Citaat:
Fade of Light schreef op 02-01-2004 @ 17:59:
Excuses, maar dan heeft het nog geen zin. Titel van het topic is toch duidelijk? Verder hebben de FB's nu eenmaal de macht om de invulling aan het woord 'gewaagd' te geven (binnen het redelijke), zo werkt dat nou eenmaal op een forum.
|
Als je een paar topics op BZ naar onderen bekijkt zie je een discussie staan tussen scatterheart en mij waarin ik gevraagd heb om samen met de leden een soort van beleid op te stellen waarin staat wat als gewaagd gezien wordt en wat niet.
Zij zelf wou daar verder niet op in gaan en het volledig aan ons over laten. Andere leden heb ik daar ook niet gehoord over het onderwerp. Maar dat voorstel wil ik alsnog wel een keer doen.
Het probleem wat wel blijft bij zo'n beleid is dat er altijd een grijs gebied blijft bestaan. De term gewaagd is nou eenmaal erg persoonlijk.
Wat wij wel als eis hebben gesteld is dat een ieder die op foto's wil reageren ook zelf van te voren een gewaagde foto heeft geplaatst (wat ook bovenaan het topic staat als regel). Met nadruk op gewaagd. Het gebeurt nu te vaak dat men een hoofd in de spiegel laat zien met een klein stukje ontblote nek of schouder wat iig in mijn ogen totaal 0 aan gewaagd is om andere foto's te bekritiseren.
Dit is natuurlijk alles behalve leuk voor de mensen die wel hun gewaagde foto's hebben geplaatst zoals Kruimel al zei. Als iemand al zeer gewaagde foto's heeft geplaatst wordt een wat minder gewaagde foto wel gedoogd, zolang het maar niet een foto is die beter op zijn plek is in het normale foto-topic.
Wat betreft andere topics: een beetje afdwalen heb ik totaal geen problemen mee, zolang het bijdraagd een een interessante discussie die wel te maken heeft met het originele onderwerp. Lijkt me logisch. Mensen die daarin te veel afdwalen of het uiteindelijk alleen om het verstieren van een interessante discussie gaat krijgen daar idd commentaar op.
Sex is nou eenmaal een aardig druk bezocht forum die om de nodige bijpassende moderatie vraagt. Dit zal misschien iets strenger zijn dan op andere fora omdat er ook zekere gevoelswaarde van de leden meespeelt. Iemand die ongerust is over het 1 of het ander kan het vaak niet hebben als iemand anders daarop reageert met: wat ben jij een domme doos of reacties die totaal niet relevant zijn. Als jij in hun schoenen zou staan zou jij dat ook niet prettig vinden lijkt mij. En in die gevallen komen wij ook weer met een streng gezicht om de hoek kijken.
Het is niet zo dat wij de humor en weet ik veel wat willen weghalen van het forum, maar wij zijn wel begaan met de topicstarters die aan somige reactie van sommige leden als bovenstaanden totaal geeen behoefte hebben. Verder dient iedereen die wil posten zich gewoonweg aan de regels te houden. In sommige gevallen worden deze wat soepeler genomen, in andere gevallen juist iets strenger. Hangt er maar net vanaf waar het topic over gaat.
Gewaagde foto topics lopen regelmatig uit de hand door veel gechat, waardeloze foto's en ongepaste reacties op goede foto's. Dit topic wordt dan ook streng gecontroleerd om dit soort akkefietjes te voorkomen. En dit doen wij niet voor onszelf, maar meer voor degenen die daarin goed posten en de sfeer graag leuk willen houden. Net als in ieder ander topic. Elke wijziging die wij doorvoeren, voeren wij door met het oog op EN de regels EN de sfeer van het topic EN de mate van gevoeligheid van het topic.
Nou, volgens mij heeft mijn verhaal wel weer lang genoeg geduurd, ik wacht af wat er verder op te zeggen is, voor commentaar/suggesties voor verbetering sta ik natuurlijk altijd open.