op de pc willen werken. En terecht: het is zeer irritant als jij wilt werken op de computer, maar er geen plek is omdat iedereen spelletjes zit te doen.
|
nee, maar er zijn wel heel veel sites bij ons geblokkeert.
bovendien kijkt men wel, als er iets geïnstalleerd is wat er niet op mag, wie er op de computer is geweest en dan krijg je een waarschuwing. zo kreeg ik ooit een waarschuwing voor iets wat een groepje jongens voor mij waarschijnlijk heeft gedaan (n) maar alleen als ze zeker weten wie wat heeft gedaan krijg je een verbod op de mediatheek. |
Geen programmaatjes ofzo, maar als je in de mediatheek zit, is er altijd wel iemand die over je schouder zit te loeren of je niet toevallig zit te forummen of het schoolsysteem probeert te hacken...
|
Citaat:
|
Ze hebben een heleboel sites geblokkeerd. En ze controleren ook naar wat voor sites je gaat. Ook is er een controle op de mailtjes die je verstuurd!
|
Belachelijk toch allemaal?! (n)
|
Bij ons hebben ze een witte en zwarte lijst. Je kunt altijd op de witte lijst komen. Alleen site die met de les te maken hebben worden doorgelaten. De zwarte lijst is veel ruimer. Die moet je wel door een leraar open laten zetten bij systeembeheer. Maar ook daar zit een grens.
Je kan ook geen programma's installeren op de pc's. Als je afmeld en aanmeld gaat er een image over het systeem. |
Er zijn wel veel sites geblokkeerd ja maar er wordt niet gecontroleerd. Ik kom toch bijna nooit in de mediatheek
|
Citaat:
zonder dat jij het weet kunnen zij ook een waarschuwing krijgen als er iemand (kinder)porno oid loopt te downloaden op mijn middelbare school stond in de "history" van 1pc altijd ranzige sites; dit was de enige die de biebmiep niet van haar bureau kon zien. gelukkig snapte zij er toch nix van, en dan doet alt+tab al wonderen wanneer ze langs loopt :D aan de uni zijn ze idd niet meer zo kinderachtig (maar als de aivd langskomt met een vermoeden dat jij illegale dingen doet, zullen ze je heus wel aanspreken) zelfs MSN staat hier (uva) standaard op de meeste computers... |
Ik weet dat het op een aantal ROC's in Amsterdam verboden is op Arabische sites te komen (terrorisme-paranoia enzo).
|
bij ons (hbo) wordt dr niet echt gecontroleerd, er hangen wel A4-tjes met 'verboden te msn'en' maar daar trekt niemand zich wat van aan.. en er is een tijd terug een brief gestuurd aan iedereen over het computergebruik (dr werd teveel rommel gedownload ofzo) maar daar zijn verder geen consequenties aan verbonden geloof ik :o
|
Ja, ze kunnen op schermpjes zien wat je doet en als je op een 'foute' site zit, komt dat mens (mediatheektrol) naar je toe om te waarschuwen. Herhaaldelijke waarschuwen, heeft volgens mij consequenties maar ik zou niet weten wat die consequenties dan zijn.
Je mag voor 15:00 ook niet in je Hotmail (behalve voor school) of sms-en en spelletjes spelen en/of chatten is sowieso verboden. (dat je ook muziek kunt downloaden is nog niet doorgedrongen tot onze mediatheek maar ik neem aan dat dat ook niet mag) Ach, ik zit er niet mee...ik ga wel thuis 'alle dingen doen die de mediatheektrol verboden heeft'. ;) |
Citaat:
|
bij ons moet je je aanmelden met een eigen gebruikersnaam en wachtwoord.
achter de balie in de mediatheek staat een computer waarop die mensen met iedere computer in de mediatheek mee kunnen kijken. Ze kunnen dus gewoon lezen wat jij leest. als je op een 'verboden' site komt krijg je ineens een berichtje in beeld : Is dit huiswerk?? als dit 3 keer gebeurd mag je een week niet op de computer. ik vind het een behoorlijk belachelijk systeem. lijkt me ook vreselijk om de hele dag niks anders te doen dan op een computer met iedere leerling mee te kijken. |
Citaat:
|
Als alle computers bezet zijn loopt er meestal zo'n vrouw van de mediatheek rond die kijkt of je voor school bezig bent en anders word je van de computer gehaald. Dat is de enige controle volgens mij.
In de eerste schoolweek kregen de 1eklassers een rondleiding door de mediatheek: "En als je op een rare pagina komt waar je eigenlijk niet mag komen, moet je die maar snel wegklikken..." :rolleyes: |
word bij ons niet in de gaten gehouden boeit ze ook niet want je bereikt er nix mee.
Er is wel 1 site geblokeerd maar daar staan antwoorden van cisco toetsen op dus :D |
bij ons werd er eerst altijd streng toezicht gehouden
maar da is heel erg verslapt chatten mag dan nie maar das ook bijna de enige regel eerst zat iemand in een chatbox werd zijn pc over genomen en begon de systeembeheerder te chatten echt lollig om te zien ik heb ook een vak technologie allemaal met pc's werken en die leraar zit ons te vertellen hoe we de beveiligingen kunnen omzeilen van het systeem (sommige dan) maar bij ons word je pasje nie zomaar ingenomen je moet het wel altijd bij je hebben maar dat doet niemand |
Mja, hij kan gewoon met ons meekijken zegmaar. Dus als ik dan bijvoorbeeld op het forum kom, klikt hij deze site er gewoon af. Het is trouwens niet zo dat we een straf krijgen, hij verhelpt het probleem gewoon meteen. (y)
Ik heb trouwens ook wel eens gehad dat hij gewoon in de adresbalk ging typen. :D :nono: |
bij ons wordt er een electronisch logboek bij gehouden.......
als je dan 1 keer op een verkeerde site zit, wordt je voor een maand geverwijderd van het gebruikers account. |
Bij ons op school zit er vrijwel constant iemand achter een computer, waarop je kunt kijken wat iedereen aan het doen is. Als we op sites komen waar we eigenlijk niet mogen komen laat die persoon de computer opnieuw opstarten. Ik heb al een aantal keren gehad dat ik op internet zat, de computer ineens uitviel. Best vervelend. Vooral als je op Hotmail zit, is de kans vrij groot dat die binnen enkele momenten uitvalt.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:09. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.