Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   De gewenning van het onder de voet gelopen worden (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=675998)

jsoes 29-11-2003 15:39

De gewenning van het onder de voet gelopen worden
 
Snap je het nou?
Jij bent weer
te gemakkelijk te krijgen,
jij staat al klaar
- komt u maar,
24/7,
gratis.

Ik zoek bewust problemen,
dan sluit ik achter in de rij,
en ik heb geen ellebogen,
dus ik kom niet verder.

En nu zoek ik een rij,
ik kijk al angstig om,
verwacht een peloton
met luid gedonder dwars
over mij heen.
Je kijkt een beetje hulpeloos:
"Stil hier hè?"

lovetear 29-11-2003 18:45

Hmm, ik vind deze toch minder dan die andere gedichten die ik van je las, door de rijm lees ik er sneller doorheen waardoor ik vaker struikel over je zinnen, maar je einde maakt heel veel goed :) .

jsoes 29-11-2003 19:06

Citaat:

lovetear schreef op 29-11-2003 @ 19:45:
Hmm, ik vind deze toch minder dan die andere gedichten die ik van je las, door de rijm lees ik er sneller doorheen waardoor ik vaker struikel over je zinnen, maar je einde maakt heel veel goed :) .
Zeer bedankt voor je eerlijke reactie. Je hebt ook gelijk, ik vind hem ook niet super. Vooral de tweede strofe loopt niet lekker. En "snap je het nou?", daar irriteer ik me eigenlijk gruwelijk aan.
Zul jij denken: "waarom verander je het niet?"

Goeie vraag :D

Dreamerfly 30-11-2003 11:35

Hier moet ik even over nadenken:)

jsoes 30-11-2003 12:27

Citaat:

Dreamerfly schreef op 30-11-2003 @ 12:35:
Hier moet ik even over nadenken:)
:D

Ik ook. Ik ga de boel binnenkort wel eens helemaal omgooien; het gedicht zit gewoon niet lekker in elkaar.

xineof 01-12-2003 20:34

Het zit inderdaad niet helemaal goed in elkaar; het loopt niet echt vloeiend, het is niet echt pakkend. Je woordgebruik vind ik wederom goed, en de eerste strofe en de slotzin spreken mij ook erg aan, maar ik vind het stuk daartussen niet zo goed, nl. dit stuk:

en ik heb geen ellebogen,
dus ik kom niet verder.

En nu zoek ik een rij,

Ik vind in deze laatste zin (En nu zoek ik een rij,) de herhaling van 'rij' niet zo mooi; komt in de tweede regel vd tweede strofe ook al voor. Verder vind ik de twee bovenste regels ook niet helemaal lekker lopen, ik zou er eerder van maken:

en heb geen ellebogen,
dus kom ik niet verder.

Misschien ook niet helemaal geweldig ;), maar het lijkt mij net wat beter lopen. Verder leuk onderwerp, leuk dat je daarover een gedicht kunt schrijven; achterliggende boodschap is toch weer erg veelzeggend :)!

jsoes 01-12-2003 20:44

Jouw reactie bevestigt het wel; ik ben overtuigd. Print de boel nu uit en ga herschrijven. Wordt vervolgd ;)
Overigens erg bedankt voor je opbouwende kritiek, want nu weet ik aan welke punten ik kan sleutelen. Het helpt een stuk als je doelgericht kunt herschrijven, anders komt het van alle kanten op je af.
Echt bedankt! Jullie helpen me erg goed.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.