Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [XP <-> ME] Bestanden delen (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=788259)

Agamemnon 27-03-2004 19:22

[XP <-> ME] Bestanden delen
 
Ik heb thuis dus een netwerk liggen, met op de ene computer windows XP, en op de andere windows ME. De adsl komt binnen op de computer met windows ME, en gaat dan via een standaard netwerkkabel naar die met XP. Tot zover werkt het netwerk prima, en kan ik dus op beide computers internetten. Nou komt namelijk het probleem, wat ik ook probeer, als ik probeer bestanden te delen gaat het mis. De beide computers zien elkaar niet eens. Ook gaat er de hele tijd iets mis met de internet-deling als ik wijzigingen aanbreng. Kan iemand mij misschien even in duidelijke termen uitleggen hoe ik dit voor elkaar kan krijgen, zonder de internet-deling te slopen? Alvast bedankt :) .

dragonstorm 27-03-2004 20:02

Nee, dit heeft niets te maken met NTFS/FAT
maar weet je zeker dat de beide netwerknamen exact hetzelfde zijn, tot aan de hoofdletters, spaties etc?
Als je dat geregeld hebt, zoudie moeten werken.

Manuzhai 27-03-2004 21:19

- Wat zijn de IP's van beide computers (op de interne netwerkkaart) en kan je pingen van de een naar de ander en terug?

- Hebben beiden dezelfde naam ingesteld staan als werkgroep?

Agamemnon 27-03-2004 22:32

Citaat:

Manuzhai schreef op 27-03-2004 @ 22:19:
- Wat zijn de IP's van beide computers (op de interne netwerkkaart) en kan je pingen van de een naar de ander en terug?

- Hebben beiden dezelfde naam ingesteld staan als werkgroep?

- IP's: 192.168.0.1 voor de ME pc, 192.168.0.2 voor de XP pc

- Pingen -> hoe? Ik weet wel dat als ik "zoeken naar computers" doe, ze elkaar allebei niet vinden

- Werkgroep is op beiden MSHOME

Manuzhai 27-03-2004 22:36

Open een command prompt via Start / Uitvoeren met op ME 'command' en op XP 'cmd', type 'ping 192.168.0.x' en druk op enter (waar x staat voor het nummer van de andere bak).

Agamemnon 27-03-2004 22:39

Ik krijg vanaf beide pc's de melding:

Time-out bij opdracht.
Time-out bij opdracht.
Time-out bij opdracht.
Time-out bij opdracht.

Ping-statistieken voor 192.168.0.1:
Pakketten: verzonden = 4, ontvangen = 0, verloren = 4
(100% verlies).

(of 192.168.0.2 natuurlijk vanaf de ME pc)

Agamemnon 27-03-2004 23:13

Ah, *slaat zichzelf* het was Norton. Nu alleen nog 1 vraagje, hoe krijg ik die zover dat ik wel bestanden kan delen etc. maar het niet gelijk helemaal uit hoef te schakelen?

*EDIT*

Het is gelukt op de XP pc, alleen op de Me pc geeft hij de error:

"Fout met het uitvoeren van scripts op de pagina"

"Wilt u doorgaan met het uitvoeren van scripts op de pagina"

en dan wat nummers, en je kan kiezen uit ja of nee, maar bij allebei kan ik geen instellingen veranderen in norton... iemand enig idee wat dit zou kunnen zijn?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.