Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   173 doden ( ? ) door zware explosies in station Madrid (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=771386)

Gatara 11-03-2004 10:23

Tientallen doden door zware explosies in station Madrid
 
[Update]

Bijna tweehonderd doden door zware explosies in Madrid (video)


Uitgegeven: 11 maart 2004 08:34
Laatst gewijzigd: 11 maart 2004 14:18

MADRID - Door in totaal vier bomaanslagen op drie treinen bij drie stations in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn donderdagochtend tijdens de ochtendspits zeker 173 mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeld. De regering heeft de Baskische separatistische terreurbeweging ETA ervan beschuldigd achter de aanslagen te zitten.

Het aantal gewonden was rond het middaguur opgelopen tot 592. De verwachting is dat het aantal slachtoffers nog verder toeneemt, omdat veel mensen uren na de aanslagen nog bekneld zaten in de treinstellen. Bekijk video: Modem/ Breedband

Volgens het Spaanse spoorwegbedrijf Renfe waren er vier aanslagen op drie treinen die vrijwel gelijktijdig plaatshadden.

Trein
Twee explosies hadden plaats in een hogesnelheidstrein die vanuit de plaats Guadalajara rond half acht het Madrileense station Atocha binnenkwam. Twee wagons werden totaal vernield. Hier vielen de meeste slachtoffers.

Atocha is een belangrijk treinverkeersknooppunt, waarvan veel forenzen gebruik maken. Tegen tien uur vond de politie een verdacht pakje dat zij tot ontploffing heeft gebracht.

De politie gebruikte taxi's en gewone auto's om de gewonden naar ziekenhuizen te brengen, omdat er te weinig ambulances waren. De autoriteiten hebben voor het station een veldhospitaal ingericht.

Paniek
Op de stations brak direct grote paniek uit onder de treinreizigers. Ziekenhuizen hebben donoren opgeroepen bloed af te staan voor de slachtoffers. Ook riepen zij de bevolking op niet voor kleine ongemakken naar het ziekenhuis te komen, omdat de artsen de drukte niet aankunnen.

In het zuidelijk gelegen station El Pozo, aan de spoorlijn tussen Madrid en Guadalajara, vielen door een explosie zeker twintig doden. In het station Santa Eugenia kwamen zeker vijftien mensen om het leven door een ontploffing.

De regering beschuldigde de terreurbeweging ETA ervan achter het bloedbad te zitten. Volgens haar was er niet gewaarschuwd voor de explosies. Het zou de eerste aanslag van de ETA dit jaar zijn. Het zou de grootste en bloedigste aanslag zijn die de ETA in haar ruim 30-jarig bestaan heeft uitgevoerd. "Het is een aanval op de Spaanse democratie", aldus een regeringswoordvoerder. Die noemde de ETA een "criminele bende moordenaars". Ook de Spaanse oppositieleider Jose Luis Rodriguez Zapatero beschuldigde de ETA verantwoordelijk te zijn voor het bloedbad.

De ETA dreigde in februari al met aanslagen op Spaanse vakantieplaatsen. Op 29 februari arresteerde de politie twee vermeende leden van de ETA. Die zaten in een vrachtwagen met aan boord zeker vijfhonderd kilo explosieven en waren op weg naar Madrid. Zij zouden van plan zijn geweest daar een aanslag te plegen. In december voorkwam de Spaanse politie een aanslag op een treinstation in de hoofdstad.

De leider van de radicale partij Batasuna, die verboden is wegens banden met de ETA, zei dat hij zich niet voor kan stellen dat de separatistische beweging er achter zit. Arnaldo Otegi zei dat de daders gezocht moeten worden in kringen van het "Arabisch verzet". Premier Ibarratxe van de Baskische regio veroordeelde de aanslag. Hij noemde de ETA "ongedierte" dat zich schuldig maakt aan "nazi-wreedheden".

De explosies vonden plaats aan de vooravond van de algemene verkiezingen die zondag worden gehouden. De conservatieve partij van de Spaanse premier Jose Aznar, de Volkspartij (PP) kondigde aan alle verkiezingsactiviteiten op te schorten. Ook de overige partijen zeiden hun verkiezingscampagne te staken.

Rouw
De regering in Madrid heeft drie dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers. De regering heeft de bevolking opgeroepen vrijdag in alle steden te demonstreren tegen het terroristisch geweld van de ETA onder het motto 'Voor de slachtoffers, voor de grondwet en voor de nederlaag van het terrorisme'.

Beatrix
Diverse regeringsleiders in Europa hebben de aanslagen veroordeeld. Koningin Beatrix heeft de Spaanse koning Juan Carlos haar medeleven betuigd met de slachtoffers.

Balkenende
Premier Balkenende heeft donderdag geschokt gereageerd op de bomaanslagen.

De premier zal later donderdag zijn Spaanse collega Aznar telefonisch zijn medeleven betuigen. Ook betuigt hij zijn medeleven met de slachtoffers en hun nabestaanden.

Balkenende, die voor een werklunch op weg is naar de Duitse bondskanselier Schröder, laat zich via de Nederlandse ambassade in Madrid op de hoogte houden van de ontwikkelingen.
http://nu.nl/news.jsp?n=289862&c=21

Sky Jewel 11-03-2004 10:25

:(

Vreselijk! Heb er even geen woorden voor dat er nu ook in Europa zulke zware terreurdaden plaats vinden.

Gimme more beer 11-03-2004 10:30

Eindelijk komt het eens wat dichter bij huis. Nou maar hopen dat we geen anti-terreurcontinent worden en gewoon op intelligente manier met deze zaken omgaan. Al is het alleen maar om een voorbeeld te stellen aan de VS...

Sky Jewel 11-03-2004 10:33

Hoezo eindelijk? Net alsof je er op zat te wachten! Nee, ik baal ervan dat het nu ook zo dichtbij gebeurt. Laat dit soort dingen liever een ver-van-m'n-bed-show blijven. :(

TechXP 11-03-2004 10:35

Citaat:

Gimme more beer schreef op 11-03-2004 @ 11:30:
Eindelijk komt het eens wat dichter bij huis. Nou maar hopen dat we geen anti-terreurcontinent worden en gewoon op intelligente manier met deze zaken omgaan. Al is het alleen maar om een voorbeeld te stellen aan de VS...
Hoe bedoel je eindelijk? Er zijn al tereurdaden sinds eeuwen in europa.

Waarschijnlijk is het ETA, maar Al-qaida word nog niet uitgesloten, omdat er wat tegenstrijdige dingen zijn in deze werkwijze.

Gatara 11-03-2004 10:36

En eindelijk hier? Aanslagen van de ETA zijn al langer aan de gang - hoewel ik me niet kan herinneren dat deze zo zwaar waren als in dit geval.

Overigens is Spanje alles behalve een "goed land". Leuk om op vakantie te gaan misschien, maar ze proberen bij alle machten de pro-Baskenland mensen de mond te snoeren. Lijkt me geen verstandige zet.

Hoewel je je kunt afvragen of met mensen van een organisatie als ETA te onderhandelen valt :s

Gatara 11-03-2004 10:37

Citaat:

TechXP schreef op 11-03-2004 @ 11:35:

Waarschijnlijk is het ETA, maar Al-qaida word nog niet uitgesloten, omdat er wat tegenstrijdige dingen zijn in deze werkwijze.

Huh? Hoezo?

red_and_black 11-03-2004 10:40

ik hoor net vaag iets over een 5e bom, ik vind t maar eng.....

Gatara 11-03-2004 10:42

Andere bron...


Zeker 62 doden bij aanslagen Madrid 11-03-'04

In treinen in en rond de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zeker 62 doden gevallen bij drie explosies. Dat meldt een woordvoerder van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zijn "zeer veel" gewonden gevallen.

De Spaanse regering gaat ervanuit dat de Baskische afscheidingsbeweging ETA achter de aanslagen zit. Het is de zwaarste aanslag die Spanje in decennia getroffen heeft.

Het type aanslag wijst niet op de ETA, die zich meestal richt op gezagsdragers en grote aanslagen aankondigt. Volgens de minister van Binnenlandse Zaken Acebes is er vooraf geen waarschuwing gegeven.

Slachtoffers
De ontploffingen deden zich rond half acht vrijwel gelijktijdig voor in drukke treinen tijdens de ochtendspits. Veel slachtoffers vielen in een trein die vanuit Guadalajara het station Atocha binnenliep. Twee wagons werden totaal vernield. Hier kwamen 29 mensen om het leven. Atocha is het belangrijkste spoorwegknooppunt van Madrid waarvan veel forenzen gebruik maken.

De autoriteiten hebben voor het Atochastation een veldhospitaal ingericht. De politie gebruikte taxi's om de gewonden naar ziekenhuizen te brengen, omdat er te weinig ambulances waren. De ziekenhuizen hebben donoren opgeroepen bloed af te staan voor de slachtoffers.

Ook in een trein uit Alcala de Henares deed zich een explosie voor. Alle aanslagen lijken te zijn gepleegd op de lijn Guadalajara-Madrid. Bij een explosie in het zuidelijk gelegen station El Pozo, zijn volgens ooggetuigen alleen al zeker twintig doden gevallen. De politie heeft de drie stations geëvacueerd en de omgeving afgezet. Op de stations brak grote paniek uit.

Verkiezingen
In Spanje worden zondag verkiezingen gehouden. De regerende Partido Popular staat in zijn campagne een harde lijn voor tegenover de ETA. De terroristische organisatie strijdt sinds 1968 voor een onafhankelijk Baskische staat in het noorden van Spanje. Bij aanslagen met voornamelijk autobommen verloren al 850 mensen het leven.

Premier Balkenende heeft geschokt gereageerd op de bomaanslagen. De premier zal later vandaag zijn Spaanse collega Aznar telefonisch zijn medeleven betuigen. Koningin Beatrix heeft de Spaanse koning Juan Carlos haar medeleven met de slachtoffers en nabestaanden van de bomaanslagen betuigd.
http://www.nos.nl/nieuws/artikelen/2...sinmadrid.html

red_and_black 11-03-2004 10:43

ik heb t nieuws aanstaan, en daar hadden ze t net over 150 dodelijke slachtoffers:s

red_and_black 11-03-2004 10:46

hmm, 125 doden bevestigd:(

Plusmarktboy 11-03-2004 10:54

men moet de ETA tot aan de grond toe helemaal laten afbranden !

red_and_black 11-03-2004 10:59

Citaat:

Plusmarktboy schreef op 11-03-2004 @ 11:54:
men moet de ETA tot aan de grond toe helemaal laten afbranden !
bewijs eerst maar es dat ze er achter zitten, ze zeggen nooit dat ze een aanslag gepleegd hebben:(

Gatara 11-03-2004 11:01

Citaat:

red_and_black schreef op 11-03-2004 @ 11:46:
hmm, 125 doden bevestigd:(
131 :(

red_and_black 11-03-2004 11:01

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:01:
131 :(
ja ik wou t net posten:(
wat voor soort "mensen" doen dit......hoe ziek ben je

Joostje 11-03-2004 11:04

:(

De ETA speelt die Partido Popular nu ook alleen maar in de kaart.

Gatara 11-03-2004 11:07

Citaat:

Joostje schreef op 11-03-2004 @ 12:04:
:(

De ETA speelt die Partido Popular nu ook alleen maar in de kaart.

Ja, idd. Zijn ze soms blij als ze harder aangepakt worden?

Volgens mij willen ze een burgeroorlog ofzo :o

red_and_black 11-03-2004 11:09

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:07:
Ja, idd. Zijn ze soms blij als ze harder aangepakt worden?

Volgens mij willen ze een burgeroorlog ofzo :o

maar ik hoorde net, dat ze al-qaida de schuld gaven, dat zeiden ze via hun radiostation ofzo...miss omdat ze er van geschrokken zijn dat er zoveel doden gevallen zijn?

Joostje 11-03-2004 11:11

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:07:
Ja, idd. Zijn ze soms blij als ze harder aangepakt worden?

Volgens mij willen ze een burgeroorlog ofzo :o

Sadomaochisten.

Ach, waren wij maar allemaal bonobo's...

Gatara 11-03-2004 11:13

Citaat:

red_and_black schreef op 11-03-2004 @ 12:09:
maar ik hoorde net, dat ze al-qaida de schuld gaven, dat zeiden ze via hun radiostation ofzo...miss omdat ze er van geschrokken zijn dat er zoveel doden gevallen zijn?
Zou kunnen. Wanneer zeiden ze dat over de radio? Direct na de aanslag of later?

red_and_black 11-03-2004 11:15

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:13:
Zou kunnen. Wanneer zeiden ze dat over de radio? Direct na de aanslag of later?
ik heb niet zo enorm goed geluisterd maar t viel me op, op nederland 2 was dat net, ze zeiden t niet direct na de aanslagen maartijdje daarna via een pro-ata radio station

Joostje 11-03-2004 11:15

Tja, op zich was Spanje een groot voorstander van de oorlog in Irak. Maar waarom dan net voor de verkiezingen?

red_and_black 11-03-2004 11:24

Citaat:

Joostje schreef op 11-03-2004 @ 12:15:
Tja, op zich was Spanje een groot voorstander van de oorlog in Irak. Maar waarom dan net voor de verkiezingen?
misschien om chaos te evroorzaken, en angst in te boezemen?

Gatara 11-03-2004 11:25

bbc:

Scores die in Madrid bomb carnage

The blasts hit during the morning rush hour

A string of deadly blasts has hit three Madrid train stations during the rush hour with latest reports speaking of at least 131 people killed.

Dazed and bloodied commuters staggered from the Atocha station in the heart of the Spanish capital where two blasts destroyed a suburban train.

Two other train stations were also hit by the near simultaneous explosions.

Spain's government has blamed Basque separatist group Eta for the attacks which come ahead of Sunday's elections.

'Criminal killers'

"This is a massacre," said government spokesman Eduardo Zaplana.

He condemned what he called "an attack on Spanish democracy", calling Eta "a criminal gang of killers."

The authorities say no warning was given before the blasts.

The explosions at Atocha happened at about 0630 GMT as a train was pulling into the station.

"People started to scream and run, some bumping into each other," Juani Fernandez, a civil servant who was on the platform, told the Associated Press.

" I saw people with blood pouring from them, people on the ground."

There were scenes of carnage at Atocha, a huge rail station used by commuter and inter-city trains, which also has a metro station.

There were similar scenes of destruction and chaos at two smaller commuter stations: El Pozo and Santa Eugenia.

From the initial confusion, the scale of death and destruction has become ever more apparent.

The emergency services say 131 people are so far known to have died but warn that the figure could rise further.

At least 400 people were injured and Madrid's hospitals, swamped with casualties, made an urgent appeal for blood donations.

Mourning
Spain's political parties have suspended campaigning for Sunday's poll.

There has been no claim of responsibility from Eta, but across the political spectrum in Spain there has been widespread condemnation of the group.

Interior Minister Angel Acebes, speaking from the scene of the blast at Atocha, said, "Have no doubt, those responsible will be caught and will pay for their crime."

The Basque regional president, Juan Jose Ibarretxe, stressed that Eta does not represent the Basque people.

"When Eta attacks, the Basque heart breaks into a thousand pieces," he said.

The Spanish government has declared three days of mourning for the victims and called on Spaniards to stage rallies on Friday evening to condemn the attacks.

Bomb plots

If it is confirmed as Eta's work, it would be the deadliest attack by the group, which has killed more than 800 people in its armed struggle for independence from the Spanish state since the late 1960s.

Last month, two suspected Eta members were arrested as they headed to Madrid in a truck laden with explosives.


Spanish police said they were arrested about 140km outside the city with 500kg of explosives hidden in the vehicle.

And last December, Spanish authorities said they foiled a Basque separatist plot to blow up a train at a Madrid rail station.

France has stepped up its police presence on its border with Spain in response to Thursday's attacks, the French news agency AFP reports.

Close co-operation between the two countries has led to dozens of arrests of suspected Eta members in southern France in recent years.
news.bbc.co.uk


Ooggetuigen en overige:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/talking_point/3500774.stm
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3500702.stm

Joostje 11-03-2004 11:25

Citaat:

red_and_black schreef op 11-03-2004 @ 12:24:
misschien om chaos te evroorzaken, en angst in te boezemen?
Dat kan altijd, en is altijdeen onderdeel van terrorisme

Gatara 11-03-2004 11:28

M.a.w.: men vermoedt de ETA, maar het is nog niet bevestigd dat de ETA het gedaan heeft.

red_and_black 11-03-2004 11:28

Citaat:

Joostje schreef op 11-03-2004 @ 12:25:
Dat kan altijd, en is altijdeen onderdeel van terrorisme
dat sowieso, maar nu zo vlak voor de verkiezingen aanslagen plegen heeft naar mijn mening gevolg op het aantal mensen dat uit angst niet naar de stembussen durft, dit kan onzin zijn maar mijn gevoel zegt dat het daar iets mee te maken kan hebben:)

nare man 11-03-2004 11:29

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:07:
Ja, idd. Zijn ze soms blij als ze harder aangepakt worden?

Volgens mij willen ze een burgeroorlog ofzo :o

Waarschijnlijk.

Gatara 11-03-2004 11:31

Citaat:

red_and_black schreef op 11-03-2004 @ 12:28:
dat sowieso, maar nu zo vlak voor de verkiezingen aanslagen plegen heeft naar mijn mening gevolg op het aantal mensen dat uit angst niet naar de stembussen durft, dit kan onzin zijn maar mijn gevoel zegt dat het daar iets mee te maken kan hebben:)
Of ze gaan juist uit protest en stemmen op de conservatie partij die streeft naar meer en harder politieoptreden :o

red_and_black 11-03-2004 11:32

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 12:31:
Of ze gaan juist uit protest en stemmen op de conservatie partij die streeft naar meer en harder politieoptreden :o
dat kan ook...ik weet t nie

Tampert 11-03-2004 11:32

Citaat:

nare man schreef op 11-03-2004 @ 12:29:
Waarschijnlijk.
ja, ebn dat sluit geen enkele terreurbeweging uit...

red_and_black 11-03-2004 12:01

173 doden:|

MissCzechMeOut 11-03-2004 12:01

173 doden en het stijgt nog steeds :(

MissCzechMeOut 11-03-2004 12:11

Citaat:

red_and_black schreef op 11-03-2004 @ 12:09:
maar ik hoorde net, dat ze al-qaida de schuld gaven, dat zeiden ze via hun radiostation ofzo...miss omdat ze er van geschrokken zijn dat er zoveel doden gevallen zijn?
ik hoorde ook zoiets, maar jah tegenwoordig verdenken ze al-qaida ook overal van.

koekiemonstertje 11-03-2004 12:22

Een radiostation die vriendjes zijn met de ETA roepen dat Al-Qaida heeft heeft gedaan en niet de ETA.
Het NOS-Journaal zegt hierop dat die reactie waarschijnlijk is omdat de ETA zelf is geschrokken van hun daad en dat ze zoveel slachtoffers niet hadden verwacht, ze willen nu de schuld aan iemand anders geven :eek:

Gatara 11-03-2004 12:24

Op journaal zeiden ze dat de top van de ETA elke betrokkkenheid ontkent.

Gatara 11-03-2004 12:26

CNN zegt dit weer:

Spanish Foreign Minister Ana Palacio placed the blame squarely on ETA, saying "we knew they are preparing a very big terror attack."

"ETA has a very clear pattern in its activities and we unfortunately have a long experience in dealing with them," she said. (More reaction)

On February 29, Spanish police seized more than 1,000 pounds of explosives and arrested two suspected ETA members who were planning to carry out an imminent attack in Madrid, an official said.

Gatara 11-03-2004 12:30

RTL-Z:

Politieke tak ETA: geen ETA-aanslag
De leider van de Baskische radicale politieke partij Batasuna, die verboden is wegens haar banden met de ETA, zegt dat hij zich niet kan voorstellen dat de aanslagen het werk van de ETA zijn.

Arabisch verzet
Arnaldo Otegi zei dat de daders volgens hem gezocht moeten worden in kringen van het 'Arabisch verzet'. Gedacht moet dan worden in kringen van al-Qaeda. Spanje is één van de bondgenoten van de VS in de strijd tegen terreur.

Regering
De Spaanse regering beschuldigde vlak na de aanslagen de ETA ervan achter het bloedbad te zitten. Nu houdt ze toch ook andere mogelijkheden open.
bron

Gatara 11-03-2004 12:34

Het is logisch dat de ETA zegt dat het het werk van anderen is, want deze aanslag brengt hun alleen in een erg diskrediet met de komende verkiezingen waar mensen dan vervolgens voor de conservatieve partij zouden gaan (vermoed men) die erop gesteld is dat groeperingen als ETA met hard politieoptreden in de kiem gesmoord moet worden.

Het is logisch dat de regering meteen de vinger wijst naar de ETA. Zo hebben zij meer macht over de ETA en andere (terroristische0 afscheidingsbewegingen en kan de bevolking het ageren van de regering m.b.t. de oorlog op Irak bijvoorbeeld niet de schuld geven.

Verder heeft nog geen groepering de aanslag opgeeist.

Conclusie:
- het is nog onduidelijk wie die aanslag gepleegd heeft.

Joostje 11-03-2004 12:35

Natuurlijk moet worden opgemerkt dat de zittende regering er alle baat bij heeft als de aanslag wordt beschouwd als door de ETA gepleegd zijnde, en dus niet als objectiueve bron kan worden beschouwd.

Shit, je was me weer voor :(

Gatara 11-03-2004 12:37

Citaat:

Joostje schreef op 11-03-2004 @ 13:35:
Natuurlijk moet worden opgemerkt dat de zittende regering er alle baat bij heeft als de aanslag wordt beschouwd als door de ETA gepleegd zijnde, en dus niet als objectiueve bron kan worden beschouwd.

Shit, je was me weer voor :(

:P

Martian 11-03-2004 12:43

:( mja wat moet je ervan zeggen.... triest

Benfatto 11-03-2004 12:46

Dit lijkt me geen basis voor een succesvolle verkiezingscampagne.
Òf ze zijn hardstikke dom bij de eta, òf ze zijn er simpelweg niet verantwoordelijk voor.
Voor beide opties is er veel te zeggen.

iemand of niemand 11-03-2004 12:53

:( diep triest

Chimera 11-03-2004 13:26

Het wordt zolangzamerhand tijd om de topictitel te veranderen, het zijn er al een paar honderd volgens nu.nl.

Bah.

Anneka 11-03-2004 13:51

ik hoorde het ook net pas toen ik ff op teletekst keek bij het nieuws. vreselijk :(
ze weten alleen niet wie er achter zit... de eta of al quida... ik denk alquida omdat de eta nog nooit zulke erge aanslagen heeft gedaan. maar het is gewoon vreselijk :( (n)

TechXP 11-03-2004 14:05

Citaat:

Gatara schreef op 11-03-2004 @ 11:37:
Huh? Hoezo?
Omdat ETA nooit zulke grote aanslagen heeft gedaan en dat ze het altijd vooraf aankondigden enzo.

Daarnaast kan het ook zijn dat het ETA niet is, omdat Spanje ook een schoothondje is van de VS enzo.

ben benieuwd.

Gatara 11-03-2004 14:06

Citaat:

Chimera schreef op 11-03-2004 @ 14:26:
Het wordt zolangzamerhand tijd om de topictitel te veranderen, het zijn er al een paar honderd volgens nu.nl.

Bah.

Heb ook maar meteen mn allereerste bericht ge-update.

Chimera 11-03-2004 14:08

Citaat:

TechXP schreef op 11-03-2004 @ 15:05:
Omdat ETA nooit zulke grote aanslagen heeft gedaan en dat ze het altijd vooraf aankondigden enzo.

Ze hebben ook typische 'ETA koffertjes' gevonden met explosieven naar 't schijnt, en ik acht de kans vrij klein dat er islametisten achter zitten, die pakken dan wel een doelwit in de UK ofzo.

Gatara 11-03-2004 14:10

Citaat:

Chimera schreef op 11-03-2004 @ 15:08:
Ze hebben ook typische 'ETA koffertjes' gevonden met explosieven naar 't schijnt, en ik acht de kans vrij klein dat er islametisten achter zitten, die pakken dan wel een doelwit in de UK ofzo.
500 kilo explosieven gevonden en twee mensen verdacht die gelinkt zouden zijn met ETA, hoor ik net op BBC World.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.