Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Perzische oorlogen op een leuke manier aanleren (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=655407)

BELLEKE 08-11-2003 14:37

Perzische oorlogen op een leuke manier aanleren
 
Hoe doe je dat... t lijkt me saai, gewoon de oorlogen te bespreken.

Dus hebben mensen dit ooit s gekregen op een leuke manier of met een leuk iets in de les.. of je geeft t zelf.. laat iets weten
thx

Mutant_oud 08-11-2003 14:45

Hmmm... Moet je ze zelf bespreken of geven?

Perzische Oorlogen... best lang geleden, maar ik weet dat een leraar Grieks vroeger de saaie veldtochten enzo (niet bepaald de Perzische oorlogen, maar ook de langdradige beschrijvingen van xenophon,...) opluisterde met een soort toneelstukje, hij zocht een verhaal uit die tijd, een mythe, legende,... en stortte zich vol overgave om dat in zn eentje voor de klas te doen. Enorm interessant, je leerde toch iets en het was leuk.

Medea 08-11-2003 15:08

Misschien dat je je wat kan verdiepen in de Cyropaedie van Xenophon. Oké, het gaat over Cyrus De Oudere, de stichter van het Perzische Rijk, de uitbreiding van dat Rijk en de verheerlijking van Cyrus met Xenophons eigen visie op staatsmanskunst, krijgskunst en niet over de oorlogen tussen de Grieken en de Perzen, maar het blijft wel in de sfeer en het maakt Perzië iets ongelooflijks schattig en romantisch (Cyrus bij zijn opa, Abradatas en Panthea) :o

Olafant 08-11-2003 17:02

Ik heb de verhalen eigenlijk nooit saai gevonden, maar dat komt denk ik door mijn over enthousiaste en vrolijke leraar. :)

Mutant_oud 08-11-2003 19:37

Citaat:

lafjuh schreef op 08-11-2003 @ 18:02:
Ik heb de verhalen eigenlijk nooit saai gevonden, maar dat komt denk ik door mijn over enthousiaste en vrolijke leraar. :)
Was bij mij dus ook het geval :) Als ie geen mythe naspeelde, zat ie t verhaal wel te vertellen alsof er elk moment iets spannends kon gebeuren. :) zo'n leraren moet je hebben!

Dminor 09-11-2003 10:38

Zo'n leraar heb ik inderdaad ook. :D
Jammer dat kcv is afgelopen. :(


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.