Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Algemene schoolzaken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Ik wil alles weten over Management, economie en recht (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=755056)

de ijsprinses 21-02-2004 15:37

Ik wil alles weten over Management, economie en recht
 
Ik ben gestopt met mijn studie psychologie en nu ben ik op zoek naar een andere opleiding waar ik in september mee kan beginnen. Nu lijkt Management, Economie en Recht me leuk. Ik zou graag willen weten hoe mensen met VWO deze opleiding vinden. Is het moeilijk en uitdagend genoeg? Ik weet sowieso nog niet veel over HBO opleidingen, hoe schools is MER? zijn er verschillen tussen de Hogescholen? Wat voor 'soort' mensen doen deze opleiding? ik wil weten hoe deze opleiding is dus vertel zo veel mogelijk :)

Poesket 21-02-2004 16:25

waarom ben je gestopt met psychologie? Vond je het niet leuk?

Anyway ik heb havo gedaan en kan je dus niet zeggen hoe het is na vwo, maar op www.schoolweb.nl staat veel informatie ne ook reactie van studenten die die opleiding doen...

Fatality 21-02-2004 18:01

Nou aangezien je alles wil weten. Ik heb meerdere keren gehoord dat de opleiding niet moeilijk is. En eerlijk gezegd weinig voorstelt. Het is volgens sommigen te breed. En half Nederland doet het.
n

Gaea 21-02-2004 18:13

Ik heb ook gehoord dat MER een beetje een flutopleiding is. Het wordt ook veel gebruikt door havisten om zo snel mogelijk een propedeuse te halen en dan door te stromen naar Rechten op het WO.

watervlo 21-02-2004 18:43

Citaat:

Gaea schreef op 21-02-2004 @ 19:13:
Ik heb ook gehoord dat MER een beetje een flutopleiding is. Het wordt ook veel gebruikt door havisten om zo snel mogelijk een propedeuse te halen en dan door te stromen naar Rechten op het WO.
Bijna alles waar het woord management in zit is flut. Hol begrip. Als ik dat woord hoor krijg ik al kromme tenen.

nare man 21-02-2004 18:46

HBO-MER is de meest waardeloze HBO die je kunt doen, heb ik me laten vertellen door mensen die het éen jaar gevolgd hebben en daarna zijn overgestapt naar opleidingen als HES Amsterdam of WO economie/WO rechten. Verder wat Gaea al zegt, met de toevoeging dat bijna iedereen die bij ons is komen studeren en een HBO-MER vooropleiding had, is afgehaakt.

Het is de simpelste stof van alledrie, gecombineerd in een lauw opleidinkje. Het is gewoon een soort van middelbare school, maar dan íets meer in de economische richting. Verder niets.

de ijsprinses 21-02-2004 20:06

jammer hoor, de combinatie lijkt me namelijk heel leuk. Zijn er HEAO opleidingen die volgens jullie wel geschikt zouden kunnen zijn?
Verder zou ik graag wat horen van mensen die de opleiding zelf doen. Op die site die Eerised gaf staan namelijk alleen positieve dingen.

nare man 21-02-2004 20:52

Het is nou juist de combinatie waar de zwakte in zit. Je kunt onmogelijk management (ik neem aan dat daar bedrijfseconomie mee bedoeld wordt), economie (ik neem aan dat dat dan commerciële economie is) en recht met elkaar combineren in een studie minder dan twaalf jaar, ofzo. Het is interessant omdat er zoveel overlappende gebieden zijn, maar tegelijkertijd is dat ook de zwakte: je leert van geen van allen eigenlijk echt wat.

El Kim 22-02-2004 21:08

Kies een wat gespecialiseerde opleiding. Als je een heel brede studie kiest, leer je van alles maar een heel klein beetje en ben je aan het eind van de opleiding nog niet veel verder. Je zou Commerciële Economie kunnen doen, of gewoon de HEAO. Te volgen aan de meeste hogescholen (al zou ik voor de HES gaan- en raad ik je héél sterk af om aan INHOLLAND te gaan studeren).

Plusmarktboy 24-02-2004 09:31

wat een hoop negatieve reacties! Men snapt niet de doel van deze opleiding: het is een brede opleiding waar de bedoeling van is dat je doorstroomt naar een universitaire opleiding (bijv. rechten). Het is breed en daarom is het ook de bedoeling dat het een voorbereiding is van een universitaire opleiding.

El Kim 24-02-2004 10:09

Het gros van de HBO-ers die hun diploma hebben, gaan werken. Maar 2% wil een masteropleiding doen. Nee, het is gewoon een HBO opleiding, niet specifiek bedoeld als vooropleiding om naar de uni te gaan.

de ijsprinses 24-02-2004 10:30

Citaat:

Plusmarktboy schreef op 24-02-2004 @ 10:31:
wat een hoop negatieve reacties! Men snapt niet de doel van deze opleiding: het is een brede opleiding waar de bedoeling van is dat je doorstroomt naar een universitaire opleiding (bijv. rechten). Het is breed en daarom is het ook de bedoeling dat het een voorbereiding is van een universitaire opleiding.
Dat is niet mijn doel, nu iig nog niet. Ik wil graag een leuke opleiding of studie, maar niet iets dat 'voorbereiding' is, dan kan ik beter meteen voor een universitaire opleiding kiezen.
Bah, ik ben weer net zo ver als 2 jaar geleden (n)

El Kim 24-02-2004 10:54

Citaat:

de ijsprinses schreef op 24-02-2004 @ 11:30:
Dat is niet mijn doel, nu iig nog niet. Ik wil graag een leuke opleiding of studie, maar niet iets dat 'voorbereiding' is, dan kan ik beter meteen voor een universitaire opleiding kiezen.
Bah, ik ben weer net zo ver als 2 jaar geleden (n)

Het ís geen voorbereidende studie, maar het staat volledig op zichzelf.

Van de site van INHOLLAND:
Citaat:

Management, Economie & Recht (Rotterdam, voltijd)
Introductie

Door de vele wetten en voorschriften wordt de samenleving complexer. Ook bedrijven en instellingen hebben daarmee te maken. De onderneming die goed zijn weg weet te vinden in deze regelgeving heeft een streepje voor. Een andere belangrijke factor om een organisatie goed te laten draaien is de inzet en motivatie van medewerkers. Het laten samenwerken van personen van diverse niveaus en met verschillende achtergronden is een van de aandachtsgebieden van het personeelsmanagement. Als MER-afgestudeerde ben je specialist in al deze aspecten van een onderneming. Je stelt contracten op, formuleert arbeidsvoorwaarden, begeleidt fusieprocessen en onderhoudt contacten met advocaten en andere deskundigen. Je bent thuis in de kleine lettertjes, zelfstandig en sociaal vaardig. Je neemt niets voor lief en je bent analytisch en sturend ingesteld. Je bent een methodisch werker en sterk onderhandelaar, direct en helder in woord en geschrift
Momenteel wordt het onderwijsprogramma gewijzigd, daarom staat er niet veel op de site.

Van de site van Hogeschool Rotterdam:
Citaat:

Propedeuse
Het eerste jaar, de propedeuse, geeft je een goede indruk van de opleiding en het beroep. In de eerste vier kwartalen sta je stil bij:

Externe Omgeving - Je volgt colleges die een inleiding vormen in product- en dienstenmarketing en strategisch management, de juridische aspecten daarvan.
Interne Omgeving - Daarbij horen vakken als kwaliteitsmanagement, cost accounting en de juridische aspecten daarvan.
Bedrijfsprocessen - Hierbij krijg je te maken met aspecten van personeelsmanagement, organisatiekunde en de juridische kanten daarvan.
Beroepsoriëntatie - je krijgt - door interviews, bedrijfsbezoeken en opdrachten - een indruk van de rol die managers spelen bij bedrijfsprocessen.
Gedurende het hele eerste jaar krijg je vaardigheden aangereikt als:

projectmanagement
vergaderen en samenwerken
onderzoeksvaardigheden
communicatieve vaardigheden
schriftelijke communicatie en presentatie
Switchen
Heb je het idee, dat je toch beter op je plaats zou zijn bij één van de andere opleidingen van het cluster (Vastgoed & Makelaardij of Financial Services Management), dan kun je voor het einde van je propedeusejaar nog overstappen zonder verlies van studietijd.

Hoofdfase
In het tweede jaar begin je aan de hoofdfase van de studie. De projecten zijn in het tweede jaar gecentreerd rond de themamodules Overheid en Onderzoek. De nadruk ligt dit jaar op vakken als (belasting)recht, bedrijfseconomie en commerciële economie.

Het eerste semester van het derde jaar kent de themamodules Internationalisering en Logistiek Management. In het tweede semester ga je op stage als je de voltijdopleiding volgt. Kies je voor de duale route, dan begin je aan een parttime baan, gecombineerd met één dag studie op de Hogeschool.

In het vierde jaar volg je nog één themamodule Financieel Management. Je kunt je in een zelfgekozen richting specialiseren, zoals de advocatuur of het notariaat. Maar ook een specialisatie op het gebied van human resources management behoort tot de mogelijkheden. Je laatste semester besteed je aan je afstudeeropdracht.

Doorstromen
De opleiding MER is een volwaardige vierjarige beroepsopleiding op hbo-niveau. Nadat de opleiding met goed gevolg is afgerond, zijn er mogelijkheden voor vervolgstudie. Enkele voorbeelden hiervan zijn de studies Bedrijfskunde en Rechten aan de universiteit en een aantal Masteropleidingen.

Werkvormen
In alle fasen van je opleiding krijg te maken met veel verschillende werkvormen. In de propedeuse krijg je zogeheten Probleemgestuurd Onderwijs. Dat wil zeggen dat je zowel groepsgewijs als individueel problemen uit de beroepspraktijk gaat oplossen.

In de hoofdfase werk je samen met wisselende groepen medestudenten aan een kwartaalthema. De theoretische kennis die je daar voor nodig hebt, krijg je aangereikt via onder meer:

Hoorcolleges
Werkcolleges
Vaardigheidspractica
Elektronische leeromgeving
Tevens horen bedrijfsbezoeken tot de werkvormen van Management, Economie en Recht. Ook besteed je tijd aan zelfstudie en literatuuronderzoek.
Het beroep



Door je brede inzetbaarheid zul je na je afstuderen niet lang naar werk hoeven zoeken. De opleiding MER bereidt je voor op een groot aantal functies, om er maar enkele te noemen:

intercedent bij een uitzendbureau
beleidsmedewerker
accountmanager
assistent-productiemanager
junior organisatieadviseur
directiesecretaris
bedrijfsleider
projectleider.
Je kunt daarbij in allerlei sectoren terechtkomen, zoals productie, dienstverlening, distributie en project- en evenementorganisaties, zowel in het bedrijfsleven als in de publieke sector. Dus in het ’commerciële’ bedrijfsleven, maar ook bij notaris- en advocatenkantoren, de gezondheidszorg, het onderwijs of de wereld van kunst en cultuur.
Alsjeblieft. Misschien heb je er wat aan.

de ijsprinses 24-02-2004 12:16

Citaat:

*Kim EL* schreef op 24-02-2004 @ 11:54:
Het ís geen voorbereidende studie, maar het staat volledig op zichzelf.

Dat begrijp ik wel, maar bij zo'n brede opleiding leer je nooit alles van elke richting, zoals nare man ook al zei. Dan lijkt mij dat het een goede basis is om verder te leren, om meer de diepte in te gaan enz.


Citaat:

*Kim EL* schreef op 24-02-2004 @ 11:54:

Van de site van INHOLLAND:
Momenteel wordt het onderwijsprogramma gewijzigd, daarom staat er niet veel op de site.

Van de site van Hogeschool Rotterdam:


Alsjeblieft. Misschien heb je er wat aan.

Dank je :) Ik ga iig naar een opendag en meeloopdag, het lijkt me nog steeds een leuke opleiding. Ik twijfel alleen of het niet veel slimmer is een universitaire opleiding te volgen dan zo'n brede HBO opleiding.

Ik heb een folder van de HAN gekregen, krijg echt kippenvel van een zin als deze: 'Je leert om sterke en zwakke proceskanten van een bedrijf te doorgronden. Je wordt als het ware een 'bedrijvendokter'. aaaaargh :s

nare man 24-02-2004 15:50

Citaat:

Plusmarktboy schreef op 24-02-2004 @ 10:31:
wat een hoop negatieve reacties! Men snapt niet de doel van deze opleiding: het is een brede opleiding waar de bedoeling van is dat je doorstroomt naar een universitaire opleiding (bijv. rechten). Het is breed en daarom is het ook de bedoeling dat het een voorbereiding is van een universitaire opleiding.
Onzin. Het VWO leidt op voor het wetenschappelijk onderwijs. Een HBO MER is een op zichzelf staande opleiding. Het vormt een afgerond geheel. Ik studeer zelf rechten en bij ons stromen relatief veel mensen die de volledige HBO MER hebben afgerond in.

Die instroom gaat middels een brugjaar: mensen die van HBO MER komen volgen een jaar waarin zowel tweede- als derdejaars vakken van de universitaire studie worden gevolgd. Dit om de grote achterstand weg te werken. Vervolgens kan een éenjarige master worden gevolgd zodat het HBO MER -> universiteitstraject minstens zes jaar vergt.

HBO MER is zéker geen vooropleiding voor de universiteit. Au contraire, het is een opleiding die in doelstellingen en onderwijs veel afwijkt van de universitaire studie rechten. In de vier jaar die ik studeer heb ik veel mensen van HBO MER meegemaakt die afhaakten (>60% haakt al in het brugjaar af). Aan het eind van de studie haalt haast niemand het. Vooral de omschakeling van praktijkgerichte, brede HBO MER naar wetenschappelijk-theoretische en specialistische universitaire master levert in de praktijk zeer veel problemen op.

Kortgezegd, je kunt nog beter met je P van een HBO instromen in het eerste jaar van de universiteit en dan het volledige vierjarige curriculum doorlopen, dan met vier jaar HBO MER proberen een losse universitaire master te halen.

Plusmarktboy 26-02-2004 15:24

Citaat:

nare man schreef op 24-02-2004 @ 16:50:
Onzin. Het VWO leidt op voor het wetenschappelijk onderwijs. Een HBO MER is een op zichzelf staande opleiding. Het vormt een afgerond geheel. Ik studeer zelf rechten en bij ons stromen relatief veel mensen die de volledige HBO MER hebben afgerond in.

Die instroom gaat middels een brugjaar: mensen die van HBO MER komen volgen een jaar waarin zowel tweede- als derdejaars vakken van de universitaire studie worden gevolgd. Dit om de grote achterstand weg te werken. Vervolgens kan een éenjarige master worden gevolgd zodat het HBO MER -> universiteitstraject minstens zes jaar vergt.

HBO MER is zéker geen vooropleiding voor de universiteit. Au contraire, het is een opleiding die in doelstellingen en onderwijs veel afwijkt van de universitaire studie rechten. In de vier jaar die ik studeer heb ik veel mensen van HBO MER meegemaakt die afhaakten (>60% haakt al in het brugjaar af). Aan het eind van de studie haalt haast niemand het. Vooral de omschakeling van praktijkgerichte, brede HBO MER naar wetenschappelijk-theoretische en specialistische universitaire master levert in de praktijk zeer veel problemen op.

Kortgezegd, je kunt nog beter met je P van een HBO instromen in het eerste jaar van de universiteit en dan het volledige vierjarige curriculum doorlopen, dan met vier jaar HBO MER proberen een losse universitaire master te halen.


onzin... vwo is niet beroepsopleidend en -gericht! Werkgevers nemen minder snel iemand aan met een MER diploma dan iemand die een specialisme heeft op een gebied. MER is daar gewoon te breed voor.

Multilot 27-02-2004 21:43

Alle mensen die ik ken die MER hebben gedaan, zijn ermee gestopt en dat zijn er nog een behoorlijk aantal...

Volgens mij is het gewoon een parkeerstudie, als je niet weet wat je wilt ga je dat maar doen... Dit zal natuurlijk niet voor iedereen zo zijn, maar toch...)

Meertje 18-06-2006 15:52

Citaat:

nare man schreef op 21-02-2004 @ 21:52 :
Het is nou juist de combinatie waar de zwakte in zit. Je kunt onmogelijk management (ik neem aan dat daar bedrijfseconomie mee bedoeld wordt), economie (ik neem aan dat dat dan commerciële economie is) en recht met elkaar combineren in een studie minder dan twaalf jaar, ofzo. Het is interessant omdat er zoveel overlappende gebieden zijn, maar tegelijkertijd is dat ook de zwakte: je leert van geen van allen eigenlijk echt wat.

het eerste jaar is idd algemeen met veel richtingen, maar daarna ga je je specialiseren!!

En trouwens het kan mij nu ff niet schelen dat ik hier pas naar 2 jaar op reageer!!!

Yerli 18-06-2006 16:20

Citaat:

Meertje schreef op 18-06-2006 @ 16:52 :
het eerste jaar is idd algemeen met veel richtingen, maar daarna ga je je specialiseren!!

En trouwens het kan mij nu ff niet schelen dat ik hier pas naar 2 jaar op reageer!!!

Eh oke, maar het is ontzettend zinloos en dit topic wordt straks toch gesloten.

Evatjuhhhh 18-06-2006 16:41

Citaat:

Yerli schreef op 18-06-2006 @ 17:20 :
Eh oke, maar het is ontzettend zinloos en dit topic wordt straks toch gesloten.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.