![]() |
[Centraal] Spyware & Adware
Centraal Spyware & Adware topic Dit is een centraal topic, dat houdt in dat *alle* vragen over dit onderwerp in dit topic moeten. Wat mag er in dit topic?
Wat mag er niet in dit topic?
Verder dien je rekening te houden met het volgende:
Veelgestelde Vragen Wat is Spyware Spyware zijn kleine programmatjes die zich nestellen in je PC en persoonlijke informatie (email, passwoorden, etc) doorsturen naar de programmamaker. Dit word vooral gebruikt voor commerciële doeleinden, denk bijvoorbeeld aan het versturen van spam naar jou, en soms ook vanaf jou computer. Spyware wordt veelal meegeinstalleerd met programma's zonder dat je er een melding van krijgt, denk aan KaZaA. Wat is Adware Adware zijn kleine programmatjes die ervoor zorgen dat je meer reclame te zien krijgt dan normaal. Dit kan in de vorm van bijvoorbeeld popups. Adware wordt veelal meegeinstalleerd met programma's zonder dat je er een melding van krijgt, denk aan KaZaA en MSN plus. Symptonen van Spyware en Adware - Vertraagde PC - Verhoogt dataverkeer - Klachten dat je onbekende email stuurt - Reclame/Popups - Bookmarks - Icoontjes - Startpagina's De oplossing Bijna voor alle computerproblemen bestaan oplossingen, of eventueel vervangende middelen. Voorkomen is beter dan genezen Over het algemeen is het vrij eenvoudig om te zorgen dat je geen spyware en adware (en: virussen) krijgt. Als je op internet een popup krijgt met een knopjes als [Ja] en [Nee] moet je gewoon altijd op nee klikken. Verder niet zomaar alles installeren, kijk van tevoren wat erin zit en of er geen alternatief is die niks mee installeerd. Maar als je dan toch moet genezen... Er zijn 2 veel gebruikte programma's die adware en spyware weghaalt, zorg wel dat je ze regelmatig update. - Ad-Aware - Spybot - Seach & Destroy Oplossen is altijd beter dan... tegenhouden Als je popups krijgt is het beter te zorgen dat het van je computer gehaald word, dan een programma te installeren dat de pipups tegenhoud. Op deze manier staan er 2 programma's op je computer (wat dus vertraagd) terwijl ze geen van beide nodig zijn. Handige links Spyware database - http://www.spywareguide.com ForumFAQ door Martin - http://forumfaq.nl/index.php?onderwerp=7 Vragen omtrend deze post: Mijn profiel |
Citaat:
Voor al jullie adware en spyware vragen, kunnen jullie ook bij mij terecht. En zelfs voor persoonlijke hulp, als het echt niet wil lukken, mag je me toevoegen op msn (stuur wel eerst een prive bericht aub) |
Citaat:
De content door iemand anders, en dat staat dan weer daarin vermeld :) |
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
http://www.theinquirer.net/images/articles/activex.gif Je kan ook deze ativex waarschuwingen uitzetten. 1. Open je browser 2. extra -> internetopties -> tabblad beveiliging -> aangepast niveau. 3.ActiveX-besturingselememten met/zonder handtekening -> uitschakelen aanvinken. Of Een andere browser nemen. Citaat:
En als ze niet worden herkend (met een upgedate adware/spyware scanner) kan je ze ook handmatig gaan verwijderen in je register. (zie mijn faq op forumfaq) Citaat:
Het is een razend snelle browser met een uitstekende pop up blokker. (dus 2 programma's in één :p ) Citaat:
Pestpatrol and.doxdesk spyware info en de beste: Google.nl |
Citaat:
[*]De tweede soort wordt opgevraagd door een programma op je computer, dat er op is gekomen door P2P, e-mail, etc. Deze zijn niet tegen te houden met een pop-up killer, omdat ze in de ogen van dat je pop-up killer door you worden opgevraagd. (dat programma stuurt immers vanaf jou computer een "aanvraag") Om deze te verwijderen moet je één van de programma's downloaden die in de 1e post vermled staan.[/list=1] |
spyware weghalen = goed
spyware voorkomen = nog veel beter! zoek es naar spywareblaster. Dit programma haalt geen spyware weg, het voorkomt dat het überhaupt geïnstalleert word! Om spyware weg te halen die al op je computer zit moet je effe adaware gebruiken. Ik gebruik zelf trouwens spybot EN adaware omdat beide wel iets oppikken dat de ander niet ziet. Spywareblaster houd trouwens 99% tegen, soms glipt er wel eens iets door dus een keer per week effe adaware en spybot over je schijf heen gooien is wel een goed idee P.S. spybot en adaware gaan prima samen, zolang je adaware maar zo insteld dat 'ie niet binnen folders scant (is al standaart ingesteld dus je hoeft eigenlijk niets te doen). Spybot maak namelijk back-ups van alle verwijderde spyware. Als je besluit dat je die ene xxx-searchbar toch wel leuk vond (:P), kun je die dus terugzetten met "herstel". Adaware (als ie binnen folders scant dan) ziet deze backup bestanden aan voor echte spyware en gaat dan soms moeilijk doen. De backupbestanden die je zeker weten niet meer nodig hebt, kun je trouwens beter verwijderen want die nemen alleen maar ruimte in beslag:) P.S. zo beter? |
Zegt Interpunctie je iets? :|
|
Citaat:
Daarvoor hoef je geen speciale programma's voor de downloaden :p |
Dan moet je voor elke site apart instellen of hij cookies mag accepteren.
|
Citaat:
In je browser, extra -> internet opties -> tabblad privacy -> geavanceerd |
Ik zie dat Spywareguide.com er al in staat, maar misschien moet je deze link apart vermelden:
http://www.spywareguide.com/blockfile.php En dan heb ik het gewoon over de registry file die je daar kan downloaden. Voor onwetende (;)) IE users echt superhandig; het zorgt ervoor dat vrijwel alle bekende spyware niet meer via IE geïnstalleerd kan worden. :) Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Ennuh, firefox heeft daar een onwijs handige optie voor :p |
*kent de opties van firefox niet*
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Mijn broer kreeg een tijdje geleden met één of ander Kazaa-achtig programma het progje 'Date-manager' mee. Maar het bleek een best praktisch progje te zijn, dat ik vanaf dat moment eigenlijk altijd standaard 'aan' heb staan. De site is: http://www.date-manager.com/. Daar lijkt het of ik allerlei popups krijg, maar ik denk dat het progje daar te oud voor is, want die krijg ik dus niet.
Maar: kent iemand dit progje en denkt hij/zij dat het kwaad ken? Ik denk namelijk van niet en heb tot nog toe alle spyware-programma's (tegen spyware dus) belet dat ding te de-installeren (of verwijderen). Iemand enig idee? |
Het komt met een Kazaa-achtig iets mee (en het lijkt erop dat hij het niet met opzet heeft gedownload), dus ik zou het er meteen afgooien. Juist omdat het zo handig is. (Die mensen zijn niet bepaald dom)
De naam date-manager en ''nuttig programma'' komen bij mij niet samen in een bevestigende zin voor. |
Citaat:
Het exe-bestand is nog geen 600 kb en dat is ook eigenlijk alles waar het progje uit bestaat. Dat zegt natuurlijk niet veel, maar ik heb het idee dat het wel goed zit. Ik vroeg eigenlijk naar iemand die het progje toevallig zelf kent en weet of het iets doet dat niet goed is. |
Citaat:
(kan de topic helaas niet meer vinden) Is dat misschien iets voor je, ekki? |
Citaat:
|
Citaat:
|
Hoe weet ik of ik alles wat ik met ad-aware vind ook daadwerkelijk weg kan gooien zonder dat ik nuttige bestanden verwijder?
|
Sommige dingen die hij vindt hebben beschrijvingen, die kan je lezen. Naar de naam kjken helpt ook, dingen als xxxtoolbar zijn duidelijk te herkennen. Met google zoeken op de naam van het bedrijf geeft soms ook informatie. Als je het dan nog niet weet kan je het hier posten (probeer dit wel te beperken), zodat wij je misschien kunnen helpen.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Lui,
Miles kwam naar me toe omdat hij last had van een mywebsearchtoolbar. Maar we konden hem samen niet verwijderen. (Miles gebruikt xp als os) Dit hebben we allemaal gedaan: 1. Messengerplus verwijdert (de oorzaak) Bij 2 accounts. 2. adaware instaleren, updaten en scannen (niks gevonden :s ) 3. spybot instaleren, updaten en scannen. Maar hier ging het niet goed. Miles instaleerde het maar nadat hij spybot opstarte, werd er metéén gescant. :s je kon daarna een paar dingen laten fixen maar die toolbar staat er nog steeds. 4. Daarna nog een paar sleutels verwijdert in het register. Een aantal mappen en sleutels van mywebsearch. We hebben de autorun register uitvoerig onderzocht en vonden helaas daar niks. Weten jullie nog meer opties? |
kijk eens in (root)\program files\mywebsearchtoolbar?
mocht die map bestaan gooi hem dan eens eruit en kijk dan nog eens |
|
Die map eruitgooien is niet genoeg. Gebruik gewoon de registerzoekfunctie (myweb), en hij wordt eruitgehaald. Dit doen terwijl je offline bent.
|
Citaat:
Trouwens, die site verwijst ook naar een anti- spy- adware programma Noadware. Maar na een scan, wanneer hij dingen heeft gevonden, moet je ervoor betalen om de zooi te kunnen verwijderen. :mad: |
Wat een rare manier om je programma te promoten zeg.. :s
|
Ik heb last van het programma Roings Search Enhancements. Met ad-aware en Spybot heb ik niks kunnen vinden, maar met spysweeper vind ik wel iets. Die geeft aan dat het om het programma Roings Search Enhancements gaat en dat het programma HKEY_LOCAL_MACHINE\software\ssprint & HKEY_LOCAL_MACHINE\software\ssprint || ider registrysleutels gebruikt. Ik heb geprobeert om die registersleutels weg te halen, maar na opnieuw opstarten zijn ze weer terug. Ik post ook wel meteen mijn HJT log.
Logfile of HijackThis v1.97.7 Scan saved at 20:26:15, on 6-5-2004 Platform: Windows 2000 SP4 (WinNT 5.00.2195) MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106) Running processes: C:\WINNT\System32\smss.exe C:\WINNT\system32\winlogon.exe C:\WINNT\system32\services.exe C:\WINNT\system32\lsass.exe C:\WINNT\system32\svchost.exe C:\WINNT\system32\spoolsv.exe C:\APPS\avg\avgserv.exe C:\WINNT\System32\svchost.exe C:\WINNT\system32\nvsvc32.exe C:\WINNT\system32\regsvc.exe C:\WINNT\system32\MSTask.exe C:\WINNT\system32\stisvc.exe C:\WINNT\System32\WBEM\WinMgmt.exe C:\WINNT\system32\svchost.exe C:\WINNT\System32\svchost.exe C:\WINNT\Explorer.EXE C:\drivers\muis\lwbwheel.exe C:\APPS\avg\avgcc32.exe C:\WINNT\oyafx.exe C:\WINNT\system32\internat.exe C:\apps\Winamp\winamp.exe C:\apps\Trillian\trillian.exe C:\apps\opera\Opera.exe C:\apps\Spy Sweeper\SpySweeper.exe C:\DOCUME~1\Frank\LOCALS~1\Temp\Rar$EX00.985\HijackThis.exe R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.startpagina.nl R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.startpagina.nl R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Koppelingen O2 - BHO: (no name) - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - c:\apps\adobe acrobat\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.ocx O2 - BHO: (no name) - {F7852E52-8348-4A74-912E-EA7539F53448} - C:\WINNT\yyamgaah.dll O3 - Toolbar: @msdxmLC.dll,-1@1033,&Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINNT\System32\msdxm.ocx O4 - HKLM\..\Run: [Synchronization Manager] mobsync.exe /logon O4 - HKLM\..\Run: [LWBMOUSE] C:\drivers\muis\lwbwheel.exe O4 - HKLM\..\Run: [Tweak UI] RUNDLL32.EXE TWEAKUI.CPL,TweakMeUp O4 - HKLM\..\Run: [AVG_CC] C:\APPS\avg\avgcc32.exe /STARTUP O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINNT\system32\NvCpl.dll,NvStartup O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINNT\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit O4 - HKLM\..\Run: [ibkk] C:\WINNT\oyafx.exe O4 - HKCU\..\Run: [internat.exe] internat.exe O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console (HKLM) O12 - Plugin for .spop: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll O16 - DPF: {9F1C11AA-197B-4942-BA54-47A8489BB47F} (Update Class) - http://v4.windowsupdate.microsoft.co...095.2474189815 O16 - DPF: {C2FCEF52-ACE9-11D3-BEBD-00105AA9B6AE} (Symantec RuFSI Registry Information Class) - http://security.symantec.com/sscv6/S.../bin/cabsa.cab O16 - DPF: {E0CE16CB-741C-4B24-8D04-A817856E07F4} (IObjSafety.DemoCtl) - http://cabs.roings.com/cabs/downzip.cab Hopelijk kunnen jullie me helpen. O ja het programma vuurt oper half uur 2 pop-ups op mijn pc af. M.v.g. Lammuh_Eikol |
Als nou eerst spybot en adaware eens update?!
of heb je dat al gedaan? Want volgends de definitie lijst van spybot, kan spybot het wel herkennen en wissen. |
controleer je autorun sleutel eens.
HKEY LOCAL MACHINE-->SOFTWARE-->Mcrosoft-->windows-->CurrentVersion-->run |
Citaat:
ik bedoel ik neem aan dat iedereen de beginpost leest. |
Citaat:
|
Citaat:
System Restore: <Start> <settings> <control panel> <system> <system restore> edit: safe mode ;) |
Citaat:
|
Citaat:
En als je geen system restore hebt lijkt het me geen probleem, dan hoef je hem ook niet uit te zetten. het is trouwens safe mode ipv save mode ;) |
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik heb onlangs (blijkbaar) een vervelend spyware programma opgelopen. Elke keer als ik IE start krijg ik een website waarop een soort search-engine staat afgebeeld, maar waar de URL balk 'about:blank' aangeeft.
Meerdere malen heb ik al tevergeefs getracht de startpagina te wijzigen, want telkens wordt deze site geladen bij het opstarten van het programma. In de geschiedenismap staat de site aangegeven als 'vn.msie.cc'. Uiteraard heb ik ad-aware 6.0 laten lopen, maar deze vindt niks. Ook Norton Anti-virus is niet instaat iets te detecteren. Het is echt heel erg irritant, omdat deze site allerlei pop-ups voortbrengt, die allemaal van die rare "SPYBOT DETECTED, CLICK HERE TO DOWNLOAD A SPYKILLER AND SEE FOR YOURSELF"- berichten weergeven (maar ik ga ervan uit dat die programma's downloaden wel het laatste is wat ik moet doen >.> ). Heeft iemand suggesties hoe ik dit probleem kan verhelpen? Bedankt! |
Ik zeg altijd maar: gewoon ff een geupdate Spybot S&D én adaware gebruiken. Als dat niet lukt, gebruik regedit!
|
Citaat:
|
Ik heb precies het zelfde probleem als DISORTED...
Op de pc van mn vriendin! Op die pc heb ik adaware en spybot al gedraait(en geupdate).. Ook norton heeft erop gedraait. Maar het probleem is nog steeds niet verholpen! M@rco, dat CWShredder ...wat is dat? een programma om dit mee te verwijderen? Of moet ik dat op mn C: zoeken en dan verwijderen ofwat? Alvast tnx |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.