Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   weet ieman hoeveel bladzijden? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=809816)

Dragon God 15-04-2004 16:00

weet ieman hoeveel bladzijden?
 
ik heb een vraag:

weet iemand hoeveel blz het boek "Jane Eyre" van Charlotte Brontė heeft
(engels en niet simplified of abriged)

bij voorbaat dank :)

dark_poetry 15-04-2004 17:19

Alsjeblieft,ik denk dat het deze is.
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSH...BOL_OWNER_ID=1

LUH-3417 15-04-2004 18:01

Met zulke boeken moet je oppassen als je ze tweedehands koopt. Ik kocht pas Wuthering Heigths van Emily Brontė, maar dat bleek dus een gesimplificeerde versie voor Engelse kostschooljongentjes te zijn. Waarop ik dus een andere moest kopen en nu een nep-Wuthering Heights gelezen heb.

LUH-3417 - Maar eigenlijk was dat gewoon mijn eigen domme schuld. Het stond er op.

Dragon God 15-04-2004 20:28

576 Pagina's :eek: :eek: :eek: :eek:
(bedankt dark_poetry)

ik had per ongeluk de gesimplificeerde versie gelezen, die was ong 65 pagina's :eek:

kan dat?

btw, wat doen ze eigenlijk precies met simplificeren? (ik dacht alleen de zinnen wat makkelijker maken)

LUH-3417 15-04-2004 22:18

Bij mij was dat wel het geval. Verouderde, stramme zinnen herschrijven en in het algemeen zoveel mogelijk 'overbodige' woorden wegkappen. Maar bij mijn versies van Wuthering Heights zit er 'maar' 130 pagina's verschil in.

Als ze van 576 naar 65 gaan, heb je waarschijnlijk 'het boek van de film'. Iemand heeft een verfilming van het boek gezien en heeft het verhaal aan de hand daarvan gereconstrueerd. Het is bergen korter, omdat de film verhaaltechnisch nooit zo volledig kan zijn als het boek. Die zijn handig als je toch het verhaal in grote lijnen wilt kennen om mee te praten op verjaardagen, maar niet veel tijd hebt. Maar als je echt iets wilt doen met het werk van Brontė, zal je het werk van Brontė moeten lezen. :)

LUH-3417

Dragon God 18-04-2004 17:16

dan maar een ander boek voor m'n lijst :p


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.