Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   even wegvallen tijden stressvolle situaties (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=741081)

moon 05-02-2004 15:42

even wegvallen tijden stressvolle situaties
 
Hallo,
Al vaker heb ik op dit forum verteld dat ik veel last heb van faalangst. Nou heb ik er al een tijdje hulp bij van een lerares die speciaal in dat soort dingen is gespecialiseerd. Ik merk dat ik vooruit ga en dat ik heel langzaam aan een beetje meer durf. Gister heb ik samen met een vriendin een presentatie voor die lerares gedaan, deze presentaie moet ik binnekort ook voor de klas doen (n) :( !
Opzich ging die presentatie voor haar wel goed, maar er was wel iets raars gebeurd. Die lerares vertelde me namelijk dat ik tijdens die presentatie op een gegeven moment helemaal wit wegtrok, mijn ogen dicht deed en een seconde of 10 helemaal niks meer zei en toen weer verder ging met waar ik gebleven was. Ze was er van geschrokken en stond al klaar om me op te vangen omdat ze dacht dat ik flauw zou vallen.
Wat nou zo vreemd is...ik weet hier zelf helemaal niks van! Echt niks! In mijn idee heb ik aan één stuk door met mijn ogen open doorverteld!
Mijn vriendin was hetzelfde opgevallen als die lerares maar zij schrok er helemaal niet van. Ze zei dat het voor haar niks nieuw was omdat ik dat veel vaker doe in situaties waarin ik gestresst ben volgens haar! Ik vind dit echt zooo vreemd! Gewoon omdat ik er zelf helemaal niks van weet!
Herkent iemand dit? weet iemand hoe je dit kan voorkomen? (ik wil het niet hebben tijdens die presentatie voor de klas)

Miracle 05-02-2004 15:59

Ik heb er nog nooit van gehoord. Het lijkt me wel heel apart. En ook iets waar je iets aan moet doen. Misschien eens met je huisarts praten, maar als je dat een te grote stap vindt, is het misschien een idee om een presentatie met video op te nemen. Zodat je later kunt terug zien hoe jij het deed en misschien val je weer weg en dan kun dat ook bekijken.

Een paar dingen die eventuuel kunnen helpen:
  • Voldoende eten
  • Zorgen dat je ontspannen bent
  • Glaasje water, zodat je elke keer wat kunt drinken

Succes met de presentatie voor je klas!

light fighter 05-02-2004 16:06

vreemd, hoewel het komt me ook ergens bekent voor. Maar miss is het een idee om voor een presentatie een homeapatisch middel te slikken waardoor stress en spanning verminderd worden. Ben alleen de naam vergeten. Maar het is wel zo dat het bij de een beter werkt als bij de ander

Veel succes

Yaantjuh 05-02-2004 19:44

Heej!!

Keb dr nog nooit van gehoord, maar het is heel vreemd!
Er zijn wel eens mensen die flauwvallen of bewusteloos raken doordat ze door hun faalangst heel erg gestresst zijn, maar deze mensen hebben dat dan zelf door. Je voelt je draaierig worden enz.

Maar ik zou dan maar ff langs de huisarts gaan want het is idd heel vreemd

phensicske 05-02-2004 21:12

Het doet me eigenlijk denken aan epilepsie, namelijk een 'absence' of een kleine aanval dus. Dan ben je eventjes afwezig en doe je erna gewoon verder met wat je bezig was, net alsof er niets gebeurd is.

Maar ja, ik ben geen dokter, dus je zou dit best wel eens gaan navragen.

Succes met je presentatie! Gewoon over de hoofden kijken, dan lijkt het net alsof je hen in de ogen kijkt. (y) ;)

ekki 05-02-2004 21:35

Citaat:

phensicske schreef op 05-02-2004 @ 22:12:
Het doet me eigenlijk denken aan epilepsie, namelijk een 'absence' of een kleine aanval dus. Dan ben je eventjes afwezig en doe je erna gewoon verder met wat je bezig was, net alsof er niets gebeurd is.
Ja, daar dacht ik ook aan, maar epilepsie heeft volgens mij over het algemeen niet zo veel met een stresssituatie te maken? Of juist wel? Ik dacht juist bij ontspanning, dat het dan sneller gebeurde ofzo?

Leonoor 05-02-2004 21:41

Citaat:

ekki schreef op 05-02-2004 @ 22:35:
Ja, daar dacht ik ook aan, maar epilepsie heeft volgens mij over het algemeen niet zo veel met een stresssituatie te maken? Of juist wel? Ik dacht juist bij ontspanning, dat het dan sneller gebeurde ofzo?
Volgens mij kan stress epilepsie ook verergeren en/of een aanval uitlokken.

phensicske 05-02-2004 21:43

Ze noemen epilepsie ook wel een kortsluiting in de hersenen, dus zoals Leonoor zegt, het kan mss wel met stress te maken hebben.

Louis Armstrong 05-02-2004 23:23

Ik moet zeggen dat het me bekend voorkomt, ik heb het eens tijdens een concert gehad, op een podium, dat ik even weg viel.
Maar verder geen faalangst, alleen gewoon zenuwen.
Is ook maar een keer gebeurt, en daarna nooit meer.

De oorzaak weet ik niet, maar misschien was je wel gewoon overgeconcentreerd, dat zou ook wel een oorzaak kunnen zijn.
Tip van te voren niet teveel suikers eten.

forumfreakie 06-02-2004 08:01

Citaat:

phensicske schreef op 05-02-2004 @ 22:43:
Ze noemen epilepsie ook wel een kortsluiting in de hersenen, dus zoals Leonoor zegt, het kan mss wel met stress te maken hebben.
Maar ik zal me er niet te veel zorgen over maken, dat dat ook gebeurd met de spreekbeurt voor de klas.

Simone_lilo 11-02-2004 19:35

Ik weet niet of je er nu nog iets aan hebt, maar...

Zelf was ik vaak gestresst, werd ik ziek omdat ik zo zewuwachtig was. Er is een middeltje tegen!! :D

(y) RESCUE REMEDIES (y)

Echt, het helpt heel goed, je voelt je echt ontspannen. Neem het maar niet als je niet gestresst bent..bent dan ga je je misschien te relaxed voelen :p

phensicske 11-02-2004 20:03

Citaat:

Simone_lilo schreef op 11-02-2004 @ 20:35:

(y) RESCUE REMEDIES (y)


Nu zeg je nog altijd niet wat het eigenlijk is.

Dramaqueen 16-02-2004 16:53

Ja , volgens mij is het ook epilepsie. Een vriendin van mij heeft hetzelfde probleem.Zij heeft geloof ik medicatie daarvoor. 10 seconden is best lang hoor :s .Ga naar een dokter , die zal je wel de juiste medicatie voorschrijven.
Veel geluk met de presentatie !

HestHer 16-02-2004 17:09

Het is inderdaad epilepsie. Ga maar naar de dokter. die kan wat voorschrijven. Succes!
Hesther


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.