Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Koffie (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=792434)

bugge 31-03-2004 18:00

Koffie
 
wat ik me afvraag is of koffie heel erg ongezond is, of is het juist gezond?

Ik dronk het best wel veel op school, maar heb het idee dat ik in het weekend koppijn ervan krijg. Ik ga nu een maand geen koffie drinken om te kijken hoe ik me dan voel.

Is koffie nog ergens anders goed voor dan wakker blijven (zogenaamd)?

Is het zo ongezond als beweerd wordt?

Somebody Special 31-03-2004 18:03

Koffie is idd niet gezond maar als het om een paar kopjes per dag gaat kan het écht geen kwaad.

En dat je in het weekend bv. koppijn krijgt komt omdat je dan (waarschijnlijk) geen koffie drinkt.
Je lichaam is gewend aan de koffie, soort van afkickverschijnsel dus.

Leonoor 31-03-2004 18:11

Koffie is niet gezond...en als je er idd koppijn van krijgt als je het niet drinkt, dan is dat ook wel een teken dat je 'verslaafd' bent, lijkt me en dat is natuurlijk nooit gezond.

Snow White 31-03-2004 19:31

In Koffie zit cafeine.
Dat is een stof die je lichaam een 'boost' geeft. Met als gevolg dat lichamelijke signalen 'onder geschoven' worden ; je ze dus minder voelt.
wanneer je lang doorgaat en op koffie leeft op school, dan is het goed mogelijk dat je lichaam gaat protesteren. Dat je hoofd zegt; ik wil rust. ik ben overactief.
De stof cafeine is niet goed voor je lijf. Het maakt je rusteloos en het is slecht voor je ingewanden.
Cafeine-vrije koffie is meer aan te raden, of half-cafeine natuurlijk (die bestaat sinds kort)

Roos 01-04-2004 09:11

Regelmatig gebruik van caffeine verkleint wel de kans op Alzheimer en Parkinsson :)

Chimera 01-04-2004 09:25

Bovendien stimuleert het je spijsvertering, als je wil afvallen zijn een paar kopjes per dag een goede aanvulling.

Zelf drink ik op kantoor te veel koffie (nerd ;)), stuk of 8 koppen sterke espresso per dag. Merk het heel sterk dat ik niet 'wakker' ben voordat ik een kop koffie gehad heb.

Sarah 01-04-2004 10:44

Koffie is, vooral als je 3 ŕ 4 koppen per dag drinkt, juist gezond, het stimuleert je hersenen en verbetert je concentratievermogen en alertheid :), en het vermindert idd de kans op Alzheimer en Parkinson.
Meer dan 8 koppen per dag wordt trouwens wel afgeraden omdat je hersenen er dan te veel afhankelijk van raken oid, en dan krijg je idd hoofpijn zodra je het niet drinkt.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.