Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Vrije tijd (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Politie wil strengere wet schietverenigingen (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=700170)

the marshall 24-12-2003 16:24

Politie wil strengere wet schietverenigingen
 
Politie wil strengere wet schietverenigingen


DEN HAAG - De politie bepleit strengere regels voor schietverenigingen. Mensen kunnen nu als lid, aspirant-lid of introducé schieten met vuurwapens zonder te zijn gescreend. Dat zou anders moeten, vindt de Raad van Hoofdcommissarissen (RHC).

Ook meent hij dat de regels voor schietverenigingen die betrekking hebben op de verkoop van munitie aan sportschutters, moeten worden aangescherpt. Deze aanbevelingen doet de RHC aan de minister van Justitie naar aanleiding van een controleactie onder schietverenigingen, die vorig jaar is uitgevoerd. Dat maakte een woordvoerder van de raad dinsdag bekend.

Twee clubs gesloten

Nederland telt ongeveer zevenhonderd schietverenigingen. De politie voerde de controleactie uit bij 45 verenigingen waarvan zij al vermoedde dat er malafide praktijken plaatsvonden. Zij sloot twee clubs na de controle, omdat die niet voldeden aan de wettelijke criteria. Welke dat zijn, wil de woordvoerder niet zeggen.

De RHC wil dat iedereen die wil leren schieten bij een vereniging, wordt gescreend. Die bepaling zou moeten worden opgenomen in de Wet wapens en munitie.

Munitie

Ook vindt de raad dat de verkoop van munitie via een verkoopregister moet plaatsvinden. Verder pleiten de hoofdcommissarissen voor meer bevoegdheden voor het doorzoeken van auto's en koffers van mensen die zich van en naar een schietvereniging begeven.

De Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA ) is fel gekant tegen het plan van de RHC om gegevens van leden door de politie te laten controleren.

"De screening is in strijd met het recht op vereniging en vergadering", aldus voorzitter P. Hoogeveen in het NOS Radio 1 Journaal. Volgens hem moeten schietverenigingen de mogelijkheden krijgen om die controle in eigen hand te houden.

------------------------------------------------------------------------------------

Een tijdje geleden was het bij ons op de vereniging ook de normaalste zaak van de werld dat een aspirant-lid werd gescreen door middel van een bewijs van goed gedrag, maar dat kan tegenwoordig niet meer omdat de privacy wetgeving in de weg staat.
Maar in de beginsel ben ik er zeker voor om aspirant-schutters te screenen net als je je wwm 4 wilt aanvragen.

hoe denken jullie hierover?
Of hebben jullie mischien ook anderen ideeen over de schietsport / de verenigingen.

Met vriendelijke groet,
The marshall

EmilioFCG 24-12-2003 17:55

Schietsport vind ik prima zolang ze het maar bij zo'n club doen en niet buiten op straat. :)

Co 24-12-2003 18:34

Citaat:

EmilioFCG schreef op 24-12-2003 @ 18:55:
Schietsport vind ik prima zolang ze het maar bij zo'n club doen en niet buiten op straat. :)
juist (y)

Havock 24-12-2003 19:52

exactly, gaan ze straks ook op scoutingclubs controleren wie er allemaal groter-dan-toegestane messen hebben?

onze regelgeving op dit gebied is al voldoende, het is erg moeilijk om aan wapens & munitie te komen.
je MOET het bij zo'n vereniging doen of connecties hebben.

Ketjing 24-12-2003 23:17

er zijn verschillende soorten clubs, clubs die met echt vuur schieten, en clubs die op kaarten schieten (met zgn losse flodders). Heb geen problemen met die clubs hier in het dorp staat zelfs 1 van de beste accomodaties van laatsgenoemde soort :o

Havock 26-12-2003 13:43

met losse flodders?

dude, dan heb je een gele/oranje trainingsdop erop zitten, en naderhand een hoop troep in je geweer :p
zinloos, want er zitten geen kogels in losse patronen, ze maken kabaal enzo, maar geen kogel.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.