![]() |
[ANW] Elektronen/neutronen/protonen
Kan iemand me precies het verschil uitleggen tussen die drie? Dat snap ik niet helemaal en ik heb morgen een proefwerk. (n)
Alvast bedankt. :) |
Een atoom is opgebouwd uit: protonen, neutronen, elektronen.
lading massa plaats in atoom protonen + wel kern neutronen neutraal wel kern elektronen - verwaarloosbaar in de schillen Atoomnummer: aantal protonen in de kern Massagetal: aantal protonen en neutronen Een atoom is ongeladen dus het aantal protonen en neutronen is gelijk. Elektronen kunnen door stoffen worden uitgewisseld en zo krijgt deze lading, door elektronen op te nemen een negatieve lading, door elektronen af te staan een positieve lading. Ik hoop dat je hier al ff wat aan hebt, ben nu eventjes weg, anders hoor ik het wel weer van je :d Het tabelletje is beetje vaag geworden maar snap je het?? |
Je moet je een atoom voorstellen als een bolletje waaromheen de elektronen draaien in een elips. De elektronen zijn negatief geladen deeltjes (- dus) die zich om de kern van het atoom heen bewegen. In die kern zitten twee soorten deeltjes, de protonen (positief geladen deeltjes) en neutronen. Dit zijn ongeladen deeltjes, ze hebben dus een neutrale lading.
Ik neem aan dat dit voldoende is voor ANW, en anders kan je in de post van Smoozy een uitgebreider uitleg zien. |
Dank jullie allebei voor de heldere uitleg! :)
mijn leraar houdt ervan anw moeilijker te maken dat het eigenlijk is :| |
Citaat:
Waterstofatomen bevatten alleen 1 proton in de kern. De ladingseenheden 1+ en 1- zijn hier relatief gekozen. De elementaire lading e is 1,6*10-19 Coulomb, wat voor een elektron een lading van -e en voor een proton een lading van +e geeft. De massa van een proton, neutron en elektron kun je vinden in tabel 7 van Binas en wordt meestal uitgedrukt in de atomaire massa-eenheid u=1,67*10-27 kg. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Bovendien heb ik geen behoefte aan zo'n nutteloze reply. |
Maar snap je het nu wel?? Want dat is waar alles om draait of niet dan?? Ik heb ff niks te doen dus wil je best helpen!!
|
Citaat:
|
Gelukkig, heb ik (hopelijk) weer een goede daad verricht voor vandaag!!!
Succes morgen!!! |
quote (Smoozy):
Een atoom is ongeladen dus het aantal protonen en neutronen is gelijk reply: Je bedoelt het aantal protonen en elektronen is gelijk. het aantal neutronen=massagetal - atoomnummer |
Citaat:
|
sorry......maar... KUT ANW!
|
Ik krijg huiswerk zonder dat ik iets van afweet en is ook nog voor VWO ik doe HAVO. Kan nergens info vinden... Ik ga het niet halen dit vak.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:03. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.