![]() |
[dvd] +/- ???
ik wil dus een DVD gaan branden maar nu weet ik niet of het + of - is
staat dat ergens op het doosje want ik zie het niet staan? en moet ik daar een +/- brander voor hebben |
Wát voor een DVD wil je gaan branden?
Stel, je wilt een DVDtje uit de videotheek gaan copieren, want dat is het spannende doel wat de meeste mensen voor ogen hebben. De meeste Stand alone spelers van tegenwoordig kunnen zowel + als - afspelen. Sommige oudere modellen spelen echter alleen - of + af. Je moet dus ff kijken waar de DVD's die jij brandt terecht gaan komen. Het lijkt dat DVD+ als winnaar uit de bus komt. Als je op save wil spelen koop je een DVD+/- brander, als je iets minder uit wilt geven koop je een DVD+ brander. De NEC 1300A (en de 1100A die te flashen schijnt) en de Pioneer 106D zijn wel aardige modellen. Kijk ook maar eens op www.vcdhelp.com Een DVDtje kun je écht niet ff 1 op 1 copiëren. ;) PS: http://forum.scholieren.com/showthre...&highlight=dvd |
Citaat:
|
Citaat:
@ Johnnie-mannuh: donder 'm in een DVD brander en kijk wat er gebeurt. ;) |
Normaal is het zo dat er op de doos dvd+r(w) of dvd-r(w) staat maar als er zoiets niet opstaat dan zul je hem echt in je dvdbrander moeten proberen.
|
Ik neem aan dat een DVDbrand-programma die info wel weergeeft, net zoals Nero dat doet voor bijv. de lengte van een lege CD.
|
ok, dus stel ik wil Lord of the Rings The Two Towers gaan kopieeren.
ik heb al een DVD-speler erin zitten. moet TTT dan in de gewone DVD-speler en de lege +/- in de brander of moet ik die na de helft van de tijd omwisselen en hoe weet ik of LOTR TTT + of - is? want ik zie t niet op t doosje staan of waar moet ik zoeken? |
Gewoon proberen. Je kunt TTT in je speler stoppen en de blanco in je brander maar ook eerst TTT in de brander en dan halverwege omwisselen. Maar als TTT een + is pakt hij hem simpelweg niet in in je dvd-speler dus kan er eigenlijk niks mis gaan.
|
maar als ie nou - is?
|
Citaat:
|
Citaat:
(+ en - symbolizeren een opneem techniek, de orginele geperste dvd's hebben dus niets met - of + te maken) ff in het kort wil je weten wat voor lege dvd je hebt + of -: 1. stop de dvd in je brander 2. start nero 3. kies uit het topmenu "recorder" 4. vervolgens klik je "medium-info" aan 5. kies eventueel de goede recorder via de balk onder aan het scherm. 6. kijk op de 2de regel van het venster waar te zien is of het een DVD-R,DVD-RW,DVD+R of DVD+RW is. succes |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:02. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.