Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   [sk] Onderzoek alkanen in wegwerpaanstekers (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=662950)

Mara 16-11-2003 11:51

[sk] Onderzoek alkanen in wegwerpaanstekers
 
Voor scheikunde moet ik een werkplan opstellen waarmee ik kan onderzoeken of er een in een wegwerpaansteker een zuiver alkaan zit of een mengsel van alkanen.
Ik moet in dit onderzoek gebruik maken van de molaire massa van gas, en moet aangeven welke chemicalien en glaswerk ik denk nodig te hebben.

Ik heb echter geen flauw benul van hoe dit moet. Kan iemand mij in grote lijnen vertellen hoe ik dit onderzoek zou kunnen/moeten uitvoeren?

Saiorse.TK 16-11-2003 16:07

moet je perse gebruik maken van de molaire massa of mag je ook gebruik maken van de verbrandingstemperatuur???

Als dat mag is het slechts meten hoe heet de vlam is, en kijken of deze een gemiddelde is, of een bepaald alkaan.

(nog maar te hopen dat er geen alkenen inzitten :D)

Mara 16-11-2003 19:14

De molaire massa moet per se gebruikt worden..

De Veroorzaker 16-11-2003 21:32

Citaat:

MeelFriek schreef op 16-11-2003 @ 20:14:
De molaire massa moet per se gebruikt worden..
mja ik kan me voorstellen dat je de aansteker vol weegt

dan de aansteker leeg laat en het volume bepaalt

en dan weeg je nog een keer

en dan reken je dat om naar mol

succes


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.