![]() |
[batterijen] ontladen
Ik hoop dat de topic hier op de juiste plek is.
Ik heb GP 2100mA NiMH batterijen met een HEMA-lader (die van 10 euro). Opladen is geen probleem. Ik stel hem in op 18 uur en daarna gaat ie vanzelf over op druppelladen. Nu ben ik mijn batterijen aan het ontladen, maar er staat nergens hoe lang ik ze moet ontladen? en ik kan ook nergens zien wanneer ze klaar zijn (mbv lampje). Weet iemand hoelang je batterijen moet ontladen? (Ze waren nog bijna helemaal vol, maar ze hebben 2 weken 'droog' gelegen). |
Als ik het goed begrijp geloof jij dus dat, wanneer zo'n ding is klaar met ontladen, je de oplaadstand vervolgens handmatig in moet stellen.
|
Citaat:
Hij heeft 3 standen. "Test", "ontladen" en "opladen". Opladen kun je instellen op verschillende tijdseenheden. Stel je hem in op 18 uur, dan gaat ie na 18 uur opladen over op druppelladen. Maar dat heeft nog niet mijn vraag beantwoord. |
Citaat:
Maar schakelt-ie echt niet automatisch over op opladen? |
Is het wel echt nodig om die batterijen te ontladen? Aangezien ze bijna geen last hebben van 't geheugen effect.
|
Citaat:
you tell me :) |
Citaat:
|
Je zou ze tot een bepaald voltage moeten ontladen omdat het NiMH's zijn. Welk voltage dat is weet ik niet uit m'n hoofd.
De meeste NiCads kan je gewoon aan de ontlader laten liggen, een week of twee ofzo. |
Heel raar dat dat er niet bij staat. (hoelang je moet ontladen).
Btw. wat is een geheugen effect? en hebben NiMH's dat wel of niet? :) |
Kun je niet met de test-stand kijken of er nog lading op staat?
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:17. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.