Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Eten & Drinken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=62)
-   -   Wat is amarant? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=818503)

Leonoor 24-04-2004 07:36

Wat is amarant?
 
Heb nu één of andere 'bar' met 'gepofte amarant' er in, maar wat is het eigenlijk?

murwari 24-04-2004 08:45

Volgens vandale:

ama·rant1 (het ~)
1 rode teerkleurstof

ama·rant2 (de ~, ~en)
1 sierplant met purperen bloemen

Leonoor 24-04-2004 08:46

Maar kan je één van die twee dingen ook poffen en in zo'n ding verwerken...?
(Ik denk van niet nl.)

murwari 24-04-2004 08:57

Citaat:

Leonoor schreef op 24-04-2004 @ 09:46 :
Maar kan je één van die twee dingen ook poffen en in zo'n ding verwerken...?
(Ik denk van niet nl.)

Neen idd :o

Wat ik nog vond:

Citaat:

In de gebergtes van de Andes groeien bijzondere gewassen: amarant, quinoa en maca. Ze komen nergens anders voor, zijn voedzaam én glutenvrij
bron

En een kleurstof dus:
Citaat:

Er zijn onschuldige stoffen met een E-nummer zoals melkzuur (E270), bietenrood (E162), agar agar (E406) en vele andere. Maar ook zijn er stoffen waarvan nog niet duidelijk is of ze ziekteverwekkend zijn, zoals b.v. amarant (E123 ), cyclamaat (E952), bifenyl(E230) en andere.
http://www.ekodirect.com/EkoWeb/JanD...p_image006.jpg bron

YPrue 24-04-2004 09:04

Op deze pagina --->
http://www.natuurlijk-welzijn.org/ar...nzymMS168.html vond ik dit:

Minder bekende glutenvrije producten zijn Quinoa en Amarant. Het zijn eigenlijk geen granen (net als boekweit), maar ze kunnen wel als zodanig gegeten worden. Quinoa en Amarant zijn te koop bij de natuurvoedingswinkel.



http://www.platformbiologica.nl/voed...d_parameter=31

"Kun je iedere graansoort eten?"
In principe kunnen alle granen gekookt worden en gegeten als onderdeel van de warme maaltijd, met een saus en een groente- of vleesgerecht bijvoorbeeld. Het ene graan zult u lekkerder vinden dan het andere, en de keuze wordt ook bepaald door de tijd die u heeft om te koken. Tarwe, rogge, gerst en haver moeten namelijk eerst een aantal uur geweekt worden. Gierst, en rijst zijn sneller klaar, resp. in 20 en 40 minuten. Quinoa, amarant en boekweit koken tenslotte, kost zo'n 10 min. Als u geen hele graankorrels, maar grutten (gebroken korrels) neemt, hoeft u het graan weer niet voor te weken en verkort u de kooktijd. Mais zacht koken kan alleen in het melkrijpe stadium van de kolf.



Het is dus blijkbaar een graansoort, en volgens mij kun je dat wel poffen. :)

Leonoor 24-04-2004 09:17

Citaat:

YPrue schreef op 24-04-2004 @ 10:04 :
Het is dus blijkbaar een graansoort, en volgens mij kun je dat wel poffen. :)
Idd. En dat lijkt ook op wat er in dat ding zat. :) En ik heb het ook gekocht bij een natuurvoedingswinkel. :) Zal dat idd wel zijn dan. :)

YPrue 24-04-2004 09:18

Citaat:

Leonoor schreef op 24-04-2004 @ 10:17 :
Idd. En dat lijkt ook op wat er in dat ding zat. :) En ik heb het ook gekocht bij een natuurvoedingswinkel. :) Zal dat idd wel zijn dan. :)
Ziet het eruit als graankorrels of zoiets dan?

Leonoor 24-04-2004 10:51

Citaat:

YPrue schreef op 24-04-2004 @ 10:18 :
Ziet het eruit als graankorrels of zoiets dan?
'k vond het een beetje op sesamzaad lijken, maar dan ietsje groter.

Er vanuitgaand dat de binnenkant van dat ding amarant was dan iig. ;))


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.