Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Drugs & Alcohol (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   depressief/down (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=790776)

Vini-Vidi-Vici 30-03-2004 08:06

depressief/down
 
Hebben meer mensen er last van dat ze 1 a 2 dagen na een flinke high toestand (door pure wiet in dit geval) zich een btje down voelen? niet zwaar depressief,maar nog een beetje afwezig zo af en toe?is dat redelijk normaal?duurt zoiets lang?

Zero-Zero 30-03-2004 10:39

mjah he tis wel logisch.. die dagen leef je een btje in een roes/ andere wereld.
als je daar uit geraakt voel je je altijd een btje down/verloren.

gaat vanzelf wel weer weg.

Oma 30-03-2004 12:14

neuh geen last van. Of ik ben gewoon nooit 2 dagen helemaal high geweest (maar dat zal toch wel???) juh nee...dat ben ik wel, ik weet niet, ik sluit me maar aan bij dinges hierboven me.

edit: stoned

funkypunk 30-03-2004 13:35

is dat niet gewoon bij mensen zo, dat als ze uit een roes komen dat ze een beetje inzakken (grootste oorzaak verslaving) ik heb het oa na speed, seks, maar ook als ik een leuke drukke periode had met vrienden, dan stort je daarna gewoon een beetje in

sosaap 30-03-2004 15:51

bij wiet kan je je de dag(en) erna een beetje duf voelen, maar dat gaat snel weer weg

bij hard-drugs is het een ander verhaal: de dag(en) erna heb je een tekort aan serotonine en/of dopamine in je hersenen. Het gevolg hiervan is een dip en/of een wisselend humeur...

vuurtje ? 30-03-2004 15:55

zelf heb ik dat nooit echt na 1 dag ofzo, maar als ik dan een week ofzo heel veel achter elkaar blow, en die week daarna niet merk ik op school dat ik op eens helemaal niet bij de les ben, daar schrok ik in het begin wel ff van :P, maar alles went :)

O.B. 30-03-2004 17:18

vorig jaar een keer met "Vuurtje?" en nog iemand anders, met helemaal suf geblowd, op een avond...Was Helemaal weg...heb je week lang naagedacht over die ervaring. Zeker niet depresief!!
Mega-onder de indruk

vuurtje ? 30-03-2004 20:38

Citaat:

O.B. schreef op 30-03-2004 @ 18:18 :
vorig jaar een keer met "Vuurtje?" en nog iemand anders, met helemaal suf geblowd, op een avond...Was Helemaal weg...heb je week lang naagedacht over die ervaring. Zeker niet depresief!!
Mega-onder de indruk

klopt, depresief is wat anders, maar je concentratie ligt niet echt bepaald hoog dan :)

O.B. 30-03-2004 21:41

Ivooooooh!!!!

Fishy 30-03-2004 21:43

Citaat:

O.B. schreef op 30-03-2004 @ 22:41 :
Ivooooooh!!!!
ja?

maar goed, euh ben nu ineens best down, de reden kan ik me eigenlijk niet echt bedenken, maar ja ach, morgen is weer een dag mazzel

]{ing 30-03-2004 22:12

Ben zojuist bij een lezing geweest over het verband tussen het gebruik van cannabis en psychoses, aangezien ik vrij info-overflooded ben kan ik niet een al te samenhangend antwoord geven. 'Depressie' kan(is) een accuut gevolg van het gebruik en de belevenis hiervan kan verschillen afhankelijk van een heleboel factoren. (depressie tussen aanhalingstekens aangezien dat natuurlijk nogal te relatieveren valt).
Een belangrijke factor is het zogenaamde 'reward system', de mens leert zichzelf als het ware om een prettige ervaring te willen krijgen, in dit geval het stoned dan wel high zijn. Volgens hetzelfde principe als een kind dat beter leert door beloning dan door straf. Zodra die stimulans wegblijft, en de prettige gevoelens verdwenen zijn voel je je down en dan resten je twee opties; weer stoned worden of wennen aan de normale omstandigheden.

Uit meerdere onderzoeken bleek trouwens dat mensen die blowen of geblowd meer kans op psychoses hebben, ook op lange termijn. (Volgens de spreker zo'n 4% verhoogde kans, afhankelijk van de mate vh gebruik en andere factoren zoals erfelijke aanleg voor psychoses)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.